بهترین طرح فرش ماشینی | معرفی طرح های برتر سال ۱۴۰۰

بهترین طرح فرش ماشینی شامل طرح هایی است که در بین پرفروش ترین فرش های ماشینی در سال ۱۴۰۰ است انتخاب گردیده.

در بین طرح های بی شمار فرش ماشینی ایرانی،‌ یافتن بهترین طرح فرش ماشینی و بهترین نقشه فرش کار مشکلی شده است. این را هم میدانیم که زیباترین طرح ها ویژگی هایی مخصوص خود را دارند که تبدیل به بهترین و پرفروش ترین شده اند. بهترین طرح فرش ماشینی علاوه بر نقشه فرش و رنگ بندی به موارد دیگر هم بستگی دارد.

طرح نقشه بی نظیر،‌ الیاف خوب،‌ شانه و تراکم بالا و رنگ بندی همگی در کنار هم موجب می شود تا فرشی عنوان بهترین طرح فرش ماشینی را به خود اختصاص دهد .  در این مقاله ما به بهترین طرح فرش ماشینی که پرفروش ترین فرش در سال ۱۴۰۰ نیز بوده به همراه تصویر و مشخصات و قیمت آن میپردازیم .

قبل از اینکه بهترین طرح فرش ماشینی سال ۱۴۰۰ را قرار دهیم، ‌بهتر است که آشنایی مختصری درمورد واژه هایی که در ادامه آن ها را استفاده کنیم توضیحاتی را خدمتتان ارائه دهیم .

بهترین طرح فرش ماشینی
بهترین طرح فرش ماشینی

شانه و نخ خاب فرش ماشینی چیست ؟

فرش ماشینی دارای عوامل مختلفی است، ولی دو مشخصه به طول کل از همه مهمتر است، شانه و نخ خاب فرش ماشینی که بسیار مهم و حائز اهمیت است.

شانه و تراکم فرش ماشینی

شانه فرش ماشینی با کیفیت بافت فرش ماشینی مربوط است. به تعداد گره یا ریشه هایی که در یک متر از عرض فرش وجود دارد شانه فرش می گویند.  زمانی که شانه فرش ماشینی بیشتر شود،‌ فرش ریز بافت تر و ریزنقش تر بوده و در بسیار زیباتر ست .

نحوه شمارش شانه فرش ماشینی بسیار آسان است. کافی است به پشت فرش ماشینی نگاهی بیندازید و تعداد گره ها را بشمارید.

به عنوان مثال فرش ۷۰۰ شانه باید در هر متر از عرض فرش ۷۰۰ گره وجود داشته باشد. پس باید در هر ۱۰ سانتی متر ۷۰ گره و در هر ۵ سانتی متر ۳۵ گره وجود داشته باشد. شما با این راه می توانید متوجه شوید فرشی که خریده اید ۷۰۰ شانه واقعی است یا نه .

تراکم طولی فرش ماشینی یا تراکم فرش نیز از موارد مهم در فرش ماشینی است و برابر با تعداد ریشه هایی است که در یک متر از طول فرش وجود دارد. هر چه تراکم فرش بیشتر باشد ضخامت فرش کمتر می شود.

از جمله تراکم های معمول در فرش ماشینی عبارتند از : تراکم ۸۰۰ ، تراکم ۹۰۰ ، تراکم ۱۰۰۰ ، تراکم ۱۲۰۰ ، تراکم ۱۴۰۰ ، تراکم ۲۵۵۰ ، تراکم ۲۷۰۰ ، تراکم ۳۰۰۰ ، و تراکم ۳۶۰۰ و تراکم ۴۵۰۰ می باشند.

نخ خاب فرش ماشینی

خاب فرش همان گره‌های U شکلی هستند که در سطح فرش‌ها قرار می‌گیرند. بعضی‌ها خاب فرش را با نام پرز فرش هم می‌شناسند. این گره‌ها با استفاده از انواع نخ‌ها و الیاف‌ها در دو فرش ماشینی و دستباف به وجود می‌آیند.

هر فرشی که بافته می‌شود، علاوه‌بر تار و پود، نخی به نام خاب هم دارد که پیش‌تر آن را شناختیم. این نوع نخ در فرش دستباف و ماشینی از دو جنس متفاوت به کار می‌رود.

در فرش ماشینی، برای نخ خاب، از الیاف مصنوعی همچون پلی‌پروپیلن، پلی استر، اکریلیک و همچنین نایلون استفاده می‌شود‌.

از میان این نخ‌ها، الیاف پلی‌پروپیلن، پلی استر و نایلون مصرف بیشتری در جهان دارند. این الیاف به شکل نخ‌های یکسره و یا به اصطلاح فلامنتی در فرایند بافت فرش استفاده می‌شوند. به همین دلیل، نیازی به ریسندگی ندارند و به شکل مستقیم به ماشین بافندگی وصل می‌شوند.

برعکس این نخ‌ها، الیاف اکریلیک و پشم که در نخ‌های خاب استفاده دارند، به شکل الیاف منقطع یا استیپل هستند. بنابراین برای قابل استفاده شدن، باید ابتدا طی فرایندهای ریسندگی، به نخ تبدیل شده و سپس در بافت فرش‌ها به کار روند.

