بهترین طرح فرش ماشینی | معرفی طرح های برتر سال ۹۸

در بین طرح های بی شمار فرش ماشینی ایرانی ،‌ یافتن بهترین طرح فرش ماشینی و بهترین نقشه فرش کار مشکلی شده است . این را هم میدانیم که زیبا ترین طرح ها ویژگی هایی مخصوص خود را دارند که تبدیل به بهترین و پرفروش ترین شده اند . بهترین طرح فرش ماشینی علاوه بر نقشه فرش و رنگ بندی به موارد دیگر هم بستگی دارد .

طرح نقشه بی نظیر ،‌ الیاف خوب ،‌ شانه و تراکم بالا و رنگ بندی همگی در کنار هم موجب می شود تا فرشی عنوان بهترین طرح فرش ماشینی را به خود اختصاص دهد .  در این مقاله ما به بهترین طرح فرش ماشینی که پرفروش ترین فرش در سال ۹۸ نیز بوده به همراه تصویر و مشخاصت و قیمت میپردازیم .

قبل از اینکه بهترین طرح فرش ماشینی  سال ۹۸ را قرار دهیم ،‌بهتر است که آشنایی مختصری درمورد واژه هایی که در ادامه آن ها را استفاده کنیم توضیحاتی را خدمتتان ارائه دهیم .

بهترین طرح فرش ماشینیبهترین طرح فرش ماشینی

منظور از شانه و تراکم فرش ماشینی چیست ؟

فرش ماشینی دارای دو مشخصه شانه و تراکم است که بسیار مهم و حائز اهمیت است . شانه فرش ماشینی با کیفیت فرش ماشینی مربوط است . به تعداد گره یا ریشه هایی که در یک متر از عرض فرش وجود دارد شانه فرش می گویند .  زمانی که شانه فرش ماشینی بیشتر شود ،‌ فرش ریز بافت تر و ریزنقش تر بوده و در نهایت زیبا تر ست .

نحوه شمارش شانه فرش ماشینی بسیار آسان است . کافی است به پشت فرش ماشینی نگاهی بیندازید و تعداد گره ها را بشمارید . به عنوان مثال فرش ۷۰۰ شانه باید در هر متر از عرض فرش ۷۰۰ گره وجود داشته باشد . پس باید در هر ۱۰ سانتی متر ۷۰ گره و در هر ۵ سانتی متر ۳۵ گره وجود داشته باشد . شما با این راه می توانید متوجه شوید فرشی که خریده اید ۷۰۰ شانه واقعی است یا نه .

تراکم طولی فرش ماشینی یا تراکم فرش نیز از موارد مهم در فرش ماشینی است .دو برابر تعداد ریشه هایی که در یک متر از طول فرش وجود دارد تراکم نامیده می شود . هر چه تراکم فرش بیشتر باشد ضخامت فرش کمتر می شود . استحکام فرش نیز به تراکم فرش بستگی دارد . از جمله تراکم های معمول در فرش ماشینی عبارتند از : تراکم ۸۰۰ ، تراکم ۹۰۰ ، تراکم ۱۰۰۰ ، تراکم ۱۲۰۰ ، تراکم ۱۴۰۰ ، تراکم ۲۵۵۰ ، تراکم ۲۷۰۰ ، تراکم ۳۰۰۰ ، و تراکم ۳۶۰۰ و تراکم ۴۵۰۰ می باشند .

نحوه شمارش تراکم فرش ماشینی بسیار آسان است . کافی است به پشت فرش ماشینی نگاهی بیندازید و تعداد گره ها را در طول یک متر یا ۱۰ سانتی متر  بشمارید . به عنوان مثال فرش ماشینی با تراکم ۱۰۰۰ باید در هر متر از طول فرش ۵۰۰ گره وجود داشته باشد . پس باید در هر ۱۰ سانتی متر ۵۰ گره و در هر ۵ سانتی متر ۲۵ گره وجود داشته باشد . شما با این راه می توانید متوجه شوید فرشی که خریده اید تراکم ۱۰۰۰ واقعی است یا نه .

بهترین طرح فرش ماشینی در سال ۹۸ کدام نقشه بود؟

فرش ۱۲۰۰ شانه نقشه سلنا

فرش ۱۲۰۰ شانه نقشه سلنا یکی از زیباترین فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه در سال ۹۸ است . افرادی که به دنبال فرش خلوت هستند این فرش انتخاب خوبی است .

بهترین طرح های فرش ماشینی + عکس

مشخصات فرش :

فرش ۱۲۰۰ شانه تراکم ۳۶۰۰

نخ ۱۰۰ درصد آکریلیک هیت ست شده

رنگ بندی های مختلف طرح سلنا : فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه فیلی ، فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه کرم ، فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه سرمه ای ، 

قیمت فرش ماشینی سلنا

قیمت فرش ماشینی ۶ متری :  ۱٫۸۵۰٫۰۰۰
قیمت فرش ماشینی ۹ متری : ۲٫۸۳۰٫۰۰۰
قیمت فرش ماشینی ۱۲ متری : ۳٫۷۰۰٫۰۰۰

فرش ۱۲۰۰ شانه گل برجسته نقشه تندیس

فرش ۱۲۰۰ شانه نقشه تندیس یکی از پرفروش ترین فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه است . فرش تندیس با استفاده از ۱۰ رنگ مختلف بافته می شود و همراه با فرش ۵ سال ضمانت نامه کتبی نیز ارسال می شود .

