1. خانه
  2. /
  3. اخبار فرش دستباف
  4. /
  5. افزایش صادرات فرش دستبافت زنجان در ۱۱ ماهه اخیر

افزایش صادرات فرش دستبافت زنجان در ۱۱ ماهه اخیر

مدیر اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: در یازده ماهه امسال صادرات فرش دستباف با افزایش ۸٫۵ درصدی به ۱۱میلیون و ۴۹۵ هزار دلار رسیده که نشان از افزایش ۹۱۰ هزار دلاری نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل دارد.

«سیدمحسن جعفری» اظهار کرد: میزان صادرات فرش دستباف با مبدا تولید استان زنجان در بهمن ماه امسال برابر با یک میلیون و ۲۶۹ هزار دلار بوده و نیز ارزش ریالی صادرات فرش دستباف به۳۴۶ میلیارد ریال رسیده است.

این مسئول ادامه داد: در ۱۱ ماهه امسال صادرات فرش دستباف با افزایش ۸٫۵ درصدی به ۱۱میلیون و ۴۹۵ هزار دلار رسیده که نشان از افزایش ۹۱۰ هزار دلاری نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل دارد.

 

افزایش صادرات فرش دستبافت زنجان در ۱۱ ماهه اخیر 1

 

جعفری خاطرنشان کرد: دو نوع فرش‌های پشمی و ابریشمی در استان زنجان تولید می‌شود و هم‌اکنون کشورهای حاشیه خلیج‌فارس، کانادا، ایتالیا، آفریقای جنوبی و برزیل از جمله مشتریان و کشورهای هدف صادرات فرش پشمی با مبدأ تولید استان به‌شمار می‌روند.

مدیر اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان تصریح کرد: کشورهای ژاپن، روسیه و چین نیز مقصد صادرات فرش‌های ابریشمی با مبدأ ‌تولید استان زنجان محسوب می‌شوند و میزان صادرات هدف‌گذاری شده در این حوزه برای امسال ۱۲ میلیون دلار است.

وی با اشاره به پتانسیل استان در تولید فرش دستباف، تصریح کرد: استان پتانسیل زیادی را در زمینه تولید فرش دستباف دارد، اما بازاریابی و شناسایی مشتری مستمر بسیار مهم است که باید مورد توجه قرار گیرد و افزایش مشتری دائمی و مستمر فرش دستباف استان زنجان، می‌تواند سبب استفاده از پتانسیل‌های فرش استان شود.