مروری بر مشخصات فرش ۷۰۰ شانه

مشخصات فرش 700 شانه

با پیشرفت روز افزون تولید فرش ماشینی ، بسیاری از تولید کنندگان فرش ، فرش های بسیار خوب و باکیفیتی در تراکم ها و شانه های مختلف و همچنین نقشه های متنوعی تولید می کنند و همیشه به دنبال این هستند که به روز ترین ها و متنوع ترین ها را از آن خود کنند . از جمله فرش های ماشینی که از ابتدای تولید فرش ماشینی تا به امروز از فروش خوبی برخوردار بوده است فرش های ۷۰۰ شانه هستند .

در این جا میخواهیم به مشخصات فرش ۷۰۰ شانه بپردازیم و علت اینکه چرا با گذشت این همه سال هنوز هم این فرش ها فروش خوبی داشته و اکثر مردم به سراغ این فرش می روند .

https://irancarpet.net/wp-content/uploads/2020/03/2020_img_5e6f7fb7ea629_irancarpet.jpg

مشخصات فرش ۷۰۰ شانه

در گذشته به دلیل تنوع کم در شانه و تراکم ،‌ فرش ها را بر اساس طرح و نقشه تقسیم بندی می کردند و فقط فرش ها به صورت ۳۵۰ شانه بافته می شد . اما به تدریج شرکت های زیادی در این زمینه شروع به فعالیت و رقابت کردند و معیار دسته بندی از طرح و رنگ بندی به شانه تغییر داده شد . در حال حاظر ۵ دسته بندی برای فرش ماشینی وجود دارد که عبارتند از فرش ماشینی ۵۰۰ شانه ،‌ فرش ماشینی ۷۰۰ شانه ،‌ فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه ،‌ فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه ،‌ فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه که هر کدام را مفصل  به مشخصاتشان می پردازیم .

در ادامه ما میخواهیم به طور جداگانه هر یک از مشخصات فرش ۷۰۰ شانه شرح دهیم .مشخصات فرش 700 شانه

مشخصات فرش ۷۰۰ شانه از نظر شانه فرش ماشینی

منظور از شانه در فرش ماشینی چیست ؟ شانه فرش یا تراکم عرضی یعنی چه ؟  ( reed carpet ) این ها سوالاتی است که اگر برای اولین بار به خرید فرش می روید در ذهن شکل می گیرد .

شانه فرش ماشینی یا reed  یعنی گره هایی که در یک متر از عرض فرش بافته شده است . اگر به پشت فرش ماشینی دقت کنید می بینید که در هر ردیف گره های بی شماری وجود دارد و هر چه این تعداد گره ها بیشتر باشد ،‌ نقوش روی فرش زیباتر نشان داده می شود . ممکن است برای درک اصطلاح شانه فرش و صحیح بودن شانه بخواهید ببینید که فرشی که خریده اید یا قصد خرید آن را دارید چند شانه است !

اصلا کار مشکلی نیست و شما می توانید به راحتی متوجه شوید که فرش اصل و باکیفیتی نصیبتان شده یا نه ؟؟! کافی است تعداد گره هایی که در ردیف عرضی فرش قرار دارند به اندازه ۱۰ سانتی متر محاسبه کنید و در ۱۰ ضرب کنید . اگر با مقداری که در برچسب فرش درج شده یکسان بود ، ‌فرش ماشینی اصل خریده اید .

مشخصات فرش ۷۰۰ شانه از نظر تراکم فرش ماشینی

منظور از تراکم در فرش ماشینی چیست ؟ تراکم فرش یا همان تراکم طولی فرش یعنی چه ؟ ( reed carpet ) تراکم فرش ماشینی یا تراکم طولی فرش ماشینی  یعنی گره هایی که در یک متر از طول فرش بافته شده است  . البته تراکم با شانه مقداری متفاوت است . تراکمی که در فروشگاه های فرش گفته می شود در واقع دو برابر تراکم واقعی فرش است یعنی اگر فرشی تراکم ۱۰۰۰ بود تراکم واقعی آن ،‌ ۵۰۰ است .

نحوه محاسبه تارکم واقعی فرش هم بسیار آسان است . کافی است تعداد گره هایی که در ردیف طولی فرش قرار دارند به اندازه ۱۰ سانتی متر محاسبه کنید و در ۲۰ ضرب کنید . اگر با مقداری که در برچسب فرش درج شده یکسان بود ، ‌فرش ماشینی شما  اصل است  .

فرش های ۷۰۰ شانه در تراکمی بین ۲۱۰۰ تا ۳۰۰۰ بافته می شوند که از رایج ترین تراکم ها در فرش ۷۰۰ شانه ،‌ تراکم ۲۵۵۰ و تراکم ۲۷۰۰ است . در ادامه شما می توانید فرش ماشینی ۷۰۰ شانه تراکم ۲۵۵۰ و فرش ماشینی ۷۰۰ شانه تراکم ۲۷۰۰ را مشاهده کنید .

فرش ماشینی ۷۰۰ شانه تراکم ۲۵۵۰

فرش ماشینی ۷۰۰ شانه تراکم ۲۷۰۰

مشخصات فرش 700 شانه

مشخصات فرش ۷۰۰ شانه از نظر رنگ بندی

فرش های ۷۰۰ شانه رنگ بندی های مختلفی دارند . اما به طور کلی فرش ۷۰۰ شانه درجه یک دارای ۸ رنگ یا ۱۰ رنگ و یا ۱۲ رنگ متفاوت هستند . اما در فرش های درجه دو و غیر اصل یا تقلبی تعداد رنگ ها کمتر از ۸ رنگ می باشد .