بهترین طرح های فرش ماشینی + عکس

مشخصات فرش :

فرش ماشینی گل برجسته

فرش ۱۲۰۰ شانه تراکم ۳۶۰۰

نخ ۱۰۰ درصد آکریلیک هیت ست شده

رنگ بندی های مختلف طرح تندیس : فرش ماشینی نقشه ترمه ای

قیمت فرش ماشینی تندیس

قیمت فرش ماشینی ۶ متری :  ۱٫۸۲۰٫۰۰۰
قیمت فرش ماشینی ۹ متری : ۲٫۷۵۵٫۰۰۰
قیمت فرش ماشینی ۱۲ متری : ۳٫۶۳۵٫۰۰۰

فرش ۱۰۰۰ شانه گل برجسته نقشه خانه رویایی

فرش ۱۰۰۰ شانه نقشه خانه رویایی یکی از پرفروش ترین فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه است . فرش خانه رویایی با استفاده از ۱۰ رنگ مختلف بافته می شود و همراه با فرش ۵ سال ضمانت نامه کتبی نیز ارسال می شود .

بهترین طرح های فرش ماشینی + عکس

مشخصات فرش :

فرش ماشینی گل برجسته

فرش ۱۰۰۰ شانه تراکم ۳۰۰۰

نخ ۱۰۰ درصد آکریلیک هیت ست شده

رنگ بندی های مختلف طرح خانه رویایی فرش ماشینی نقشه یاسی ،‌ فرش ماشینی نقشه سرمه ای ،‌ فرش ماشینی نقشه کاربنی ،‌ فرش ماشینی نقشه کرم ،‌ فرش ماشینی نقشه فیلی

قیمت فرش ماشینی خانه رویایی

قیمت فرش ماشینی ۶ متری :  ۱٫۸۲۰٫۰۰۰
قیمت فرش ماشینی ۹ متری : ۲٫۷۵۵٫۰۰۰
قیمت فرش ماشینی ۱۲ متری : ۳٫۶۳۵٫۰۰۰

فرش ۱۰۰۰ شانه گل برجسته نقشه رویال

فرش ۱۰۰۰ شانه نقشه رویال یکی از پرفروش ترین فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه است . فرش ماشینی رویال با استفاده از ۱۰ رنگ مختلف بافته می شود و همراه با فرش ۵ سال ضمانت نامه کتبی نیز ارسال می شود .

بهترین طرح های فرش ماشینی + عکس

مشخصات فرش :

فرش ماشینی گل برجسته

فرش ۱۰۰۰ شانه تراکم ۳۰۰۰

نخ ۱۰۰ درصد آکریلیک هیت ست شده

رنگ بندی های مختلف طرح رویال  :  فرش ماشینی نقشه کرم ،‌ فرش ماشینی نقشه فیلی

قیمت فرش ماشینی رویال

قیمت فرش ماشینی ۶ متری :  ۱٫۵۰۰٫۰۰۰
قیمت فرش ماشینی ۹ متری : ۲٫۳۱۵٫۰۰۰
قیمت فرش ماشینی ۱۲ متری : ۳٫۰۰۰٫۰۰۰

فرش ۷۰۰ شانه گل برجسته نقشه شهیاد

فرش ۷۰۰ شانه نقشه شهیاد یکی از پرفروش ترین فرش ماشینی ۷۰۰ شانه است . فرش ماشینی شهیاد با استفاده از ۱۰ رنگ مختلف بافته می شود و همراه با فرش ۵ سال ضمانت نامه کتبی نیز ارسال می شود .

بهترین طرح های فرش ماشینی + عکس

مشخصات فرش :

فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۲۷۰۰

نخ ۱۰۰ درصد آکریلیک هیت ست شده

رنگ بندی های مختلف طرح شهیاد :   فرش ماشینی نقشه نسکافه ای ،‌ فرش ماشینی نقشه سرمه ای ،‌ فرش ماشینی نقشه آبی ،‌ فرش ماشینی نقشه گردویی ،‌ فرش ماشینی نقشه فیلی

قیمت فرش ماشینی شهیاد

قیمت فرش ماشینی ۶ متری :  ۱٫۵۳۰٫۰۰۰
قیمت فرش ماشینی ۹ متری : ۲٫۳۴۵٫۰۰۰
قیمت فرش ماشینی ۱۲ متری : ۳٫۰۶۰٫۰۰۰

خرید فرش ماشینی

کارشناسان ایران کارپت همیشه آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند، لذا از بیان سوالات و نظرات خود کوتاهی نفرمایید. اگر سوالی در مورد خرید بهترین فرش ماشینی دارید آن را با ما در میان بگذارید.

۰۳۱۵۵۳۴۰۰۳۸۰۹۱۲۵۳۴۷۵۹۶

همچنین برای مشاهده فرش های ایران کارپت از طریق لینک های زیر اقدام نمایید:

فرش 700 شانه فرش 1000 شانه فرش 1200 شانه فرش 1500 شانه

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.