آران و بیدگل باید به موزه فعال فرش ماشینی در کشور تبدیل شود

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور گفت: شهرستان آران و بیدگل با ۵۰۰ واحد صنعتی فرش ماشینی باید به موزه فعال کشور در این صنعت تبدیل شود.

به گزارش بازار فرش ایران، سید ابوالفضل رضوی ظهر پنجشنبه، در کارگروه اشتغال آران و بیدگل اظهار کرد: ظرفیت کویر و صنعت فرش ماشینی آران و بیدگل به عنوان دو عامل مهم پیشرفت و توسعه می تواند از وام های کم بهره لایحه مصوب دولت در مجلس نهایت بهره را ببرد.

وی تصریح کرد: برای طرح های گردشگری متقاضیان می توانند با ارائه طرح های نوین خود در تو.سعه گردشگری کویر از وام های با بهره سه تا ۸ درصد استفاده کنند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور تاکید کرد: امسال با مصوبه لایحه دولت ۸۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای اشتغال روستاییان و عشایر به استان های مختلف کشور تخصیص داده شد.

وی تصریح کرد: این اعتبار برای اشتغال روستائیان، عشایر و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر جمعیت و با سود بسیار پایین سه تا هشت درصد تخصیص یافته است.

رضوی پرداخت این تسهیلات را فقط با وثیقه مناسب برشمرد و افزود: سقف وام ها ۲۰ میلیارد ریال است که اگر فردی در روستا توان سپردن وثیقه لازم را ندارد، می تواند به صورت مشارکتی و با استفاده از کارت یارانه که هر کارت برای ۱۰۰ میلیون ریال وام نیاز است اقدام کند.

وی تاکید کرد: بودجه تخصیصی به هر شهر یا روستا مشخص نیست و بستگی به رقابت مسئولان شهرستان ها در ایجاد اشتغال دارد.

رضوی با اشاره به نبود برنامه ریزی صحیح در کشور در حدود ۶۰ ساله گذشته تاکنون گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی تحول عظیمی در فرهنگ و سیاست و اجتماع ما رخ داد اما در برنامه ریزی هنوز دچار مشکلات اساسی هستیم.

وی اضافه کرد: نبود برنامه ریزی موجب شده که از سال ۱۳۳۸ تا سال ۱۳۹۴ برنامه ریزی درستی برای سه هزار و ۱۶ میلیارد دلار درامد های مختلف کشور نداشته باشیم و این خود یک معضل اساسی است که باید حل شود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور تمرکز گرایی، طبیعت گریزی، آب گریزی را دلیل ناکامی کشور در مباحث برنامه ریزی دانست و گفت: هر شهرستانی و روستایی باید با هماهنگی سایر دستگاه های برای رفع مشکلات و رسیدن به آرزوهای مردمش تلاش مجدانه داشته باشد.

این مطلب چطور بود؟
0
دیدگاه‌های نوشته

ایران کارپت به عنوان اولین فروشگاه اینترنتی فرش کار خود را از سال 1387 آغاز کرد و توانست با بیش از یک دهه فعالیت در عرصه فروش اینترنتی فرش، تبدیل به یکی از قدیمی‌ترین فروشگاه‌های اینترنتی در ایران شود. در ایران کارپت انواع فرش 700 شانه، فرش 1000 شانه، فرش 1200 شانه و فرش 1500 شانه با بهترین قیمت‌ها عرضه می‌شود. قیمت فرش ماشینی در فروشگاه ایران کارپت به دلیل تامین کالا پس از دریافت سفارش، همواره قیمت کف بازار است و ما تنها فروشگاهی هستیم که فرش‌های خود را ضمانت می‌کند، شما با خیال راحت می‌توانید انواع فرش 12 متری، فرش 9 متری و فرش 6 متری را از فرش کاشان یا فرش مشهد انتخاب کنید. همچنین توجه داشته باشید ارسال فرش به سراسر کشور رایگان می‌باشد و ایران کارپت تحویل فرش درب منزل را برای سراسر کشور فعال ساخته است، همچنین ما تنها فروشگاهی هستیم که امکان ارسال فرش به خارج را بر روی محصولات خود داریم. برای خرید فرش ماشینی از ایران کارپت شک نکنید؛ ما ایمان داریم بزرگترین سرمایه ایران کارپت اعتماد مشتریان است و ما در کنار فرش ارزان، همواره سعی کرده‌ایم بهترین کیفیت ممکن را به مشتریان خود تقدیم نماییم.

فرش طرح افشان فرش طرح ریزماهی