فرق فرش ۷۰۰ شانه با طرح ۷۰۰ شانه

فرق فرش 700 شانه با طرح 700 شانه

هنگامی که تصمیم به خرید فرش ۷۰۰ شانه ماشینی دارید و به نمایشگاه ها یا سایت ها سر می زنید با قیمت های متفاوتی روبه رو می شوید . فرش ۷۰۰ شانه انواع مختفی دارد از جمله فرش ۷۰۰ شانه واقعی ،‌ فرش ماشینی ۷۰۰ شانه تبدیلی و فرش ماشینی طرح ۷۰۰ شانه . هر کدام از فرش ها با اینکه در اسمش ۷۰۰ شانه ذکر شده اما قیمت متفاوتی دارد لذا ما تصمیم گرفتیم تا فرق فرش ۷۰۰ شانه با طرح ۷۰۰ شانه و ۷۰۰ شانه تبدیلی را توضیح دهیم تا متوجه این تغییر قیمت و کیفیت شوید .

بهتر است ابتدا اصطلاحاتی که در این زمینه و در این مقاله به کار برده می شود را توضیح دهیم تا از مطلب را به طور کامل بهره ببرید .

فرق فرش 700 شانه با طرح 700 شانهفرق فرش ۷۰۰ شانه با طرح ۷۰۰ شانه

فرش ۷۰۰ شانه یعنی چه ؟

فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۲۷۰۰ را در نظیر بگیرید :
منظور از شانه یعنی تعداد گره هایی که در یک متر از عرض فرش وجود دارد در اینجا تعداد گره ها ۷۰۰ عدد می باشد .
منظور از تراکم فرش ماشینی نیز به دو برابر تعداد گره هایی که در یک متر از طول فرش وجود دارد تراکم گفته می شود . تراکم فرش ماشینی ۷۰۰ شانه ، ۲۷۰۰ یعنی در هر متر از طول فرش ۱۳۵۰ گره وجود دارد .

برای اینکه مطمئن بشوید فرش واقعا تراکم ۲۷۰۰ و ۷۰۰ شانه است پشت فرش را نگاه کنید و تعداد گره ها را در یک سانتی متر از طول و عرض فرش بشمارید . تعداد گره های طولی ۱۳ گره و تعداد گره های عرضی ۷ گره باید باشد. در این صورت فرش ۷۰۰ شانه با تراکم ۲۷۰۰ واقعی است .

فرش ماشینی ۷۰۰ شانه

در بین فرش های ماشینی گوناگون ، فرش ماشینی ۷۰۰ شانه از پرفروش ترین فرش های ماشینی از گذشته بوده و هنوز نیز هست . فرش هفتصد شانه انواع مختلفی مانند فرش ۷۰۰ شانه واقعی ،‌ ۷۰۰ شانه تبدیلی و فرش طرح ۷۰۰ شانه می باشد که هر کدام شانه و تراکم مخصوص به خود را دارد .

اگر که جز آن دسته از افرادی هستید که به کیفیت اهمیت می دهید و می خواهید سال های زیادی از فرش استفاده کنید باید بتوانید تشخیص دهید که فرش ، ۷۰۰ شانه واقعی است یا نه و فرق فرش ۷۰۰ شانه با طرح ۷۰۰ شانه چیست ؟ اگر هم فقط به دنبال کفپوشی هستید و صرفا به دنبال فرش ماشینی ارزان هستید ،‌ از فرش ۷۰۰ شانه تبدیلی و طرح ۷۰۰ شانه می توانید استفاده کنید اما بهتر است قبل از خرید این مقاله را بخوانید تا از خرید خود نهایت لذت را ببرید .

فرش 700 شانه گل برجسته کد 70013 زمینه فیلیفرق فرش ۷۰۰ شانه با طرح ۷۰۰ شانه

انواع فرش ۷۰۰ شانه

فرش ۷۰۰ شانه واقعی

اگر میخواهید بفهمید که فرش ماشینی ۷۰۰ شانه واقعی چیست و چگونه می توان ۷۰۰ شانه واقعی را از تقلبی شناخت ،‌بایستی گره های پشت فرش را بشمارید ! در ادامه نحوه شمارش را برایتان قرار می دهیم . زمانی که فرشی خریداری می کنید در پشت فرش مشخصات فنی فرش و به طور کلی شناسنامه فرش در برچسبی پشت آن ذکر شده است .

دقت کنید که در پشت فرش ،‌ حتما ۷۰۰ شانه نوشته شده باشد نه طرح ۷۰۰ . حالا اگر میخواهید متوجه شوید که فرش ۷۰۰ شانه اصل است یا نه به پشت فرش دقت کنید . شمارش گره در یک متر سخت است پس بهتر است که تعداد گره ها را در ۱۰ سانتی متر بشمارید . یک فرش ۷۰۰ شانه اصل در هر ۱۰ سانتی متر ،‌ ۷۰ گره دارد . اگر کمتر از این مقدار بود ،‌فرش تقلبی است و به صورت ۵۰۰ شانه است .

فرش ۷۰۰ شانه تبدیلی

فرش ۷۰۰ شانه تبدیلی توسط ماشین های بافندگی ۵۰۰ شانه بافته می شود . معمولا تراکم فرش ماشینی ۷۰۰ تبدیلی از ۷۰۰ شانه واقعی کمتر است و حدود ۱۵۰۰ می باشد . تعداد رنگ های فرش ۷۰۰ شانه تبدیلی نیز از فرش ماشینی ۷۰۰ شانه واقعی نیز کمتر است .

