سفارش فرش با ابعاد دلخواه حتی یک عدد!

سفارش فرش با ابعاد دلخواه

سفارش فرش با ابعاد دلخواه و غیر استاندارد یکی از دیگر خدمات فروشگاه اینترنتی ایران کارپت است که برای مشتریان خود فراهم دیده است.

برخلاف کشورهای اروپایی و آمریکایی، بیشتر خانه ها در ایران و کشورهای عربی و علی الخصوص حاشیه خلیج فارس، از اتاق ها و سالن های بسیار بزرگی برخوردار هستند که پوشش غالب آنها فرش است و برایشان بسیار دلپذیر است که این پوشش به صورت یک تکه و وسیع فراهم شود تا زیبایی دوچندانی به منزل آنان بدهد.

همانطور که می دانید اندازه استاندارد فرش های ماشینی دارای محدودیت است و تنها اندازه های خاصی بافته می شود که ممکن است این سایزها به اندازه اتاق یا سالن منزل شما هماهنگ نباشد، بنابراین آنطور که می خواهید نمی توانید از پوشش مورد نظر خود بهره بگیرید، در این صورت می توانید روی ما حساب کنید و در ایران کارپت سفارش فرش با ابعاد دلخواه خود داشته باشید. برای این امر با شماره ۰۹۱۲۵۳۴۷۵۹۶ به صورت تماس تلفنی و یا واتس اپ یا تلگرام در ارتباط باشید.

اندازه استاندارد فرش های ماشینی چیست؟

فرش های ماشینی استاندارد در ابعاد ۱۲ متری، ۹ متری و ۶ متری بافته می شود. سایز فرش ۱۲ متری، ۳ متر عرض و ۴ متر طول است (۴*۳) ، سایز استاندارد فرش ۹ متری ۲٫۵ متر عرض و ۳٫۵ متر طول است ( ۳٫۵۰*۲٫۵۰) و فرش شش متری در ابعاد ۲ متر عرض و ۳ متر طول بافته می شود.(۳*۲)

همچنین کناره های استاندارد به صورت ۴ متری (۴*۱) و ۳ متری (۳*۱) و ۲ متری (۲*۱) می باشد. قالیچه نیز به صورت قالیچه ذرع و نیم (۱٫۵۰*۱) و قالیچه ۴ متری ( ۲٫۲۵۰*۱٫۵۰) موجود است.

بنابراین سایر سایزها که شامل این اندازه ها نباشد، سایزهای غیراستاندارد است که به صورت سفارشی بافته می شوند.

سفارش فرش با ابعاد دلخواه چگونه است؟

همانطور که گفتیم سفارش فرش با هر اندازه ای غیر از اندازه های بالا، فرش غیر استاندارد می باشد. از آنجایی که هنگام بافت فرش همزمان ۲ تخته با نقشه ، رنگ و اندازه یکسان بافته می شود، حتما باید فرش های سفارشی به صورت جفتی (دو تایی) بافته شود.

البته در برخی موارد می توان به صورت تکی اقدام به سفارش فرش با ابعاد داخواه کرد که در ادامه به آن می پردازیم.

از دیگر محدودیت های بافت فرش با ابعاد دلخواه، عرض دستگاه بافت می باشد. توجه داشته باشید که در حال حاضر ماشین آلات بافت فرش ماشینی تنها با عرض های ۳ متر و ۴ متر قابلیت بافت فرش را دارند، لذا در سفارش بافت فرش به این نکته نیز باید توجه داشته باشید، البته برای این مشکل نیز راهکاری وجود دارد ولی مستلزم هزینه بیشتری است.

برای سفارش فرش با ابعاد دلخواه شما باید از نقشه های موجود در سایت ایران کارپت، نقشه مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس برای سفارش بافت آن با اندازه مورد نظر خود با ما تماس بگیرید.

توجه داشته باشید تنها نقشه هایی قابل بافت هستند که در سایت ما وجود دارد و طرحی که شما در سایت های دیگر پیدا می کنید اگر نقشه اصلی آن در اختیار ما نباشد بافت آن غیر ممکن و مستلزم پرداخت هزینه بیشتری است.

سفارش جفتی فرش ابعاد دلخواه

همانطور که اشاره شد، هنگام بافت فرش، همزمان ۲ تخته از یک نقشه، یک رنگ و یک نقشه از فرش بافته می شود و ما به مشتریان همواره پیشنهاد می کنیم که به صورت جفتی فرش های سایز غیراستاندارد سفارش دهند که فرش کاملا استاندارد و سریع بافته شود.

این روش بهینه ترین روش برای سفارش فرش با ابعاد دلخواه است چرا که فرش یک سره بافته و هیچ نیاز به رفو و دوختی وجود ندارد. یعنی شما یک سالن دارید که دقیقا ۲ عدد فرش با سایز یکسان برای آن می خواهید. به عنوان مثال با ابعاد ۳٫۵۰*۴ متر. در این روش هزینه طراحی + هزینه بافت ۲۸ متر مربع فرش از شما دریافت می شود.

سفارش تکی فرش با ابعاد دلخواه

در این مدل سفارش، شما تنها و تنها نیاز به بافت یک فرش دارید و نه ۲ تخته فرش. به عنوان مثال شما نیاز به یک فرش با ابعاد ۶*۴ دارید. در این مدل ما برای شما ۲ تخته فرش با ابعاد ۳*۴ به صورت نصفه می بافیم و سپس توسط یک رفوگر حرفه ای، اقدام به اتصال این نصفه به یکدیگر می نماییم تا فرش دلخواه شما آماده شود.

