کسب و کارها

4 نکته برای طراحی سایت و وب اپلیکیشن

4 نکته برای طراحی سایت و وب اپلیکیشن 1

طراحی سایت و وب اپلیکیشن مکمل هم هستند که در کنار هم، یک تجربه کاربری خوب را فراهم می کنند. از طرفی، استخدام طراح سایت تاثیر بسزایی در کارایی و زیبایی سایت دارد. طراحی سایت پتروشیمی نیز مانند بیشتر سایت های دیگر است که آن را زیر ذره بین قرار می دهیم.

4 نکته برای طراحی سایت و وب اپلیکیشن 3

طراحی سایت و وب اپلیکیشن

طبق قانون اول قابلیت استفاده کروگ، صفحه وب باید واضح و قابل توضیح باشد. هنگامی که شما یک سایت ایجاد می کنید، وظیفه شما این است که از شر علامت های سوال خلاص شوید – تصمیماتی که کاربران باید آگاهانه اتخاذ کنند و مزایا، معایب و جایگزین ها را در نظر بگیرند. اگر ناوبری و معماری سایت شهودی نباشد، تعداد علامت‌های سوال افزایش می‌یابد و درک نحوه عملکرد سیستم و نحوه رسیدن از نقطه A به نقطه B را برای کاربران سخت‌تر می‌کند. ساختار واضح، سرنخ‌های بصری متوسط و به راحتی قابل تشخیص است. پیوندها می توانند به کاربران کمک کنند تا مسیر خود را به سمت هدف خود بیابند.

صبر کاربران را هدر ندهید

در هر پروژه ای که می خواهید خدمات یا ابزاری را به بازدیدکنندگان خود ارائه دهید، سعی کنید نیازهای کاربر خود را حداقل نگه دارید. هرچه اقدامات کمتری از سوی کاربران برای آزمایش یک سرویس مورد نیاز باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که بازدیدکننده تصادفی آن را امتحان کند. بازدیدکنندگانی که برای اولین بار می‌آیند مایلند با این سرویس بازی کنند و فرم‌های طولانی وب را برای حسابی که ممکن است در آینده هرگز استفاده نکنند پر نمی‌کنند. به کاربران اجازه دهید سایت را کاوش کنند و خدمات شما را بدون اجبار به اشتراک گذاری داده های خصوصی کشف کنند. معقول نیست که کاربران را مجبور کنیم برای آزمایش این ویژگی یک آدرس ایمیل وارد کنند.

استخدام طراح سایت

یک طراح خوب نکاتی خاص را مد نظر می گیرد که عبارتند از:

مدیریت تمرکز توجه کاربران

از آنجایی که وب‌سایت‌ها هم محتوای ثابت و هم پویا را ارائه می‌کنند، برخی از جنبه‌های رابط کاربری بیش از سایرین جلب توجه می‌کنند. بدیهی است که تصاویر چشم نوازتر از متن هستند – همانطور که جملات برجسته‌تر از متن ساده جذاب‌تر هستند. چشم انسان وسیله ای بسیار غیر خطی است و کاربران وب می توانند فوراً لبه ها، الگوها و حرکات را تشخیص دهند. به همین دلیل است که تبلیغات مبتنی بر ویدیو بسیار آزاردهنده و حواس‌پرتی هستند، اما از منظر بازاریابی کاملاً کار جلب توجه کاربران را انجام می‌دهند.

تمرکز توجه کاربران به مناطق خاصی از سایت با استفاده متوسط از عناصر بصری می تواند به بازدیدکنندگان شما کمک کند تا از نقطه A به نقطه B برسند بدون اینکه فکر کنند واقعاً چگونه باید انجام شود. هرچه بازدیدکنندگان علامت سوال کمتری داشته باشند، حس جهت گیری بهتری دارند و اعتماد بیشتری نسبت به شرکتی که سایت نشان می دهد، افزایش می دهد. به عبارت دیگر: هر چه کمتر نیاز به تفکر در پشت صحنه باشد، تجربه کاربری بهتر است که در وهله اول هدف استفاده از آن است.

4 نکته برای طراحی سایت و وب اپلیکیشن 5

برای قرار گرفتن در معرض ویژگی ها تلاش کنید

طراحی‌های وب مدرن معمولاً به دلیل رویکردشان در راهنمایی کاربران با گام‌های انجام شده ۱-۲-۳ جذاب، دکمه‌های بزرگ با جلوه‌های بصری و غیره مورد انتقاد قرار می‌گیرند. اما از منظر طراحی، این عناصر در واقع چیز بدی نیستند. برعکس، چنین دستورالعمل هایی بسیار مؤثر هستند زیرا بازدیدکنندگان را به روشی بسیار ساده و کاربرپسند از طریق محتوای سایت هدایت می کنند. اجازه دادن به کاربر که به وضوح ببیند چه عملکردهایی در دسترس است، یک اصل اساسی در طراحی رابط کاربری موفق است. واقعاً مهم نیست که چگونه این به دست می آید. آنچه مهم است این است که محتوا به خوبی درک شده باشد و بازدیدکنندگان از نحوه تعاملشان با سیستم احساس راحتی کنند.

طراحی سایت پتروشیمی

برای طراحی سایت پتروشیمی میتوان نکات زیر را در نظر گرفت تا کاربری سایت بهبود یابد.

از نوشتن موثر استفاده کنید

از آنجایی که وب با چاپ متفاوت است، لازم است سبک نوشتن را با ترجیحات و عادات مرور کاربران تنظیم کنید. نوشته های تبلیغاتی خوانده نمی شوند. بلوک‌های متن طولانی بدون تصاویر و کلمات کلیدی که با حروف پررنگ یا مورب مشخص شده‌اند حذف خواهند شد. زبان اغراق آمیز نادیده گرفته خواهد شد.

تجارت صحبت کن از نام‌های زیبا یا هوشمندانه، نام‌های ناشی از بازاریابی، نام‌های خاص شرکت و نام‌های فنی ناآشنا اجتناب کنید. به عنوان مثال، اگر خدماتی را توصیف می کنید و می خواهید کاربران یک حساب کاربری ایجاد کنند، «ثبت نام» بهتر از «اکنون شروع کنید!» است. که دوباره بهتر از “کاوش در خدمات ما” است.

یک راه حل بهینه برای نوشتن موثر این است که:

  • از عبارات کوتاه و مختصر استفاده کنید (در اسرع وقت به اصل مطلب برسید)
  • استفاده از طرح‌بندی قابل اسکن (محتوا را طبقه‌بندی کنید، از سطوح سرفصل چندگانه استفاده کنید، از عناصر بصری و لیست‌های گلوله‌دار استفاده کنید که جریان بلوک‌های متنی یکنواخت را شکسته است)،
  • از زبان ساده و عینی استفاده کنید (لازم نیست یک تبلیغ شبیه تبلیغات باشد؛ به کاربران خود دلایل منطقی و عینی ارائه دهید که چرا باید از خدمات شما استفاده کنند یا در وب سایت شما بمانند)

4 نکته برای طراحی سایت و وب اپلیکیشن 7

حال که با مفاهیم اولیه در این بخش آشنا شدید، می توانید به وب سایت iransite.com سر بزنید و از خدمات آنها دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *