قیمت فرش ماشینی آران و بیدگل

قیمت فرش ماشینی آران و بیدگل

قیمت فرش ماشینی آران و بیدگل به دلیل آنکه در یکی از اصلی ترین مراکز تولید فرش واقع شده است دارای تنوع زیادی است. اگر قیمت فرش ماشینی آران و بیدگل را در این منطقه سوال کنید بسیار تعجب خواهید کرد چرا که ارزان ترین فرش ماشینی و گرانترین فرش ماشینی را می توانید در این منطقه خریداری کنید.

در این مقاله به قیمت فرش آران و بیدگل خواهیم پرداخت ولی در صورتی که قصد خرید فرش دارید می توانید از طریق دسته بندی های زیر انجام دهید.

فقط و فقط جهت خرید  با شماره ۰۳۱۵۵۳۴۰۰۳۸ و یا ۰۹۱۲۵۳۴۷۵۹۶ تماس بگیرید. ( نمایندگی در هیچ شهری نداریم )

فرش 1500 شانه

فرش 1200 شانه

فرش 1000 شانه

فرش 700 شانه

آران و بیدگل کجاست؟

آران و بیدگل شهری است در شمال استان اصفهان که مرکز شهرستان آران و بیدگل می باشد. این شهر در ۵ کیلومتری شمال شرق کاشان قرار دارد و از جنوب شرق به ابوزیدآباد، از غرب به نوش آباد و از شمال به کویر مرکزی ایران و دریاچه نمک راه دارد.

قیمت فرش ماشینی در شهر آران و بیدگل
قیمت فرش ماشینی در شهر آران و بیدگل

شهرستان آران و بیدگل با مساحت ۳/۶۰۵۱ کیلومتر مربع با جمعیتى حدود ۱۰۳۵۱۷ نفر (سرشمارى سال ۱۳۹۵)، با دو بخش مرکزى و کویرات، چهار شهر آران و بیدگل، نوش آباد، ابوزیدآباد و سفیدشهر و سه دهستان و ۱۲ روستا در شمالى ترین نقطه اصفهان واقع شده است.

آران و بیدگل از شهرهاى استان اصفهان در ۵۱ درجه و ۲۸ دقیقه و ۴۳ ثانیه طول جغرافیایى و ۳۴ درجه و ۱۴ دقیقه و ۱۲ ثانیه عرض جغرافیایى و در شش کیلومترى شمال شرقى کاشان قرار دارد.

این شهرستان از شمال به دریاچه نمک و استانهاى سمنان و قم از غرب به شهرستان کاشان از جنوب به نطنز و از شرق به اردستان محدود و از طریق دو جاده اصلى به کاشان و شبکه راههاى اصلى کشور مرتبط مى شود.

ارتفاع این شهر از سطح دریا بین ۸۹۸ تا ۹۱۷ متر در نوسان است و ارتفاع متوسط آن در حدود ۹۰۴ متر است. هرچه از شمال و مغرب به سمت جنوب و مشرق برویم به ارتفاع زمین افزوده مى شود. بنابراین، شیب عمومى منطقه از جنوب و مشرق و سمت شمال و مغرب است. این امر به دلیل وجود چاله نمک (دریاچه نمک) در شمال و ارتفاعات کرکس در جنوب و مغرب و نوار بندریگ در سمت مشرق شهر است.

آب و هواى این منطقه گرم و خشک با تابستانهاى گرم و زمستانهاى سرد و خشک بوده و حداکثر دماى هوا در تابستان به ۵۰ درجه سانتیگراد و حداقل برودت در زمستان به ۷ درجه سانتیگراد مى رسد.

فرش ماشینی آران و بیدگل

آران و بیدگل با داشتن ۳ شهرک صنعتی سلیمان صباحی بیدگل، هلال آران و کویر نوش آباد، یکی قطب های تولید فرش ماشینی است، به شکلی که پس از کاشان، دومین شهر در زمینه تولید فرش ماشینی محسوب می گردد.

همچنین سهم صادرات فرش ماشینی از آران و بیدگل در سال گذشته بالغ بر ۱۰۰ میلیون دلار بوده است که رقم بالایی در مقابل کل صادرات فرش ماشینی ایران محسوب می گردد. به همین علت فرش ماشینی آران و بیدگل و قیمت فرش آران و بیدگل از اهمیت بالایی برای خریداران فرش ماشینی برخوردار است.

قیمت فرش ماشینی آران و بیدگل

همانطور که در بخش های قبل بیان شد، قیمت فرش ماشینی آران و بیدگل دارای تنوع بالایی است. ما در این بخش سعی کرده ایم حداقل قیمت فرش ماشینی آران و بیدگل را درج کنیم.

لیست قیمت فرش ماشینی آران و بیدگل به روز و معتبر است و حداقل قیمت هایی است که به صورت استاندارد و با کیفیت در بازار عرضه می شود.

توجه داشته باشید انواع قیمت فرش ماشینی آران و بیدگل که در بالا ذکر شده تنها برای خرید اینترنتی فرش در ایران کارپت معتبر است و برای خرید حضوری به نرخ مصرف کننده و به اضافه ۹% مالیات بر ارزش افزوده محاسبه می گردد.

