تولید سالانه ۶۰ میلیون مترمربع فرش ماشینی در آران و بیدگل

فرماندار شهرستان آران و بیدگل گفت: این شهرستان با تولید سالانه ۶۰ میلیون مترمربع فرش ماشینی توانسته است رتبه نخست تولید فرش ماشینی کشور و رتبه دوم جهان را کسب کند.

دکتر اسماعیل بایبوردی در گفت و گو با خبرنگاران در آران و بیدگل با ابراز خرسندی از کسب دو عنوان صادرکننده نمونه ملی توسط شرکت های صنعتی این شهرستان گفت: رتبه های برتر صنایع شهرستان آران و بیدگل در سطح ملی بیانگر تحقق شعار «جهش تولید» و توسعه صادرات غیرنفتی در کشور است.

تولید سالانه ۶۰ میلیون مترمربع فرش ماشینی در آران و بیدگل

فرماندار شهرستان آران و بیدگل افزود: شهرستان آران و بیدگل با تولید سالانه ۶۰ میلیون مترمربع فرش ماشینی توانسته است رتبه نخست تولید فرش ماشینی کشور و رتبه دوم جهان را کسب کند.

بایبوردی افزود: این شهرستان با فعالیت ۸۱۰ واحد صنعتی و اشتغال بیش از ۲۰ هزار نفر به صورت مستقیم در واحدهای صنعتی و صادرات محصولات آن به بیش از ۲۰ کشور جهان، توانسته نقش مهمی در ثروت‌آفرینی، توسعه اقتصاد و اشتغال پایدار داشته باشد.

فرماندار آران و بیدگل بر لزوم حمایت جدی و حداکثری دولت از صنعت فرش ماشینی در حوزه‌های تامین ارز، واردات مواد اولیه و صادرات محصول تاکید و خاطر نشان کرد: توسعه گردشگری، راه‌اندازی و ایجاد طرح‌ های زود بازده اقتصادی در بخش ‌های کشاورزی، صنعت و خدمات برای گذر از اقتصاد تک محصولی در شهرستان آران و بیدگل ضروری است.

بایبوردی افزود: امکان‌سنجی ایجاد «شهرک پوشاک، منسوجات و کیف و کفش» با توجه به وجود افزون بر ۶۰۰ واحد تولید فرش ماشینی و ریسندگی و طرح احداث «شهرک صنعتی معدنی نمک و فرآورده‌های نمک » با هدف جذب سرمایه ‌گذاران بخش خصوصی، اشتغال ‌زایی، کارآفرینی در این شهرستان در حال پیگیری است.

شایان ذکر است؛ «شرکت فولاد سپید فراب کویر» و «فرش قیطران طلایی» شهرستان آران و بیدگل اخیرا موفق به کسب عنوان صادرکننده نمونه ملی شدند.

این مطلب چطور بود؟

دیدگاه شما

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.