مزایا و معایب فرش ۷۰۰ شانه | فرش ۷۰۰ شانه بخریم یا نه ؟

معایب فرش 700 شانه

فرش ۷۰۰ شانه در بین دیگر فرش های ماشینی به دلیل قیمت مناسب بیشترین فروش را داشته و به خاطر فروش زیاد این فرش ها در طرح های بیشماری تولید شده تا بتواند رضایت مشتری را جلب کند . در این جا ما به مزایا و معایب فرش ۷۰۰ شانه ،‌ مشخصات و قیمت فرش ۷۰۰ شانه می پردازیم .

در زمان هایی که هنوز صنعت فرش ماشینی و کارخانجات فرش ماشینی در ایران رواج نیافته بود ،‌ فرش های دستباف خرید و فروش می شد . اما به دلیل قیمت بالای این فرش ها بسیاری از افراد قادر به خرید فرش دستباف نبودند . لذا زمانی که این صنعت رونق یافت خیلی از افراد توانستند کف پوشی برای خانه خودشان تهیه کنند .

فرش ۷۰۰ شانه به دلیل قیمت مناسب و طرح های متنوع و زیبایی که دارد مورد استقبال مردم بوده و در انواع مختلفی از جمله فرش ۷۰۰ شانه تبدیلی و فرش ماشینی طرح ۷۰۰ شانه تولید شد .

معایب فرش 700 شانه
معایب فرش ۷۰۰ شانه

فرش ماشینی ۷۰۰ شانه

در ابتدا لازم میدانیم تا تعریف مختصری از شانه و تراکم در فرش ماشینی بگوییم .

منظور از شانه فرش ماشینی در اصطلاحات فرش ماشینی به ریشه یا گره هایی گفته می شود که در یک متر از قسمت عرض فرش وجود دارد . به عنوان مثال یک فرش ۶ متری ۷۰۰  شانه که از ابعاد ۲متر در ۳ مترتشکیل شده ،‌ در عرض فرش یعنی ۲ متر ، در هر متر ۷۰۰  گره زده شده است .

تراکم نیز به دو برابر تعداد گره هایی که در یک متر از طول فرش وجود دارد به عنوان مثال یک فرش ماشینی ۷۰۰  شانه تراکم ۲۷۰۰  در هر یک متر از طول فرش ۱۳۵۰  گره وجود دارد .

امروزه  فرش های ماشینی را بر اساس شانه و تراکم تقسیم بندی می کنند .  اما در گذشته این طور نبود و فرش ها فقط به صورت ۳۲۰ شانه بافته می شد و تقسیم بندی فرش ها صرفا بر اساس طرح و نقشه و رنگ بندی صورت می گرفت .

با گذشت زمان فرش های مختلف با شانه های گوناگونی پدید آمدند و ما شاهد فرش های زیباتری همچون فرش ۷۰۰ شانه ،‌ ۱۰۰۰ شانه ،‌ ۱۲۰۰ شانه و ۱۵۰۰ شانه هستیم .

زمانی که شانه فرش بیشتر می شود ،‌ ظرافت نقشه فرش نیز افزایش می یابد اما دوام و مقاومت آن کمتر می شود لذا فرش های ۱۵۰۰ شانه و ۱۲۰۰ شانه در مقایسه با فرش ۷۰۰ شانه نیاز به مراقبت بیشتری دارند و برای همه مکان ها مخصوصا مکان های پررفت و آمد مناسب نیستند .

الیاف فرش ماشینی ۷۰۰ شانه

الیافی ( نخ خاب ) که در بافت فرش ۷۰۰ شانه به کار می رود ،‌ الیاف اکریلیک هیت ست شده است که از بهترین الیاف و نخ های موجود می باشد .عمر طولانی ،‌ عدم پرزدهی و عدم ایجاد حساسیت الیاف اکریلیک باعث شده تا در بیشتر فرش های ۷۰۰ شانه باکیفیت از آن استفاده شود . نخ پود فرش ماشینی ۷۰۰ شانه پنبه است که سبب لطافت و نرمی این فرش می شود .

فرش 700 شانه گل برجسته نقشه آیناز زمینه آبی
معایب فرش ۷۰۰ شانه

مشخصات و ویژگی های فرش ۷۰۰ شانه

فرش ماشینی ۷۰۰شانه یعنی در هر متر از عرض ۷۰۰ گره دارد و تراکم آن عددی بین ۲۱۰۰ تا ۳۰۰۰ گره است که محبوب ترین تراکم ها ، ۲۷۰۰ و ۲۵۵۰ ریشه یا گره است . فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه درجه یک از ۸ یا ۱۰ رنگ تشکیل شده و در مقایسه با فرش ۷۰۰ شانه تبدیلی و طرح ۷۰۰ شانه قیمت بیشتری دارد .

با افزایش شانه و تراکم فرش ،‌ خاب فرش کاهش می یابد و بالعکس اگر فرشی شانه و تراکم معمول داشته باشد نیازی به کاهش خاب فرش نیست .

در فرش های ۷۰۰  شانه ارتفاع خاب فرش ماشینی ،‌ حدود ۱۱ میلی متر است و ممکن است  در برخی موارد یک میلی متر کمتر و یا بیشتر باشد . زمانی که ارتفاع خاب فرش بالا باشد ، یعنی ضخامت فرش بیشتر است . به همین خاطر فرش ضخیم و وزن بیشتری خواهد داشت .

مزایای فرش ماشینی ۷۰۰ شانه

در ادامه ما به مزایای فرش ماشینی ۷۰۰ شانه اشاره ای خواهیم کرد .

  • فرش ۷۰۰ شانه به دلیل شانه و تراکم کمتر نسبت به فرش ۱۵۰۰ شانه و ۱۲۰۰ شانه از ارتفاع خاب بیشتری برخوردار است و در نتیجه فرش نرم تر و لطیف تری نیز می باشد . همچنین این فرش به دلیل نرمی می تواند کفپوش مناسبی برای همه مکان ها از جمله اتاق کودک ،‌پذیرایی ،‌ اتاق خواب و حتی آشپزخانه نیز باشد .
  • به خاطر ارتفاع نخ خاب فرش و ضخامت فرش ۷۰۰ شانه ،‌ مقاومت بالاتری در برابر شستشو دارد . لذا این فرش مناسب افرادی که در خانواده شان فرزند کوچک دارند یا خانواده پر جمعتی دارند می تواند مناسب باشد .
  • قیمت بسیار مناسب فرش ماشینی ۷۰۰ شانه از جمله دلایل اصلی محبوبیت این فرش به نسبت دیگر فرش های ماشینی می باشد .
  • با افزایش مشتریان فرش ۷۰۰ شانه ،‌ طرح ها و نقشه های زیادی برای این فرش ارائه شد تا علاقه مندان بتوانند به راحتی با هر دکوراسیونی فرشی را تهیه کنند .

معایب فرش ۷۰۰ شانه

  • یکی از معایب فرش ۷۰۰ شانه نسبت به فرش ۱۲۰۰ شانه و ۱۵۰۰ شانه وزن فرش است . به دلیل ضخامت بالای این فرش ،‌ فرش ۷۰۰ شانه وزن بیشتری نسبت به دیگر فرش ها دارد .
  • در فرش ۷۰۰ شانه به دلیل شانه و تراکم کمتر ،‌ از نقشه ها و طرح های ساده تری استفاده می شود .
  • در فرش ۷۰۰ شانه از طرح های مدرن و کهنه نما استفاده نمی شود .
  • به دلیل درشت بافت بودن دستگاه فرش ۷۰۰ شانه ،‌ طرح ها وضوح کمتری نسبت به فرش ۱۲۰۰ شانه و ۱۵۰۰ شانه دارند .

نتیجه گیری در مورد خرید فرش ۷۰۰ شانه

در این مقاله ما به مزایا و معایب فرش ۷۰۰  شانه و کلیه مشخصات فرش ۷۰۰شانه پرداختیم . به طور کلی می توان گفت مزایا و معایب فرش ۷۰۰  شانه بستگی به هدف تان از خرید فرش و نحوه استفاده از فرش دارد.

به عنوان مثال ما فرشی میخواهیم که برای مکانی پر رفت و آمد مناسب باشد لذا باید به سراغ فرش هایی که شانه کمتری دارند مانند فرش ۷۰۰ شانه و ۱۰۰۰ شانه برویم .