سفارش فرش با ابعاد دلخواه
سفارش فرش با ابعاد دلخواه
بافت فرش سفارشی
بافت فرش سفارشی

گفتنی است که در این روش فرش  توسط ایران کارپت به صورت کاملا استاندارد به یکدیگر بافته می شود و از مقاومت خوبی برخوردار است ولی باید در هنگام شستشو و حمل و نقل حتما مراقبت شود، چرا که مسلماً با فرش هایی که به صورت یک تکه بافته شده از نظر مقاومت و فابریکی یکسان نیست.

در این روش علاوه بر هزینه طراحی، هزینه بافت فرش و هزینه های احتمالی بافت پرتی، هزینه دوخت و رفوگری نیز به مبلغ فرش اضافه می شود.

سفارش فرش با ابعاد بزرگ

در قسمت بالا گفتیم که بافت فرش با محدودیت هایی مثل عرض دستگاه بافت فرش روبرو است. در حال حاضر بالاترین عرضی که با آن می توان فرش بافت، ۴ متر است. اما در صورتی که شما قصد سفارش فرشی با ابعاد بزرگ دارید ایران کارپت این سفارش را برای شما انجام می دهد.

مثل روش قبل که برای سفارش بافت فرش سفارشی به صورت تکی بیان کردیم، برای سایزهای بزرگ نیز امکان سفارش آن وجود دارد . به عنوان مثال، بافت فرشی مثل سایز ۸*۶ به صورت معمولی امکان پذیر نیست و ما دو فرش در سایز ۶*۴ می بافیم و سپس آنها را به یکدیگر می دوزیم تا فرش مورد نظر شما تهیه و آماده شود.

قیمت و هزینه سفارش فرش با ابعاد دلخواه

اولین هزینه ای که بابت خرید فرش با اندازه سفارشی باید در نظر بگیرید هزینه طراحی آن است. این هزینه به این علت است که نقشه فرش باید بر اساس اندازه دلخواه شما دوباره طراحی گردد که مستلزم پرداخت هزینه آن است.

هزینه بافت نیز بر اساس قیمت فرش ماشینی مورد نظر شماست که می توانید بر اساس نوع شانه و تراکم آن، متغیر باشد.

به عنوان مثال اگر شما قصد خرید فرش با ابعاد ۲٫۵۰*۳ از فرشی که قیمت فرش ۱۲ متری ۱۲۰۰ شانه آن ۸ میلیون تومان است، قیمت یک تخته از آن خواهد شد ۵ میلیون تومان. البته این قیمت دقیق نیست، زیرا قیمت طراحی آن اضافه می شود. همچنین اگر سفارش به صورت تکی باشد، هزینه دوخت و رفوی آن اضافه می شود و اگر جفت باشد هزینه تخته  دیگر نیز اضافه می گردد.

همچنین توجه داشته باشید برای ابعادی مثل ۲٫۸۰*۲٫۵۰ هزینه بافت پرت نیز محاسبه می شود. یعنی فرش با هزینه ۳*۲٫۵۰ برای شما از نظر قیمتی محاسبه می شود ولی ۲٫۸۰*۲٫۵۰ برای شما بافته می شود. ۲۰ سانت بابت پرتی آن محاسبه می گردد.

برای سفارش فرش با سایز دلخواه می توانید با شماره ۰۹۱۲۵۳۴۷۵۹۶ به صورت تماس تلفنی و یا واتس اپ یا تلگرام در ارتباط باشید.

سوالات متداول در مورد سفارش فرش با ابعاد دلخواه

به صورت کلی پاسخ خیر است. ماشین آلات فرش ماشینی حداکثر عرضی که می توانند ببافند ۴ متر است. ولی در صورت نیاز و با کمک روفگران متخصص، ایران کارپت می توانید فرشی با عرض حداکثر ۸متر با دریافت هزینه ویژه برای مشتریان بافته و آماده کند.

بله، در صورت نیاز امکان بافت ۱ تخته فرش با سایز دلخواه وجود دارد، ولی فرش ها نصفه بافته شده و توسط یک رفوگر متخصص و با هزینه مشخص به همدیگر بافته شده و برای شما ارسال می گردد.

قیمت فرش های سایز سفارشی نسبت به فرش های استاندارد بر اساس مساحت بافت + هزینه پرت بافی + هزینه طراحی محاسبه می گردد. بعنوان مثال اگر سایز دلخواه شما ۵*۲٫۸۰ باشد، این سایز دقیقاً برای شما بافته می شود ولی هزینه ای که باید پرداخت کنید برای فرش با سایز ۵*۳ است و ۲۰ سانتی متر عرض، در طول ۵ متر به خاطر پرت بودن به فاکتور شما اضافه می گردد.

بله، در صورت نیاز به فرش سفارشی با سایز دلخواه، هزینه طراحی نقشه با سایز مورد نظر مشتری بر عهده او می باشد و در فاکتور نهایی لحاظ می گردد.

به صورت کلی می توان گفت خیر، چرا که بعضی از نقشه های فرش دارای حق کپی رایت هستند و برخی از نقشه های دستباف برای بافت توسط ماشین بافندگی، به بیش از ۱۰ رنگ نیاز دارند. توصیه ما به مشتریان سفارش فرش از نقشه های موجود در سایت ایران کارپت است.

4.7/5 - (4 امتیاز)
دیدگاه شما

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.