فرش کناره کرم رنگ

فرش کناره کرم رنگ

فرش کناره کرم رنگ یا همان کناره فرش کرم رنگ به نوعی از کناره فرش های ماشینی گفته می شود که با رنگ زمینه کرم بافته شده و به صورت برشی است و در سایزهای مختلفی بافته می شود.

کناره فرش چیست؟

کناره فرش به نوعی از فرش های ماشینی گفته می شود که برای پوشش گوشه های خالی از فرش در منزل مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا بسیاری از خانه ها با فضاهای پرت وجود دارد که با فرش های ۱۲ متری، ۹ متری و یا ۶ متری نمی توان پوشش داد.

به عنوان مثال در فضای پذیرایی ۲ تخته فرش ۱۲ متری پهن می شود ولی ۱ متر از پایین اتاق خالی می ماند. برای اینکه این فضا پوشش داد شود باید کناره ای به اندازه ۱*۶ پهن شود.

همانطور که می دانید همراه با فرش کناره های استاندارد و ست با خود فرش بافته می شود که در سایزهای ۱*۲ و ۱*۳ و ۱*۴ و قالیچه ۱*۱٫۵۰ و ۱٫۵۰*۲٫۲۵ موجود است. ولی برای سایز ۱*۶ چه باید کرد؟!

یک راه این است که شما برای این سایز فرش با سایز دلخواه مثل ۱*۶ ببافید. در این روش یا باید ۲ تخته ۱*۶ سفارش دهید یا ۲ تخته ۱*۳ ، زیرا در بافت فرش سایز دلخواه فرش جفتی انجام می شود.

این روش قیمت فرش گران می شود و به صرفه نیست. روش ساده تر خرید کناره فرش برشی است.

سایزهای فرش کناره کرم رنگ

همانطور که در قسمت قبل گفتیم، کناره فرش های برشی در انواع سایزهای وجود دارند. عرض فرش کناره کرم رنگ معمولا از ۳۰ سانت شروع می شود و ۱۰ سانت به ۱۰ سانت افزایش می یابد و نهایتاً به عرض ۲ متر ختم می گردد.

یعنی سایز فرش کناره کرم رنگ به ترتیب ۳۰ سانتی متر، ۴۰ سانتی متر، ۵۰ سانتی متر، ۶۰ سانتی متر، ۷۰ سانتی متر، ۸۰ سانتی متر، ۹۰ سانتی متر، ۱۰۰ سانتی متر، ۱۱۰ سانتی متر، ۱۲۰ سانتی متر، ۱۳۰ سانتی متر، ۱۴۰ سانتی متر، ۱۵۰ سانتی متر، ۱۶۰ سانتی متر، ۱۷۰ سانتی متر، ۱۸۰ سانتی متر، ۱۹۰ سانتی متر و ۲۰۰ سانتی متر وجود دارد.

اگر شما یک فضا دارید که به عنوان مثال ۱٫۲۵*۵٫۳۰ هست باید از سایز عرض ۱۲۰ سانتی متر و طول ۵٫۳۰ خریداری کنید. چرا که برای ۵ سانتی متر اضافه آن کناره فرشی وجود ندارد.

قیمت کناره فرش کرم

قیمت کناره فرش کرم رنگ بر اساس مساحت آن بر حسب متر مربع محاسبه می گردد. یعنی ممکن است شما یک فرش کناره کرم رنگ در ابعاد ۴٫۸۰*۰٫۸۰ متری خریداری کنید.

در این حالت مساحت چنین کناره فرشی ۳٫۸۴ متر مربع است. همچنین ممکن شما کناره ای با سایز ۹٫۶۰*۰٫۴۰ نیاز داشته باشید. قیمت این کناره دقیقاً با سایز ۴٫۸۰*۰٫۸۰ متر برابر است زیرا هر دو دارای مساحت ۳٫۸۴۰ متر مربع هستند.

از عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت کناره فرش کرم رنگ، تراکم شانه و جنس نخ خاب است. گرانترین و بهترین جنس نخ کناره فرش کرم رنگ در حال حاضر آکریلیک هیت ست شده است.

همچنین هرچه تراکم شانه فرش بالاتر برود، قیمت آن گرانتر و فرض ظریف تر و زیباتر می شود.

نقشه های فرش کناره کرم رنگ

در حال حاضر فروشگاه اینترنتی ایران کارپت تنها کناره فرش کرم رنگ  با نقشه افشان و در سایزهای ۵۰ سانتی متر الی ۲ متر موجود دارد.

کناره فرش های کرم رنگ زیر در تراکم بافت ۷۰۰ شانه تراکم ۲۵۵۰ و جنس نخ خاب ۱۰۰% آکریلیک هیت ست شده می باشند.

فرش کناره کرم رنگ
فرش کناره کرم رنگ

توجه داشته باشید کناره فرش کرم رنگ مورد نظر شما پس از برش در اندازه دلخواه، لبه های آن توسط چرخ زیگزاگ داده می شود. همچنین در صورت دلخواه امکان ریشه کردن آن با هزینه اضافه وجود دارد.

خرید کناره فرش کرم رنگ
خرید کناره فرش کرم رنگ

خرید کناره فرش کرم رنگ

برای خرید کناره فرش کرم رنگ لطفا در واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۵۳۴۷۵۹۶ پیام بدهید.

سوالات متداول در مورد کناره فرش کرم

5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاه شما

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.