اخبار فرش دستباف

سهم ایران در فروش فرش در بازارهای جهانی

سهم ایران در فروش فرش در بازارهای جهانی 1

سابقه صادرات ما در ۲ دهه گذشته نشان می دهد اگر موانع و دشواری های تولید و صادرات برداشته شود، در صادرات فرش دستباف می توان به اعدادی بالاتر دست یافت.صادرات فرش دستباف ایران در سال جاری بیش از بیست درصد افزایش یافت .

آمارها نشان می دهد میزان صادرات فرش دستباف از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه به رقم ۳۳۶ میلیون دلار رسیده که افزایشی بیست ردصدی را نسبت به سال گذشته نشان می دهد.

رئیس مرکز ملی فرش با اشاره به اینکه با توجه به ظرفیت تولید داخل، این میزان راضی کننده نیست، می گوید: باوجود اینکه سال ۱۳۹۶ در بعضی از حوزه های صادرات غیرنفتی سالی پر توفیق نبود، اما در حوزه فرش دستباف ما به موفقیتی نسبی رسیدیم.

وی با بیان اینکه صادرات فرش دستباف در سال ۱۳۹۵ نسبت به سال قبل از آن ۲۳ درصد رشد داشت، ادامه داد: روند افزایشی صادرات فرش دستباف که از آخر ۱۳۹۴ آغاز و در سال ۱۳۹۵ تثبیت شد، در سال ۱۳۹۶ نیز ادامه یافت.

 

سهم ایران در فروش فرش در بازارهای جهانی 3

 

کارگر به ایرنا گفته است در همه ماه های سال ۹۶، روند افزایشی صادرات فرش دستباف تداوم داشت.

وی ابراز امیدواری کرد: در ۲ ماه پایانی سال این روند همچنان ادامه یابد تا بتوانیم بعد از چند سال، به صادرات ۴۰۰ میلیون دلاری فرش دستباف دست پیدا کنیم.

رئیس مرکز ملی فرش ایران خاطرنشان ساخت: همانقدر که این روند افزایشی خوشحال کننده است، باید دقت داشته باشیم که راضی کننده نیست؛ یعنی ظرفیت تولید و تجارت فرش در ایران و کشش و نیاز بازارهای هدف بیش از این ارقام است.

کارگر ادامه داد: سابقه صادرات ما در ۲ دهه گذشته نشان می دهد اگر موانع و دشواری های تولید و صادرات برداشته شود، در صادرات فرش دستباف می توان به اعدادی بالاتر دست یافت.

آخرین آمار منتشر شده نشان می دهد ۲۹ کشور عمده خریداران فرش دستباف ایران هستند. در سال ۹۴، ۷۵ کشور و در سال گذشته، ۷۸ کشور از ایران فرش وارد کردند. از ۲۹ کشور خریدار عمده فرش دستباف ایرانی، ۱۳ کشور آسیایی،۱۱ کشور اروپایی، چهار کشور آمریکایی و یک کشور آفریقایی بوده اند.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *