لیست قالیشویان مجاز شامل تمامی قالیشویی هایی می باشد که دارای مجوزات لازم بوده و می توانید با خیال راحت به آنها اعتماد کرده و فرش های خود را به آنان بسپارید.

هرسال با نزدیک شدن به نوروز و فصل خانه تکانی، اکثر مردم به فکر شستن فرش های خود بوده و به دنبال یک قالیشویی مناسب می گردند، اما با توجه به حجم تبلیغات گسترده قالیشویی های مختلف، به کدام قالیشویی می توان اعتماد کرد؟

در این رابطه سعی کرده ایم لیست قالیشویان مجاز که دارای مجوز هست را بر اساس دبیر اتحادیه قالیشویان تهران بیان کنیم.

لیست قالیشویان مجاز را با ما چک کنید 1

مهم‌ترین توصیه به مردم در استفاده از خدمات قالیشویی 

مهم‌ترین توصیه ما به مردم، استفاده از موسسات معتبر و تائید شده اتحادیه قالیشویان است.

پس از آن، شهروندان نباید همه کارها را به دقیقه ۹۰ واگذار کنند، بلکه برای ارسال فرش‌های خود به موسسات مجاز قالیشویی بر اساس لیست مجاز قالیشویی های منتشر شده از صوی صنف، با برنامه عمل کنند تا سر فرصت خدمات مناسب‌تری دریافت کنند، چون به هر حال شستن قالی زمان می‌خواهد.

چگونه موسسات معتبر و نامعتبر قالیشویی را تشخیص دهند؟

اول این که می‌توانند با اتحادیه تماس بگیرند و نام موسسه را از مسئولان اتحادیه بپرسند تا صحت کار موسسه مورد نظرشان تائید شود یا این که اگر به اینترنت دسترسی دارند با مراجعه به وب‌سایت رسمی اتحادیه قالیشویان شهرستان خود می‌توانند براساس جداول، از اسامی شرکت‌های معتبر قالیشویی شهرشان مطلع شوند.

تلفن اتحادیه تهران ۵۵۶۳۷۰۶۲ و آدرس اینترنتی اتحادیه www.eght1351.com است، اما در شهرستان‌ها هموطنان می‌توانند از طریق مرکز اطلاعات مخابرات به شماره تلفن اتحادیه شهرستان خود دسترسی پیدا کنند.

لیست قالیشویان مجاز

مرجع رسیدگی به شکایت صاحب قالی از قالیشویی کجاست؟

در صورتی که این اختلاف بین مشتری و قالیشویی مجاز باشد، اتحادیه برای این کار مشاورانی در نظر گرفته و به موضوع رسیدگی می‌کند تا حق به حق‌دار برسد.

البته درباره قالیشویان مجاز این اتفاق بندرت رخ می‌دهد و معمولا این گونه مسائل مربوط به غیرمجازهاست که ما رسیدگی نمی‌کنیم و به مراجع قضایی مربوط می‌شود.

نرخ مصوب خدمات قالیشویی چقدر است؟

معمولا اتحادیه قالیشویان مجاز هر شش ماه یک بار به برآورد هزینه‌های ارائه خدمات می‌پردازد و با بخشنامه‌ای قیمت مصوب را به تمام قالیشویان مجاز اعلام می‌کند و آنها هم موظف به پیروی از قیمت‌های مصوب هستند.

لیست قالیشویان مجاز را با ما چک کنید 4

قیمت شستشوی فرش چند است؟ آیا قیمت شستشوی فرش ها متفاوت است؟

اتحادیه نرخ‌هایش مصوب است، اما وقتی فرش دستباف هم‌اکنون حداقل متری دو میلیون تومان قیمت دارد آیا واقعا می‌توان آن را براساس مصوبه نرخ‌گذاری کرد؟

چطور ممکن است قالیشویی فرشی با قیمتی حدود ده میلیون تومان را مقابل دریافت ۲۰ هزار تومان بشوید؟

بنابراین او باید با صاحب فرش برای انجام این خدمات به توافق برسد یا این که گاهی اوقات برخی فرش‌ها نیازمند خدمات ویژه است، پس نمی‌توان دقیقا روی آن قیمت گذاشت. لذا این موضوع را به خود واحد صنفی و متقاضی واگذار کرده‌ایم تا با یکدیگر به توافق برسند.

نظارت بر خدمات و قیمت قالیشویان

اتحادیه، هم به صورت محسوس و هم به صورت نامحسوس به بازرسی‌های مکرر از مراکز قالیشویی مجاز اقدام می‌کند و به هر گونه تخلف از سوی آنها رسیدگی می‌شود، بنابراین هیچ نگرانی در این زمینه نخواهد بود.

Image result for carpet washing

کسانی که برای دریافت فرش مراجعه می کنند کارت شناسایی دارند

اساس کار این است که وقتی متقاضی از طریق اتحادیه مجاز بودن قالیشویی مورد نظرش را استعلام کرد، بدون تردید مشکلی نیست، اما براساس ضوابطی که به تمام قالیشویان مجاز ابلاغ شده است مسئولان و کارمندانی که برای تحویل یا دریافت فرش به در منازل مراجعه می‌کنند باید دارای سوابق مشخص در واحد قالیشویی مذکور باشند و بعضا با وثیقه استخدام می‌شوند. پس جای نگرانی برای مالکان فرش‌ها نیست، پرسنل واحدهای قالیشویی مجاز تائید شده هستند.

در صورت بروز مشکل در فرش‌ها، قالیشویی با خسارت بدهد؟

شک نکنید، چون طبق لیست قالیشویان مجاز که معرفی شده است، بدون تردید بیمه هستند و همه مسئولیت آنها بیمه شده است. در صورت بروز هر گونه حادثه احتمالی توان پرداخت خسارت با نظر کارشناسان معتمد را دارند.