مشخصات فرش ۷۰۰ شانه از نظر طرح و نقشه

طرح ها و نقشه های فرش ۷۰۰ به دلیل استقبال زیاد روز به روز در حال افزایش است . طراحان فرش ماشینی همه روزه به دنبال ایجاد و خلق یک طرح جدید هستند تا بتوانند پرفروش ترین فرش سال را به نام طرح خود کنند . طرح های جدید فرش ۷۰۰ شانه به قدری زیباست که چشم هر بیننده ای را به خود جذب می کند . اگر تمایل به دیدن چند نمونه از این طرح ها را دارید لینک زیر را فشار دهید .

فرش ماشینی ۷۰۰ شانه گل برجسته

مشخصات فرش ۷۰۰ شانه از نظر الیاف به کار رفته در فرش

الیافی  که در بافت فرش ۷۰۰ شانه  استفاده می شود ،‌ الیاف اکریلیک هیت ست شده است که از بهترین الیاف و نخ های موجود می باشد . عمر طولانی ،‌ عدم پرزدهی و عدم ایجاد حساسیت الیاف اکریلیک باعث شده تا در بیشتر فرش های ۷۰۰ شانه باکیفیت از آن استفاده شود .

ضخامت یا ارتفاع خاب فرش ۷۰۰ شانه

ضخامت فرش های ۷۰۰ شانه یا ارتفاع نخ خاب فرش ۷۰۰ شانه از مهم ترین مزایایی است که مردم علاقه زیادی به خرید اینگونه فرش ها دارند . نرم بودن و ارتفاع خاب زیاد فرش نسبت به دیگر فرش های ماشینی باعث شده تا بسیاری از افراد ضخامت فرش را به زیبایی آن ترجیح دهند  . ارتفاع خاب فرش ۷۰۰ شانه حدود ۱۱ میلی متر است در صورتی فرش ۱۰۰۰ شانه ،‌ ۱۲۰۰ شانه و ۱۵۰۰ شانه به ترتیب ۹ ،‌ ۸ و ۶ میلی متر است که نشستن و رفت و آمد بر روی این فرش ها مقداری سخت است .

به همین خاطر خانواده هایی که بیشتر روی زمین می نشینند و کمتر از میز ناهارخوری و مبلمان استفاده می کنند از فرش هفتصد شانه استفاده می کنند . ارتفاع خاب الیاف فرش ۷۰۰ شانه باعث شده تا این فرش علاوه بر پذیرایی و نشیمن خانه انتخاب مناسبی برای اتاق کودک و اتاق خواب نیز باشد . یکی دیگر از مزایای ضخامت فرش بالا ،‌ افزایش دوام و مقاومت در برابر فشار و شستشو است .

مشخصات فرش 700 شانه مشخصات فرش ۷۰۰ شانه

قیمت فرش ماشینی ۷۰۰ شانه

با توجه به اوضاع اقتصادی کشور و مردم قیمت هر جنس مهم ترین عامل در خرید آن است . فروش فرش ماشینی نیز از این قاعده مستثنی نیست و مردم به دنبال فرشی با کیفیت و قیمت مناسب هستند . فرش ماشینی ۷۰۰ شانه از نظر قیمت مناسب تر از فرش های دیگر است . برای اطلاع از آخرین قیمت های فرش به صفحه زیر مراجعه کنید .

قیمت فرش ۷۰۰ شانه

نتیجه گیری

فرش هایی که ضخامت بیشتر دارند درست است که از نظر زیبایی و طرح و رنگ از فرش های تراکم و شانه بالا در رده پایین تری قرار دارند اما برای افرادی که دوام و مقاومت مهم تر از زیبایی است ،‌بهترین انتخاب فرش ۷۰۰ شانه است . زیرا هم زیبایی دارند و هم دوام بیشتری نسبت به دیگر فرش ها دارند .

خرید اینترنتی فرش ۷۰۰ شانه

اگر تصمیم به خرید فرش ماشینی ۷۰۰ شانه به قیمت درب کارخانه دارید ، بازار فرش ایران یعنی ایران کارپت را مشاهده کنید . در شاخه فرش ۷۰۰ شانه محصولات بسیار متنوعی در هر رنگ بندی که بخواهید وجود دارد . کلیه محصولات شرکت ایارن کارپت همراه با ضمانت نامه و گارانتی به فروش می رسد . ایران کارپت برای جلب رضایت مشتری ،‌ ارسال رایگان تا درب منزل را قرار داده تا به راحتی سفارش خود را دریافت کنید .

افرادی که در شهر های دیگر زندگی می کنند ممکن است امکان خرید حضوری را نداشته باشند لذا سایت ایران کارپت را راه اندازی کردیم تا امکان مشاهده محصولات و خرید اینترنتی در سراسر ایران وجود داشته باشد . مزیت خرید اینترنتی نسبت به حضوری این است که در هر زمان و ساعت از روز می توانید به بازار فرش ایران سری بزنید . محصولاتی که علاقه مند هستید را مقایسه کرده و سپس اقدام به خرید نمایید .

تمامی طرح هایی که در سایت وجود دارد ،‌  با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور به فروش می رسد . در صورت وجود هر گونه سوال می توانید با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید .

۰۳۱۵۵۳۴۰۰۳۸۰۹۱۲۵۳۴۷۵۹۶

همچنین برای مشاهده فرش های ایران کارپت از طریق لینک های زیر اقدام نمایید:

فرش 700 شانه فرش 1000 شانه فرش 1200 شانه فرش 1500 شانه

ایران کارپت هفت روز هفته ۲۴ ساعته در خدمت شماست .

این مطلب چطور بود؟
دیدگاه شما

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.