امروزه در اکثر فرش‌های ماشینی از نخ خاب اکریلیک استفاده می‌شود. نخ اکریلیک به جهت لطافت و از نظر ظاهری، شباهت زیادی به پشم دارد. قیمت این نخ‌ها از پشم طبیعی بسیار کمتر است و در عین حال بوی مواد نفتی نمی‌دهند. از نظر مقاومت، الیاف اکریلیک را می‌توان بسیار مناسب دانست. زیرا در برابر حرارت غیرمستقیم، گرما، نور و گرد و غبار، مقاوم‌تر است.

علاوه‌بر این‌ها، رنگ‌پذیری بهتر و خاصیت انعطاف‌پذیری بیشتری دارند. به دلیل همین انعطاف‌پذیری، برای استفاده در محل‌های پر رفت‌وآمد نیز بسیار کاربرد دارند.

در میان الیاف اکلریکی که در بافت فرش به کار می‌رود، الیاف اکریلیک هیت ست شده بسیار مرغوب‌تر و پرطرفدارتر است. زیرا کیفیت این الیاف در مرحله ریسندگی، به وسیله حرارت یا بخار و طی فرایندهایی، افزایش یافته است.

از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های نخ اکریلیک هیت ست شده باید به ضد حساسیت بودن این نخ اشاره کرد. علاوه بر آن، پرزدهی اندک، مقاومت بسیار بالا در برابر حرارت، نور و آلودگی، دوام و ماندگاری بالا و همچنین ثابت بودن رنگ‌ها از ویژگی‌های دیگر اکریلیک هیت ست شده است.

بنابراین به جهت وجود این ویژگی‌ها، استفاده از این الیاف در نخ‌های خاب فرش، طرفداران و مشتریان زیادی دارد و در واقع بهترین فرش ماشینی با استفاده از نخ آکریلیک هیت ست شده بافته می شود.

بهترین طرح فرش ماشینی در سال ۱۴۰۰ کدام نقشه بود؟

خرید آنلاین و قیمت فرش ۷۰۰ شانه گل برجسته نقشه لیندا زمینه فیلی

فرش ۱۲۰۰ شانه گل برجسته نقشه افشان رز زمینه فیلی

خرید آنلاین و قیمت فرش ۱۲۰۰ شانه گل برجسته نقشه افشان رز زمینه فیلی

خرید آنلاین و قیمت فرش ۱۰۰۰ شانه نقشه ستاره زمینه گردویی

خرید آنلاین و قیمت فرش ۱۲۰۰ شانه گل برجسته نقشه افشان خوشه زمینه کرم

خرید آنلاین و قیمت فرش ۱۵۰۰ شانه نقشه اصفهان زمینه بژ

 

خرید فرش ماشینی

کارشناسان ایران کارپت همیشه آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند، لذا از بیان سوالات و نظرات خود کوتاهی نفرمایید. اگر سوالی در مورد خرید بهترین فرش ماشینی دارید آن را با ما در میان بگذارید.

۰۳۱۵۵۳۴۰۰۳۸۰۹۱۲۵۳۴۷۵۹۶

همچنین اگر قصد دارید اطلاعات بیشتری در مورد انتخاب یک فرش خوب داشته باشید می توانید مقاله بهترین فرش ماشینی در بازار ایران را مطالعه کنید.

فرش 1500 شانه

فرش 1200 شانه

فرش 1000 شانه

فرش 700 شانه

سوالات متداول

بله، تمامی قیمت محصولات درج شده در سایت ایران کارپت به روز می‌باشد. توجه داشته باشید در صورت پرداخت آنلاین هنگام ثبت سفارش، قیمت ها قطعی است ولی در صورتی که قصد پرداخت به هنگام تحویل دارید، قیمت فرش بر اساس نرخ روز تحویل خواهد بود.

بله، اکثر فرش های ما بین ۲ الی ۵ سال ضمانت نامه کتبی دارد که در مشخصات محصول میزان دقیق ضمانت درج شده است. همچنین فرش ها تا ۷ روز ضمانت برگشت وجه دارند و بر اساس شرایط مندرج در ایران کارپت، می توانید آنها را مرجوع یا تعویض نمایید.

در صورت پرداخت آنلاین ارسال به سراسر کشور رایگان است، در صورتی که قصد پرداخت هنگام تحویل دارید هزینه بر عهده مشتری می باشد. هزینه ارسال توسط تیپاکس به صورت حدودی برای هر تخته فرش ۱۲ متری، ۱۲۰ هزار تومان، ۹ متری، ۹۰ هزار تومان و ۶ متری ، ۷۰ هزار تومان است.

بله، امکان ارسال فرش به سراسر کشور از طریق باربری، ترمینال و تیپاکس وجود دارد. توجه داشته باشید که در صورتی که قصد پرداخت موقع تحویل دارید، حتما باید در شهر شما نمایندگی تیپاکس وجود داشته باشد.

بله، امکان پرداخت هنگام تحویل وجود دارد ولی در این حالت هزینه ارسال بر عهده مشتری می باشد. توصیه ما به شما برای جلوگیری از هرگونه تغییر قیمت در مبلغ سفارش و ارسال رایگان، پرداخت آنلاین می باشد.

بله، برای کارمندان دولت، دارندگان جواز کسب  و کارمندان و کارگران با ارائه نامه کسر از حقوق، امکان خرید اقساطی فرش به صورت ۳ ماهه، ۶ ماهه و ۱۲ ماهه  با ارائه چک صیادی وجود دارد. برای اطلاع از شرایط کامل صفحه خرید اقساطی فرش را مطالعه نمایید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.