مشخصات فرش ۱۲۰۰ شانه – فرش ۱۲۰۰ شانه چه ویژگی هایی دارد ؟

فرش 1200 شانه

با پیشرفت روز افزون تولید فرش ماشینی ، بسیاری از تولید کنندگان فرش ، فرش های بسیار خوب و باکیفیتی در تراکم ها و شانه های مختلف و همچنین نقشه های متنوعی تولید می کنند و همیشه به دنبال این هستند که به روز ترین ها و متنوع ترین ها را از آن خود کنند . از جمله فرش های ماشینی چند سالی است وارد بازار فرش شده و شروع فعالیت از سال ۹۴ بوده فرش های ۱۲۰۰ شانه هستند .

در این جا میخواهیم به مشخصات فرش ۱۲۰۰ شانه بپردازیم و علت اینکه چرا فرش های ۱۲۰۰ شانه از محبوب ترین فرش های ماشینی است و با ورود فرش های ۱۵۰۰ شانه هنوز جایگاه خودش را از دست نداده است ؟

مشخصات فرش 1200 شانهمشخصات فرش ۱۲۰۰ شانه

مشخصات فرش ۱۲۰۰شانه

در گذشته به دلیل تنوع کم در شانه و تراکم ،‌ فرش ها را بر اساس طرح و نقشه تقسیم بندی می کردند و فقط فرش ها به صورت ۳۵۰ شانه بافته می شد . اما به تدریج شرکت های زیادی در این زمینه شروع به فعالیت و رقابت کردند و معیار دسته بندی از طرح و رنگ بندی به شانه تغییر داده شد . در حال حاظر ۵ دسته بندی برای فرش ماشینی وجود دارد که عبارتند از فرش ماشینی ۵۰۰ شانه ،‌ فرش ماشینی ۷۰۰ شانه ،‌ فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه ،‌ فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه ،‌ فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه که هر کدام را مفصل به مشخصاتشان می پردازیم .

در ادامه ما میخواهیم به طور جداگانه هر یک از مشخصات فرش ۱۲۰۰ شانه شرح دهیم .

مشخصات فرش ۱۲۰۰ شانه از نظر شانه فرش ماشینی

منظور از شانه در فرش ماشینی چیست ؟ شانه فرش یا تراکم عرضی یعنی چه ؟  ( reed carpet ) این ها سوالاتی است که اگر برای اولین بار به خرید فرش ماشینی می روید در ذهن شکل می گیرد .

شانه فرش ماشینی یا reed  یعنی گره هایی که در یک متر از عرض فرش بافته شده است . اگر به پشت فرش ماشینی دقت کنید می بینید که در هر ردیف گره های بی شماری وجود دارد و هر چه این تعداد گره ها بیشتر باشد ،‌ نقوش روی فرش زیباتر نشان داده می شود . ممکن است برای درک اصطلاح شانه فرش و صحیح بودن شانه بخواهید ببینید که فرشی که خریده اید یا قصد خرید آن را دارید چند شانه است !

اصلا کار مشکلی نیست و شما می توانید به راحتی متوجه شوید که فرش اصل و باکیفیتی نصیبتان شده یا نه ؟؟! کافی است تعداد گره هایی که در ردیف عرضی فرش قرار دارند به اندازه ۱۰ سانتی متر محاسبه کنید و در ۱۰ ضرب کنید . اگر با مقداری که در برچسب فرش درج شده یکسان بود ، ‌فرش ماشینی اصل خریده اید .

مشخصات فرش ۱۲۰۰ شانه از نظر تراکم فرش ماشینی

منظور از تراکم در فرش ماشینی چیست ؟ تراکم فرش یا همان تراکم طولی فرش یعنی چه ؟ ( reed carpet ) تراکم فرش ماشینی یا تراکم طولی فرش ماشینی  یعنی گره هایی که در یک متر از طول فرش بافته شده است  . البته تراکم با شانه مقداری متفاوت است . تراکمی که در فروشگاه های فرش گفته می شود در واقع دو برابر تراکم واقعی فرش است یعنی اگر فرشی تراکم ۳۶۰۰ بود تراکم واقعی آن ،‌ ۱۸۰۰ است .

نحوه محاسبه تارکم واقعی فرش هم بسیار آسان است . کافی است تعداد گره هایی که در ردیف طولی فرش قرار دارند به اندازه ۱۰ سانتی متر محاسبه کنید و در ۲۰ ضرب کنید . اگر با مقداری که در برچسب فرش درج شده یکسان بود ، ‌فرش ماشینی شما  اصل است  .

فرش های ۱۲۰۰ شانه  معمولا با تراکم ۳۶۰۰ بافته می شوند ، در ادامه شما می توانید فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه تراکم ۳۶۰۰ ایران کارپت را مشاهده کنید .

فرش ماشینی ۱۲۰۰ شونه تراکم ۳۶۰۰

مشخصات فرش 1200 شانه

 

مشخصات فرش ۱۲۰۰ شانه از نظر رنگ بندی

فرش های ۱۲۰۰ شانه رنگ بندی های مختلفی دارند . اما به طور کلی فرش ۱۲۰۰ شانه درجه یک دارای ۸ رنگ یا ۱۰ رنگ  متفاوت هستند .

مشخصات فرش ۱۲۰۰ شانه از نظر طرح و نقشه

طرح ها و نقشه های فرش ۱۲۰۰ به دلیل استقبال زیاد روز به روز در حال افزایش است . طراحان فرش ماشینی همه روزه به دنبال ایجاد و خلق یک طرح جدید هستند تا بتوانند پرفروش ترین فرش سال را به نام طرح خود کنند . طرح های جدید فرش ۱۲۰۰ شانه به قدری زیباست که چشم هر بیننده ای را به خود جذب می کند . اگر تمایل به دیدن چند نمونه از این طرح ها را دارید لینک زیر را فشار دهید .

فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه گل برجسته

مشخصات فرش ۱۲۰۰ شانه از نظر الیاف به کار رفته در فرش

نخی خابی که برای فرش ۱۲۰۰ شانه استفاده می شود از مرغوب ترین الیاف می باشد . برای نخ خاب فرش ۱۲۰۰ شانه از سه نوع نخ استفاده می شود : آکرلیک هیت ست شده ، برایت و نخ ترک است .

نخ آکریلیک هیت ست شده فوق العاده لطیف و مقاوم است پس اگر فرشی با این الیاف بافته شود هم بسیار لطیف است و هم می تواند عمر طولانی داشته باشد .

نخ برایت که همان نخ اکریلیک هیت ست شده است با فرایندی تبدیل به نخی براق تر و لطیف تر می شود اما نسبت به اکریلیک عمر کمتری دارد .

نخ ترک نیز اکریلیکی است که دو بار هیت ست شده و خاصیت آن دو برابر شده است .

نوعی از فرش های ۱۲۰۰ شانه وجود دارند که به صورت گل برجسته هستند . در این نوع فرش ها از الیافی به نام هایبالک استفاده می شود که وقتی فرش را به آهار می برند ،‌ به وسیله حرارتی که به فرش داده می شود نخ هایبالک منقبض می شود . بدین صورت فرش گل برجسته به وجود می آید .

ضخامت یا ارتفاع خاب فرش ۱۲۰۰شانه

ضخامت فرش های ۱۲۰۰ شانه یا ارتفاع نخ خاب فرش ۱۲۰۰ شانه در مقایسه با فرش های ۱۰۰۰ شانه و ۷۰۰ شانه کمتر است  . زمانی این تفاوت مشهود است که روی هر دو فرش راه بروید ،‌ در آن صورت متوجه فرق فرش ۱۲۰۰ شانه با ۷۰۰ شانه و ۱۰۰۰ شانه خواهید شد . اما به طور کلی فرش ۱۲۰۰ شانه برای نشستن و رفت و آمد مناسب نیستند .

به همین خاطر خانواده هایی که بیشتر روی مبل می نشینند و همیشه از میز ناهارخوری و مبلمان استفاده می کنند می توانند از فرش های ۱۲۰۰ شانه استفاده کنند . ارتفاع خاب الیاف فرش ۱۲۰۰ شانه باعث شده تا این فرش عنوان فرش لوکس و یا فرش لاکچری را به خود اختصاص دهد .

قیمت فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه

فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه از نظر قیمت گران تر از فرش ۷۰۰ شانه  و ۱۰۰۰ شانه است اما این فرش ها به قدری زیبا هستند که فقط برای مکان های لوکس خانه یا قسمت مهمان نشین مانند پذیرایی استفاده می شود . زیربافت بودن و تنوع رنگ و نقشه آن به قدری زیباست که به آن فرش دستباف گونه می گویند . برای اطلاع از آخرین قیمت های فرش به صفحه زیر مراجعه کنید .

قیمت فرش ۱۲۰۰ شانه

رنج قیمت فرش 1200 شانه

نتیجه گیری

فرش هایی که ضخامت کمتری دارند از نظر زیبایی و طرح و رنگ از فرش هایی که تراکم پایین دارند ریزنقش و زیباتر جلوه میدهند  . مشتریانی که به دنبال زیباتر کردن فضای خانه هستند به سراغ فرش های ۱۲۰۰ شانه کاشان می روند . تنوع بیساری که در طرح و رنگ فرش های ۱۲۰۰ شانه به چشم می خورد در دیگر فرش ها وجود ندارد .

خرید اینترنتی فرش ۱۲۰۰ شانه

اگر تصمیم به خرید فرش ماشینی ۱۲۰۰شانه به قیمت درب کارخانه دارید ، بازار فرش ایران یعنی ایران کارپت را مشاهده کنید . در شاخه فرش ۱۲۰۰ شانه محصولات بسیار متنوعی در هر رنگ بندی که بخواهید وجود دارد . کلیه محصولات شرکت ایران کارپت همراه با ضمانت نامه و گارانتی به فروش می رسد . ایران کارپت برای جلب رضایت مشتری ،‌ ارسال رایگان تا درب منزل را قرار داده تا به راحتی سفارش خود را دریافت کنید .

افرادی که در شهر های دیگر زندگی می کنند ممکن است امکان خرید حضوری را نداشته باشند لذا سایت ایران کارپت را راه اندازی کردیم تا امکان مشاهده محصولات و خرید اینترنتی در سراسر ایران وجود داشته باشد . مزیت خرید اینترنتی نسبت به حضوری این است که در هر زمان و ساعت از روز می توانید به بازار فرش ایران سری بزنید . محصولاتی که علاقه مند هستید را مقایسه کرده و سپس اقدام به خرید نمایید .

تمامی طرح هایی که در سایت وجود دارد ،‌  با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور به فروش می رسد . در صورت وجود هر گونه سوال می توانید با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید .

۰۳۱۵۵۳۴۰۰۳۸۰۹۱۲۵۳۴۷۵۹۶

همچنین برای مشاهده فرش های ایران کارپت از طریق لینک های زیر اقدام نمایید:

فرش 700 شانه فرش 1000 شانه فرش 1200 شانه فرش 1500 شانه

ایران کارپت هفت روز هفته ۲۴ ساعته در خدمت شماست .

این مطلب چطور بود؟
دیدگاه شما

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.