اخبار فرش ماشینی

نمایشگاه ملی فرش ماشینی در کاشان پایان یافت

نمایشگاه ملی فرش ماشینی در کاشان پایان یافت 1

اختتامیه نمایشگاه ملی فرش ماشینی در کاشان با حضور شرکت‌کنندگان از سراسر کشور، مسئولان منطقه، استانی و کشوری در محل موقت برگزاری نمایشگاه‌های شهرستان کاشان برگزار شد.

مدیرکل توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران در این مراسم از صادرات 30 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی در هشت ماهه نخست سال جاری خبر داد و اظهار داشت: این میزان صادرات در شرایطی است که دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی شدیدترین تحریم‌ها را اعمال کردند و بر اساس اعلام بانک مرکزی 75 درصد ارز حاصل از این صادرات به کشور بازگشته است.

Image result for ‫نمایشگاه ملی فرش ماشینی در کاشان‬‎

احسان قمری با بیان اینکه این میزان صادرات در شرایط فعلی بسیار قابل توجه است، افزود: تولیدکنندگان در زمینه صادرات تمام تلاش خود را به کار گرفتند و اقتصاد این مملکت را همچنان پویا نگه داشتند و دولت نیز با وجود تمامی محدودیت‌های خود یاری‌گر صنعتگران و تولیدکنندگان بوده است.

وی با بیان اینکه شش هزار میلیارد ریال در لایحه بودجه سال 99 درنظر گرفته شده است، ابراز داشت: بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب صادرات کشور بر 15 کشور همسایه متمرکز شده است.

قمری با بیان اینکه میزان واردات از کشورهای همسایه در سال جاری به یک هزار و 160 میلیارد دلار رسیده است، گفت: با وجود این میزان واردات میزان صادرات به این کشورها به 24 میلیارد دلار رسیده است اما باید اذعان کرد که نمی‌توان با تمامی کشورهای همسایه مبادله داشت.

مدیرکل توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران ضمن تاکید بر تحقق منویان رهبر معظم انقلاب مبنی بر رونق تولید تصریح کرد: نمایشگاه ملی فرش ماشینی در کاشان یکی از مهمترین مواردی بود که در سال های اخیر دچار غفلت شده بود و خشوبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته جواز برپایی آن صادر و در موعد مقرر برپا شد.

وی ضمن تاکید بر برپایی بخش نخست نمایشگاه دائمی کاشان در شهریور سال آینده اذعان کرد: صادرکنندگان و تولیدکنندگان فرش ماشینی در کاشان سابقه طولانی دارند و بر همین اساس لازم است مسئولان با پیگیری مستمر این موضوع محقق شود.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *