مشخصات فرش ۱۵۰۰ شانه – از فرش ۱۵۰۰ در کجا استفاده می شود ؟

فرش ماشینی 1500 شانه

با پیشرفت روز افزون تولید فرش ماشینی ، بسیاری از تولید کنندگان فرش ، فرش های بسیار خوب و باکیفیتی در تراکم ها و شانه های مختلف و همچنین نقشه های متنوعی تولید می کنند و همیشه به دنبال این هستند که به روز ترین ها و متنوع ترین ها را از آن خود کنند . از جمله فرش های ماشینی که اخیرا وارد بازار فرش شده و شروع فعالیت آن از سال ۹۶ بوده ، فرش های ۱۵۰۰ شانه هستند .

در این جا میخواهیم به مشخصات فرش ۱۵۰۰ شانه بپردازیم و علت اینکه از فرش های ۱۵۰۰ شانه برای چه قسمت هایی می توان استفاده کرد ؟ چرا به فرش ۱۵۰۰ شانه فرش دستباف گونه می گویند ؟

فرش ماشینی 1500 شانه

مشخصات فرش ۱۵۰۰شانه

در گذشته به دلیل تنوع کم در شانه و تراکم ،‌ فرش ها را بر اساس طرح و نقشه تقسیم بندی می کردند و فقط فرش ها به صورت ۳۵۰ شانه بافته می شد . اما به تدریج شرکت های زیادی در این زمینه شروع به فعالیت و رقابت کردند و معیار دسته بندی از طرح و رنگ بندی به شانه تغییر داده شد . در حال حاظر ۵ دسته بندی برای فرش ماشینی وجود دارد که عبارتند از فرش ماشینی ۵۰۰ شانه ،‌ فرش ماشینی ۷۰۰ شانه ،‌ فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه ،‌ فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه ،‌ فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه که هر کدام را مفصل به مشخصاتشان می پردازیم .

در ادامه ما میخواهیم به طور جداگانه هر یک از مشخصات فرش ۱۵۰۰ شانه شرح دهیم .

مشخصات فرش ۱۵۰۰ شانه از نظر شانه فرش ماشینی

منظور از شانه در فرش ماشینی چیست ؟ شانه فرش یا تراکم عرضی یعنی چه ؟  ( reed carpet ) این ها سوالاتی است که اگر برای اولین بار به خرید فرش ماشینی می روید در ذهن شکل می گیرد .

شانه فرش ماشینی یا reed  یعنی گره هایی که در یک متر از عرض فرش بافته شده است . اگر به پشت فرش ماشینی دقت کنید می بینید که در هر ردیف گره های بی شماری وجود دارد و هر چه این تعداد گره ها بیشتر باشد ،‌ نقوش روی فرش زیباتر نشان داده می شود . ممکن است برای درک اصطلاح شانه فرش و صحیح بودن شانه بخواهید ببینید که فرشی که خریده اید یا قصد خرید آن را دارید چند شانه است !

اصلا کار مشکلی نیست و شما می توانید به راحتی متوجه شوید که فرش اصل و باکیفیتی نصیبتان شده یا نه ؟؟! کافی است تعداد گره هایی که در ردیف عرضی فرش قرار دارند به اندازه ۱۰ سانتی متر محاسبه کنید و در ۱۰ ضرب کنید . اگر با مقداری که در برچسب فرش درج شده یکسان بود ، ‌فرش ماشینی اصل خریده اید .

مشخصات فرش ۱۵۰۰ شانه از نظر تراکم فرش ماشینی

منظور از تراکم در فرش ماشینی چیست ؟ تراکم فرش یا همان تراکم طولی فرش یعنی چه ؟ ( reed carpet ) تراکم فرش ماشینی یا تراکم طولی فرش ماشینی  یعنی گره هایی که در یک متر از طول فرش بافته شده است  . البته تراکم با شانه مقداری متفاوت است . تراکمی که در فروشگاه های فرش گفته می شود در واقع دو برابر تراکم واقعی فرش است یعنی اگر فرشی تراکم ۴۵۰۰ بود تراکم واقعی آن ،‌ ۲۲۵۰ است .

نحوه محاسبه تراکم واقعی فرش هم بسیار آسان است . کافی است تعداد گره هایی که در ردیف طولی فرش قرار دارند به اندازه ۱۰ سانتی متر محاسبه کنید و در ۲۰ ضرب کنید . اگر با مقداری که در برچسب فرش درج شده یکسان بود ، ‌فرش ماشینی شما  اصل است  .

فرش های ۱۵۰۰ شانه  معمولا با تراکم ۴۵۰۰ بافته می شوند ، در ادامه شما می توانید فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه تراکم ۴۵۰۰ ایران کارپت را مشاهده کنید .

فرش ماشینی ۱۵۰۰ شونه تراکم ۴۵۰۰

ویژگی های فرش 1500 شانهمشخصات فرش ۱۵۰۰ شانه

مشخصات فرش ۱۵۰۰ شانه از نظر رنگ بندی

در فرش های ماشینی از رنگ های مختلفی استفاده می شود اما در حال حاضر تعداد ۸ رنگ در بافت فرش ۱۵۰۰ شانه به کار می رود .

مشخصات فرش ۱۵۰۰ شانه از نظر طرح و نقشه

طرح ها و نقشه های فرش ۱۵۰۰ به دلیل استقبال زیاد روز به روز در حال افزایش است . طراحان فرش ماشینی همه روزه به دنبال ایجاد و خلق یک طرح جدید هستند تا بتوانند پرفروش ترین فرش سال را به نام طرح خود کنند . طرح های جدید فرش ۱۵۰۰ شانه به قدری زیبا و چشم نواز که چشم هر بیننده ای را به خود جذب می کند . اگر تمایل به دیدن چند نمونه از این طرح ها را دارید لینک زیر را فشار دهید .

فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه گل برجسته

مشخصات فرش ۱۵۰۰ شانه از نظر الیاف به کار رفته در فرش

نخی خابی که برای فرش ۱۵۰۰ شانه استفاده می شود از مرغوب ترین الیاف می باشد . نخی که برای فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه استافده می شود باید نخی بسیار نازک باشد تا بتواند حجم زیادی از تعداد گره ها را در کنار هم قرار دهد و نقش ها و گل های فرش را به زیبایی نشان دهد . اگر در فرش ۱۵۰۰ شانه از نخی که ظریف نباشد استفاده شود در آن صورت ممکن است طرح ها قابل دیدن نباشند و نقشه فرش شفافیتی نداشته باشد .

نوعی از فرش های ۱۵۰۰ شانه وجود دارند که به صورت گل برجسته هستند . در این نوع فرش ها از الیافی به نام هایبالک استفاده می شود تا زمانی که فرش را به آهار می برند ،‌ به وسیله حرارتی که به فرش داده می شود نخ هایبالک منقبض می شود . بدین صورت فرش گل برجسته به وجود می آید .

ضخامت یا ارتفاع خاب فرش ۱۵۰۰شانه

ضخامت فرش های ۱۵۰۰ شانه یا ارتفاع نخ خاب فرش ۱۵۰۰ شانه در مقایسه با فرش های ۱۰۰۰ شانه و ۱۲۰۰ شانه کمتر است  . زمانی این تفاوت مشهود است که روی هر دو فرش راه بروید ،‌ در آن صورت متوجه فرق فرش  ۱۵۰۰ شانه با ۱۲۰۰ شانه و ۱۰۰۰ شانه خواهید شد . اما به طور کلی فرش ۱۵۰۰ شانه برای نشستن و رفت و آمد مناسب نیستند .

به همین خاطر خانواده هایی که بیشتر روی مبل می نشینند و اکثر اوقات از میز ناهارخوری و مبلمان استفاده می کنند می توانند از فرش های ۱۵۰۰ شانه خریداری کنند . ارتفاع خاب الیاف فرش ۱۵۰۰ شانه باعث شده تا زیبایی این فرش دو چندان شود و عنوان فرش لوکس و یا فرش لاکچری را به خود اختصاص دهد .

قیمت فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه

فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه از نظر قیمت گران تر از فرش ۱۲۰۰ شانه  و ۱۰۰۰ شانه است اما این فرش ها به قدری زیبا هستند که فقط برای خانه های  لوکس خریداری می شود . زیربافت بودن و تنوع رنگ و نقشه آن به قدری زیباست که به آن فرش دستباف گونه می گویند . برای اطلاع از آخرین قیمت های فرش به صفحه زیر مراجعه کنید .

قیمت فرش ۱۵۰۰ شانه

مشخصات فرش 1500 شانه چیست ؟

نتیجه گیری

فرش هایی که ضخامت کمتری دارند ، از نظر زیبایی و طرح و رنگ از فرش هایی که تراکم پایین دارند ریزنقش و زیباتر جلوه میدهند  . مشتریانی که به دنبال زیباتر کردن دکوراسیون فضای خانه هستند و قیمت اهمیتی برایشان ندارد ، به سراغ فرش های ۱۵۰۰ شانه کاشان می روند . البته باید در نگه داری این فرش بسیار دقت نمود و همچنین استفاده از فرش ۱۵۰۰ برای مکان های پرتردد مناسب نمی باشد و در اثر پاخور شدن زیاد امکان از بین رفتن آن وجود دارد .

خرید اینترنتی فرش ۱۵۰۰ شانه

اگر تصمیم به خرید فرش ماشینی ۱۲۰۰شانه به قیمت درب کارخانه دارید ، بازار فرش ایران یعنی ایران کارپت را مشاهده کنید . در شاخه فرش ۱۵۰۰ شانه محصولات بسیار متنوعی در هر رنگ بندی که بخواهید وجود دارد . کلیه محصولات شرکت ایران کارپت همراه با ضمانت نامه و گارانتی به فروش می رسد . ایران کارپت برای جلب رضایت مشتری ،‌ ارسال رایگان تا درب منزل را قرار داده تا به راحتی سفارش خود را دریافت کنید .

افرادی که در شهر های دیگر زندگی می کنند ممکن است امکان خرید حضوری را نداشته باشند لذا سایت ایران کارپت را راه اندازی کردیم تا امکان مشاهده محصولات و خرید اینترنتی در سراسر ایران وجود داشته باشد . مزیت خرید اینترنتی نسبت به حضوری این است که در هر زمان و ساعت از روز می توانید به بازار فرش ایران سری بزنید . محصولاتی که علاقه مند هستید را مقایسه کرده و سپس اقدام به خرید نمایید .

تمامی طرح هایی که در سایت وجود دارد ،‌  با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور به فروش می رسد . در صورت وجود هر گونه سوال می توانید با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید .

۰۳۱۵۵۳۴۰۰۳۸۰۹۱۲۵۳۴۷۵۹۶

همچنین برای مشاهده فرش های ایران کارپت از طریق لینک های زیر اقدام نمایید:

فرش 700 شانه فرش 1000 شانه فرش 1200 شانه فرش 1500 شانه

ایران کارپت هفت روز هفته ۲۴ ساعته در خدمت شماست .

 

این مطلب چطور بود؟
دیدگاه شما

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.