مردم آران و بیدگل

زبان مردم شهرستان آران و بیدگل، فارسى رایج اما داراى لهجه هاى متفاوتى است و زبان اصلى آران و بیدگل در زمره زبانهاى پهلوى قدیم به شمار مى رود.

نژاد مردم آران و بیدگل از نژاد اصیل آریایى است و اختلاط آن با نژادهاى اقوام مهاجم تازى و ترک بسیار ناچیز بوده است.

آران و بیدگل در طول تاریخ همچون دو بار بوده اند که در ساحل دریاى کویر زیسته اند. با وجود آنکه فاصله این دو شهر حداکثر حدود ۲۰۰ متر است، تفاوت لهجه و آداب و رسوم در آنها آشکار است.

درباره دین و آیین مردم آران و بیدگل تا زمان ظهور مکتب اسلام اطلاع چندانى در دسترس نیست. اما آنچه مسلم است با طلوع خورشید اسلام ساکنان این منطقه از جمله اولین مناطق مرکزى بودند که به اسلام گرویدند و به خاندان رسالت و امامت عشق ورزیده اند.

قرار گرفتن آران و بیدگل در میان شهرهاى مذهبى رى، قم و کاشان و نیز مهاجرت و اقامت سادات و علویان از حجاز و عراق به این مراکز و وجود بقاع متبرک و زیارتگاهها در این شهرستان از نشانه هاى آشکار گرایش به اسلام محمّدى، تشیع علوى و مذهب جعفرى بوده است.

ساکنان کویر به​طور عام و بویژه اهالى آران و بیدگل مردمانى مهربان، قانع، مهمان نواز و مقاوم مى باشند. حضور در زیارتگاهها و امامزاده ها، زیارت اهل قبور و برپایى مجالس و محافل دینى از رسوم پسندیده مردم این منطقه است.

سابقه تشیع و ریشه هاى عمیق اعتقادى مردم و ارتباط قوى و استوار آن با علما و رهبران دینى درحوزه علمیه قم، از مهمترین عوامل زمینه ساز در ایجاد حرکتهاى انقلابى بوده است.

عوامل موثر در قیمت فرش آران و بیدگل

قیمت فرش ماشینی آران و بیدگل به صورت عادی به موارد مختلفی بستگی دارد که شرح کامل آن قطعا خالی از حوصله شماست؛ ما به اختصار به مهمترین آنها می پردازیم:

دستگاه بافت فرش

یکی از مهمترین عوامل بر قیمت فرش آران و بیدگل ، دستگاه بافت فرش ماشینی است که شامل برند دستگاه و تعداد شانه و تراکم فرش است.

در حال حاضر انواع فرش های ماشینی به صورت ۱۵۰۰ شانه، ۱۲۰۰ شانه، ۱۰۰۰ شانه، ۷۰۰ شانه در ایران کارپت موجوداست. اگر چه تراکم فرش ها قابل تغییر است ولی به صورت نورمال تراکم فرش ها با شانه های ذکر شده به ترتیب ۴۵۰۰ ، ۳۶۰۰ ، ۳۰۰۰ ، ۲۵۵۰ می باشد.

طبیعی است که هرچه فرش شانه و تراکم بالاتری داشته باشد از قیمت بالاتری برخوردار است.

جنس مواد اولیه فرش ماشینی

مواد اولیه یکی دیگر از مهمترین عواملی است که علاوه بر قیمت فرش آران و بیدگل، بر طول عمر آن تاثیر مستقیم دارد. فرش های آکریلیک به مراتب از انواع فرش های بی سی اف، پلی استر، ورژن و… ارجحیت دارد.

البته فرش های آکریلیک زیاد پرز می دهد اما با توسعه فناوری، تکنولوژی هیت ست کردن فرش های آکریلیک به کمک آمد و امروزه فرش های آکریلیک هیت ست شده بسبار پرزدهی کمی دارند و پس از مدتی همان هم تمام می شود. همانطور که بیان شد فرش های آکریلیک نسبت به سایز مواد از قیمت بالاتری برخوردار است.

تکمیل و بسته بندی فرش ماشینی

تکمیل و بسته بندی جزء آخرین مرحله های تولید فرش ماشینی است و جزء عوامل دیگر در تعیین قیمت فرش ماشینی آران و بیدگل می باشد.

برندینگ فرش ماشینی

برند یکی از مهمترین عامل ها در تعیین قیمت یک فرش می باشد. اگرچه خرید از برندهای معروف و مشهور خوشایند است، اما توجه داشته باشید که باید هزینه های تبلیغاتی که در برند شدن آن محصول صرف شده را شما پرداخت کنید.

سایر عوامل موثر در قیمت فرش

سایر عوامل موثر در قیمت فرش ماشینی آران و بیدگل شامل نیروی انسانی، حمل و نقل و همچنین هزینه های انبارداری می باشد. ضمن اینکه نباید واسطه ها و دلالان را فراموش کنیم.

خرید فرش ماشینی آران و بیدگل

فقط و فقط جهت خرید  با شماره ۰۳۱۵۵۳۴۰۰۳۸ و یا ۰۹۱۲۵۳۴۷۵۹۶ تماس بگیرید. ( نمایندگی در هیچ شهری نداریم )

فرش 1500 شانه

فرش 1200 شانه

فرش 1000 شانه

فرش 700 شانه

5/5 - (3 امتیاز)
دیدگاه شما

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.