اطلاعات فرش

راهنمای انتخاب فرش ماشینی و 4 نکته مهم در انتخاب فرش مناسب دکوراسیون

راهنمای انتخاب فرش ماشینی و 4 نکته مهم در انتخاب فرش مناسب دکوراسیون 1

در این مطلب قصد داریم راهنمای انتخاب فرش ماشینی متناسب با دکوراسیون هر منزلی را ارائه دهیم

از قدیم الایام تا به امروز یکی از اساسی ترین اساس منازل مردم ایران فرش بوده است. استفاده از فرش نه تنها به عنوان یک کفپوش صرف مطرح نبوده است، بلکه به عنوان یک میراث هنری برای زیباسازی و مفرح ساختن خانه مطرح بوده است.

فرش ها در ظاهر خانه و دکوراسیون آن تاثیر چشمگیری دارند. آن ها جلوه خاصی به خانه ها و اتاق های شما می بخشند و در عین حال تاثیر زیادی بر گرما و امنیت فضای خانه دارند.

نقش فرش در دکوراسیون منزل

فرش ها از جمله مهم ترین وسایل برای چیدمان و دکوراسیون خانه هستند و اگر درست و متناسب با فضای خانه انتخاب شوند علاوه بر آن که بر جلوه خانه می افزایند آسایش و آرامش اعضای خانواده را نیز تامین می کنند اما در استفاده از فرش باید نکته هایی را مدنظر قرار دهید.

فرش ها بهترین وسیله ای هستند که از آن ها می توان برای تعیین مرزبندی های فضای خانه استفاده کرد.

اگر در خانه تان هالی دارید که لازم است آن را به ۲ قسمت غذاخوری و نشیمن تقسیم کنید، بهترین روش استفاده از فرش های متفاوت است.

این کار به شما کمک می کند علاوه بر مرزبندی فضایی که در اختیار دارید، جاذبه خاصی برای خانه تان فراهم کنید.

تنها باید مراقب باشید در انتخاب فرش ها مراقب هارمونی و هماهنگی رنگ ها و طرح های فرش ها باشید.

انتخاب طرح و رنگ مناسب در ایجاد فضاسازی و مرزبندی ها بسیار ضروری است. همان طور که نباید از فرش شبیه به هم برای این کار استفاده کرد، قرار دادن ۲ فرش کاملا متفاوت یکی با طراحی مدرن و دیگری با طراحی سنتی، انتخابی نادرست و نامناسب است.

در این مطلب قصد اریم در مورد انتخاب فرش مناسب دکوراسیون هر خانه بر اساس نوع پرده و مبلمان چند سطی بنویسیم. با ایران کارپت همراه باشید.

موکت کنار فرش

برای تک تک قالیچه ها و فرش هایی که در خانه تان استفاده می کنید باید حاشیه ای مناسب و مقاوم در نظر بگیرید. این حاشیه علاوه بر آن که باید متناسب و زیبا باشد، باید کیفیت لازم را برای پیشگیری از سر خوردن و حرکت آن روی سرامیک، داشته باشد.

مقصود از حاشیه استفاده از موکت یا بست های پلاستیکی است که امروزه در بسیاری از فروشگاه های فرش دیده می شود. استفاده از موکت در مقایسه با گیره های پلاستیکی در فصل زمستان اولویت دارد. زیرا علاوه بر آن که موجب حفظ دمای خانه و گرم تر شدن اتاق ها می شود به لحاظ ایمنی نیز برای خانواده هایی که فرزند زیر ۱۰ سال دارند نیز ایمن تر است.

راهنمای انتخاب فرش ماشینی

سازگاری فرش با مبل ها

اگر پرده ها و مبلمان شما از طراحی ویژه ای برخوردار است و به اصطلاح طرحی شلوغ دارد، شما باید از فرشی با طراحی ساده و رنگ های محدود استفاده کنید.

 

 

راهنمای خرید فرش ماشینی

فرش باید با مبل ها سازگار باشد

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که فرش به عنوان یکی از مهم ترین بخش های دکوراسیون خانه و اتاق ها باید داشته باشد، تناسب طرح و رنگ با مبلمان، پرده ها و دیوارهای خانه است.

برای مثال اگر پرده ها و مبلمان شما از طراحی ویژه ای برخوردار است و به اصطلاح طرحی شلوغ دارد، شما باید از فرشی با طراحی ساده و رنگ های محدود استفاده کنید. در غیر این صورت با خانه شلوغ و مملو از طرح های مختلف روبه رو خواهید شد که نه تنها زیبایی خاصی ندارد بلکه موجب آشفتگی و آرامش نداشتن اعضای خانه نیز می شود.

بنابراین دقت داشته باشید طراحی و رنگ فرش را با دیگر وسایلی که در خانه دارید هماهنگ کنید.

از چه شکلی از فرش کجا استفاده کنیم؟

اگر به یکی از فروشگاه های فرش در سراسر کشور سر بزنید خواهید دید که فرش ها و قالیچه ها در طرح ها، سایزها و اندازه های مختلف در بازار وجود دارد. برخی از فرش ها به شکل دایره، برخی به شکل بیضی، برخی به شکل مربع و برخی مستطیل شکل هستند.

برخی طرح های ساده و یک دست دارند و برخی از آن ها با طرح های متفاوت و شلوغ تولید و در نمایشگاه های فرش به مخاطبان عرضه می شود.

در کنار طرح و رنگ فرش ها و قالیچه ها که درباره آن صحبت کردیم ظاهر فرش؛ مربع یا دایره بودن آن، بیضی یا مستطیل بودن آن نیز در زیباتر به نظر رسیدن خانه و اتاق ها تاثیر بسیار زیادی دارد.

گاهی ممکن است فرشی دایره مانند جلوه زیبایی به سالن نشیمن بدهد درحالی که همین فرش برای اتاق غذاخوری چندان مناسب نباشد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *