فرش ۷۰۰ شانه بهتره یا ۱۰۰۰ شانه

فرش 700 شانه بهتره یا فرش 1000 شانه

فرش های ماشینی یکی از دستاورد هایی است که برای اولین بار حدود ۵۰ سال پیش در شهرستان کاشان اقدام به تولید آن ها شده و تاکنون تولید کنندگان زیادی توانسته اند در این راستا موفقیت های عظیمی را به دست بیاورند و درآمد های خوبی را نیز کسب کنند .

فرش های ماشینی در شانه و تراکم های مختلفی از ۵۰۰ شانه گرفته تا ۱۵۰۰ شانه در طرح و نگاره های زیبا و دلنشین تولید می شود که هر کس بسته به نوع سلیقه و معیار هایی که مد نظر دارد فرش خود را خریداری می کند .

مطلبی که در این جا مورد توجه قرار می گیرد این است که فرش ۷۰۰ شانه بهتره یا ۱۰۰۰ شانه این سوال شاید برای افراد زیادی از خریداران پیش بیاید که برای یافتن این که فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه بهتر است یا فرش های ۱۰۰۰ شانه بهتر است از کسانی که در این زمینه مهارت و تخصص کافی دارند کمک بگیرند .

به عنوان مثال زمانی که شخصی می خواهد فرش ماشینی را خریداری کند باید یک سری موارد را مورد بررسی قرار دهد که از جمله آن ها می توان به شانه و تراکم ، ضخامت فرش ، دوام و لطافت و همچین قیمت و متراژ آن ها نیز توجه کند .

فرش ماشینی

مشخصات فرش ماشینی ۷۰۰شانه

فرش ماشینی ۷۰۰ شانه یکی از کم تراکم ترین فرش های موجود در بازار فرش می باشد که به طور کلی به سه دسته تقسیم می شوند که عبارت اند از : فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه واقعی ، فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه تبدیلی ، فرش های ماشینی طرح ۷۰۰ شانه می باشند .بهترین فرش از نظر کیفیت و دوام فرش ۷۰۰ شانه واقعی است .

اگر بخواهیم از محبوبیت فرش های ۷۰۰ شانه بیان کنیم باید بگوییم که فرش های ۷۰۰ شانه در شهرستان کاشان از محبوبیت ویژه ایی نیز برخوردار هستند چرا که مردم شهرستان کاشان از فرش های به عنوان محل نشستن استفاده می کنند .

تراکم و شانه فرش ۷۰۰ شانه

فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه در تراکم های مختلفی نظیر ۲۲۵۰ و ۲۷۰۰ بافته می شوند که رایج ترین آن ها تراکم ۲۷۰۰ می باشد . اولین و مهم ترین عاملی که در هنگام خرید فرش ها مورد بررسی قرار می گیرد شانه و تراکم است چرا که این مورد تعیین کننده مواردی از جمله ضخامت فرش ها و همچنین قیمت فرش ها می باشد .

ضخامت فرش ۷۰۰ شانه

ضخامت فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه نسبت به سایر فرش ها بیشتر است به بیان دیگر می توان گفت که هر چه شانه و تراکم فرش ها کم باشد ضخامت فرش ها نیز افزایش پیدا می کند چرا که تمامی فرش ها باید از وزن مناسبی نیز برخوردار باشید به این ترتیب زمانی که شانه و تراکم باشد بنابراین ضخامت فرش ها نیز افزایش پیدا می کند .

بنابراین فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه مناسب برای مکان هایی است که رفت و آمد ها در آن نیز زیاد است و همچین اگر بخواهیم از مقاومت فرش های ماشینی صحبت کنیم باید بگوییم که ضخامت فرش های ۷۰۰ شانه سبب شده است تا این فرش از سایر فرش ها مقاوم تر باشد .

A carpet encyclopedia - Carpet Encyclopedia | Carpet Encyclopedia
دوام و لطافت فرش ۷۰۰ شانه

برای تولید فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه از بهترین الیاف یعنی الیاف آکریلیک هیت ست شده استفاده می شود که مزایای زیادی را به همراه دارد که از جمله این ویژگی ها می توان به مقاوم بودن در برابر حرارت و گرما ، مقاوم در برابر شست و شو و همچین ضد حساسیت و پرزدهی اشاره کرد .

نکته ای که شما باید در این جا به آن اشاره کنید این است که تمامی این ویژگی ها سبب نمی شود تا بگوییم که فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه از فرش های ماشینی ۱۰۰۰ شانه بهتر است چرا که همانطور که بیان شد سلایق مشتریان و کاربرد هایی که از فرش ها دارند با یکدیگر متفاوت است بنابراین نمی توانیم بگوییم که انتخاب تمامی آن ها شبیه به یکدیگر می باشد .

فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه ایی با استفاده از الیاف آکریلیک بافته می شوند از لطافت بالایی برخوردار هستند چرا که برای تار و پود فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه از پنبه اصل استفاده می شود که بسیار نرم و لطیف می باشد . عمر و ماندگاری الیاف آکریلیک نسبت به سایر الیاف ها بیشتر است و شما می توانید فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه را برای سالیان طولانی مورد استفاده قرار دهید .

قیمت فرش ۷۰۰ شانه

قیمت فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه نسبت به سایر فرش ها کمتر است چرا که در شانه و تراکم پایین تری بافته می شوند .فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه در ابعاد استاندارد ( فرش ماشینی ۷۰۰ شانه ۶ متری ، فرش ماشینی ۷۰۰ شانه ۹ متری و فرش ماشینی ۷۰۰ شانه ۱۲) تولید می شوند که هر چه ابعاد فرش ها بیشتر می شود به مراتب قیمت آن ها نیز افزایش پیدا می کند .

Blue Carpet Ideal for Modern Decor

مشخصات فرش ۱۰۰۰ شانه

فرش های ماشینی ۱۰۰۰ شانه در دسته فرش های ماشینی دستبافت گونه قرار می گیرد چرا که نقشه هایی که برای بافت این مدل از فرش ها مورد استفاده قرار می گیرد شباهت های زیادی را به فرش ها دستبافت دارد و به نوعی می توان بیان کرد که طرافت و زیبایی فرش های ماشینی ۱۰۰۰ شانه از فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه بیشتر است .

فرش های ماشینی ۱۰۰۰ شانه در دسته فرش های اشینی تزینی قرار می گیرد و از آن جایی که طرافت و زیبایی این فرش ها به مراتب بیشتر از فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه می باشد مناسب برای محلی که رفت و آمد در آن ها زیاد است

تراکم و شانه فرش ۱۰۰۰شانه

فرش های ماشینی ۱۰۰۰ شانه در تراکم ۳۰۰۰ بافته می شود که این حالت استاندارد آن ها می باشد اما برخی از کارخانجات ممکن است فرش های ماشینی ۱۰۰۰ شانه را در تراکم ۳۶۰۰ نیز تولید کنند .

ضخامت فرش ۱۰۰۰ شانه

ضخامت فرش های ماشینی ۱۰۰۰از فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه کمتر است چرا که شانه و تراکم این فرش بیشتر است و از آن جایی که وزن فرش ها باید یکسان باشد به این ترتیب ضخامت فرش ها نیز کمتر می شود زمانی که ضخامت فرش ها کم باشد این فرش ها مناسب برای نکان هایی که رفت و آمد در آن ها زیاد است نمی باشد .

دوام و لطافت فرش ۱۰۰۰ شانه

برای تولید فرش های ماشینی ۱۰۰۰ شانه نیز از الیاف ۱۰۰ درصد آکریلیک هیت ست شده استفاده می شود که طی مراحل هیت ست شدن نیز قابلیت های فراوانی را دریافت می کند که از جمله آن ها طول عمر و ماندگاری بالای آن ها می باشد در تارو پود این فرش ها نیز از الیاف بسیار نرم و لطیف پنبه استفاده می شود که طول عمر بالایی نیز دارد .

Sardis Hand Tufted Carpet - Urban Ladder
قیمت فرش ۱۰۰۰ شانه

قیمت فرش های ماشینی ۱۰۰۰ شانه از فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه بیشتر است . این فرش های ریز بافت امروز طرفدارن زیادی را پیدا کرده است و از آن جایی که فرش های دستبافت قیمت بسیار بالایی را دارند و هرعلاقه مندان به این فرش توانایی خرید این مدل از فرش ها را ندارند به سمت خرید فرش های ماشینی ۱۰۰۰ شانه سوق پیدا می کنند .

با توجه به این که اطلاعاتی را درباره فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه و ۱۰۰۰ شانه بدست آورده اید می توانید تشخیص دهید که فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه بهتر است یا فرش های ماشینی ۱۰۰۰ شانه ، اما دقت کنید از آن جایی که فرش از جمله ملزوماتی است که باید هزینه زیادی برای خرید آن ها پرداخت کنید و انتظار دارید تا سال ها از آن استفاده کنید بنابراین در انتخاب خود دقت کنید .

فرش ۷۰۰ شانه بهتره یا ۱۰۰۰ شانه ؟

در این مقاله به فرش ۷۰۰ شانه بهتره یا ۱۰۰۰ شانه  و مشخصات هر کدام به طور جداگانه پرداختیم . ممکن است هنوز بعضی از پرسش ها برای شما وجود داشته باشد؛ مشکلی نیست، چون ما همیشه پاسخگوی سوالات شما به صورت ۲۴ ساعته از طریق شماره های زیر به صورت تلفنی و یا شبکه های اجتماعی مثل تلگرام یا واتس اپ هستیم.

۰۳۱۵۵۳۴۰۰۳۸۰۹۱۲۵۳۴۷۵۹۶

همچنین برای مشاهده فرش های ایران کارپت از طریق لینک های زیر اقدام نمایید:

فرش 700 شانه فرش 1000 شانه فرش 1200 شانه فرش 1500 شانه

این مطلب چطور بود؟

دیدگاه شما

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.