فرش های ۷۰۰ شانه واقعی به صورت ۸ رنگ ، ۱۰ رنگ و ۱۲ رنگ بافته می شوند اما فرش ۷۰۰ شانه تبدیلی به صورت ۷ رنگ تولید می شود . به طور کلی کیفیت فرش ۷۰۰ شانه تبدیلی بسیار پایین تر از کیفیت فرش ۷۰۰ شانه اصل است به همین خاطر قیمت فرش ماشینی ۷۰۰ شانه تبدیلی نیز از ۷۰۰ شانه اصل کمتر می باشد .

فرش ماشینی طرح ۷۰۰ شانه

فرش ۷۰۰ شانه با فرش طرح ۷۰۰ شانه کاملا متفاوت است و هنگام خرید فرش ۷۰۰ شانه بسیار مراقب باشید تا فرش طرح ۷۰۰ خریداری نکنید . فرش طرح ۷۰۰ شانه همان فرش ماشینی ۵۰۰ شانه با تراکم ۱۰۰۰ است یعنی در هر متر از عرض ۵۰۰ گره و در هر متر از طول نیز ۵۰۰ گره قرار می گیرد .

از نظر طرح و نقشه ،‌ فرش ماشینی طرح ۷۰۰ تفاوتی با فرش های ۷۰۰ شانه واقعی ندارند و از همان نقشه ها و طرح ها استفاده می کنند . تعداد رنگ های فرش طرح ۷۰۰ نیز کمتر از ۷۰۰ شانه واقعی است .

فرق فرش ۷۰۰ شانه با طرح ۷۰۰ شانه

اگر بخواهید به طور کلی و خلاصه فرق فرش ۷۰۰ شانه با طرح ۷۰۰ شانه را بگوییم ،‌ تفاوت این دو نوع فرش در تعداد رنگ ،‌ شانه و تراکم و دستگاه بافندگی فرش ماشینی است . اگر به دبنال فرش ماشینی باکیفیت بالا و عمر طولانی هستید ،‌فرش ۷۰۰ شانه واقعی و اصل را تهیه کنید و طبق روش هایی که ذکر شد مراقب باشید تا در دام کلاهبرداران نیفتید. اما اگر به دنبال فرش ماشینی ارزان قیمت و فرش ماشینی ۷۰۰ شانه ارزان قیمت هستید ،‌ فرش نوع تبدیلی انتخابی مناسب خواهد بود .

فرش 700 شانه گل برجسته نقشه آیناز زمینه فیلیفرش ۷۰۰ شانه گل برجسته طرح آیناز زمینه فیلی

خرید فرش ۷۰۰ شانه واقعی

فرش ماشینی ۷۰۰ شانه درجه یک و باکیفیت فرشی است که در هر ۱۰ سانتی متر از عرض فرش ۷۰ گره داشته باشد و تراکمی بین ۲۵۵۰ یا ۲۷۰۰ داشته باشد . جنس نخ خاب فرش ماشینی ۷۰۰ درجه یک از نوع اکریلیک هیت ست شده است که کیفیت فرش و مقاومت فرش ماشینی را دو برابر می کند . با خرید این نوع فرش ها دیگر درگیر پرزدهی نخواهید بود و علاوه بر دوام و کیفیت مناسب ،‌ زیبایی و شادابی را به منزل خود خواهید برد .

قیمت و خرید فرش طرح ۷۰۰ شانه

برای مشاهده طرح های بیشتر به صفحه محصولات ۷۰۰ شانه بروید و از بزرگترین بازار فرش ایران دیدن کنید . خرید از این مجموعه هم به صورت حضوری و هم غیر حضوری یعنی اینترنتی می باشد .

افرادی که در شهر های دیگر زندگی می کنند ممکن است امکان خرید حضوری را نداشته باشند لذا سایت ایران کارپت را راه اندازی کردیم تا امکان مشاهده محصولات و خرید اینترنتی در سراسر ایران وجود داشته باشد . مزیت خرید اینترنتی نسبت به حضوری این است که در هر زمان و ساعت از روز می توانید به بازار فرش ایران سری بزنید . محصولاتی که علاقه مند هستید را مقایسه کرده و سپس اقدام به خرید نمایید .

تمامی طرح هایی که در سایت وجود دارد ،‌  با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور به فروش می رسد . در صورت وجود هر گونه سوال می توانید با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید .

۰۳۱۵۵۳۴۰۰۳۸۰۹۱۲۵۳۴۷۵۹۶

همچنین برای مشاهده فرش های ایران کارپت از طریق لینک های زیر اقدام نمایید:

فرش 700 شانه فرش 1000 شانه فرش 1200 شانه فرش 1500 شانه

ایران کارپت هفت روز هفته ۲۴ ساعته در خدمت شماست .

 

4.9/5 - (21 امتیاز)
دیدگاه شما

یک دیدگاه

  1. مهدیه گفت:

    با سلام تصویر فرش دومی که گذاشتین قیمت ۹ متری چقدره ؟
    قیمت فرش ۹ متری نقشه آیناز

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.