اما اگر فرشی را برای مکانی مانند زیر مبل می خواهیم و صرفا برای زیبایی و زیباتر جلوه دادن دکوراسیون است بهتر است به سراغ فرش های لوکس و شیک مانند فرش های ۱۲۰۰ شانه برویم .

اگر هنوز دچار سردرگمی هستید و نمیدانید که چه فرشی مناسب خانه تان است با مشاورین مجموعه ایران کارپت تماس بگیرید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید .

ovdn tva lhadkd
خرید فرش ماشینی ۷۰۰ شانه

خرید فرش ۷۰۰شانه کاشان

برای مشاهده طرح های بیشتر به صفحه محصولات ۷۰۰ شانه بروید و از بزرگترین بازار فرش ایران دیدن کنید . خرید از این مجموعه هم به صورت حضوری و هم غیر حضوری یعنی اینترنتی می باشد .

افرادی که در شهر های دیگر زندگی می کنند ممکن است امکان خرید حضوری را نداشته باشند لذا سایت ایران کارپت را راه اندازی کردیم تا امکان مشاهده محصولات و خرید اینترنتی فرش در سراسر ایران وجود داشته باشد .

مزیت خرید اینترنتی نسبت به حضوری این است که در هر زمان و ساعت از روز می توانید به بازار فرش ایران سری بزنید . محصولاتی که علاقه مند هستید را مقایسه کرده و سپس اقدام به خرید نمایید .

تمامی طرح هایی که در سایت وجود دارد،‌ با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور به فروش می رسد . در صورت وجود هر گونه سوال می توانید با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید .

۰۳۱۵۵۳۴۰۰۳۸۰۹۱۲۵۳۴۷۵۹۶

همچنین برای مشاهده فرش های ایران کارپت از طریق لینک های زیر اقدام نمایید:

فرش 700 شانه فرش 1000 شانه فرش 1200 شانه فرش 1500 شانه

ایران کارپت هفت روز هفته در خدمت شماست .

سوالات متداول

بله، تمامی قیمت محصولات درج شده در سایت ایران کارپت به روز می‌باشد. توجه داشته باشید در صورت پرداخت آنلاین هنگام ثبت سفارش، قیمت ها قطعی است ولی در صورتی که قصد پرداخت به هنگام تحویل دارید، قیمت فرش بر اساس نرخ روز تحویل خواهد بود.

بله، اکثر فرش های ما بین ۲ الی ۵ سال ضمانت نامه کتبی دارد که در مشخصات محصول میزان دقیق ضمانت درج شده است. همچنین فرش ها تا ۷ روز ضمانت برگشت وجه دارند و بر اساس شرایط مندرج در ایران کارپت، می توانید آنها را مرجوع یا تعویض نمایید.

در صورت پرداخت آنلاین ارسال به سراسر کشور رایگان است، در صورتی که قصد پرداخت هنگام تحویل دارید هزینه بر عهده مشتری می باشد. هزینه ارسال توسط تیپاکس به صورت حدودی برای هر تخته فرش ۱۲ متری، ۱۲۰ هزار تومان، ۹ متری، ۹۰ هزار تومان و ۶ متری ، ۷۰ هزار تومان است.

بله، امکان ارسال فرش به سراسر کشور از طریق باربری، ترمینال و تیپاکس وجود دارد. توجه داشته باشید که در صورتی که قصد پرداخت موقع تحویل دارید، حتما باید در شهر شما نمایندگی تیپاکس وجود داشته باشد.

بله، امکان پرداخت هنگام تحویل وجود دارد ولی در این حالت هزینه ارسال بر عهده مشتری می باشد. توصیه ما به شما برای جلوگیری از هرگونه تغییر قیمت در مبلغ سفارش و ارسال رایگان، پرداخت آنلاین می باشد.

بله، برای کارمندان دولت، دارندگان جواز کسب  و کارمندان و کارگران با ارائه نامه کسر از حقوق، امکان خرید اقساطی فرش به صورت ۳ ماهه، ۶ ماهه و ۱۲ ماهه  با ارائه چک صیادی وجود دارد. برای اطلاع از شرایط کامل صفحه خرید اقساطی فرش را مطالعه نمایید.

2/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه شما

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.