خرید اینترنتی فرش طرح افشان + پرفروش ترین فرش های افشان

فرش طرح افشان یکی از طرح های اصیل و پرطرفدار ایرانی است. اگر به فرش طرح افشان علاقمندید و قصد خرید فرش افشان دارید، شما را به مطالعه این مقاله دعوت می کنیم.

فرش افشان از معروف ترین و مشهورترین طرح های فرش دستباف ایرانی است که مبدا اصلی آن را شهر کاشان می دانند. در قدیم معروف ترین طرحی که در قالی بافی از آن استفاده می شد طرحی بود که در مرکز فرش ترنج بزرگی قرار داشت و از اطراف ترنج مرکز تا حاشیه فرش را گل های ریز و درشتی تشکیل می دادند.

هنوز هم این فرش ها مورد استقبال بسیاری از افراد می باشد. پس از آن طراحان فرش دستباف تصمیم گرفتند تا ترنج را از وسط فرش حذف کنند و طرحی جدیدی خلق کنند. نام این طرح را فرش افشان نهادند و این فرش به گونه بود که از گل های بزرگ و کوچک تشکیل می شد و ترنجی در فرش نبود.

علت نامگذاری فرش طرح افشان چیست ؟

در فرش افشان،‌ گل ها و برگ ها،‌ غنچه ها و هر آنچه که در سطح فرش قرار گرفته به صورت پراکنده طراحی شده و تمام سطح فرش را پوشانده است . به خاطر حالت افشانی و پراکندگی گل ها و نقوش روی فرش ،‌ نام فرش افشان را برای این فرش انتخاب کردند که امروزه به یکی از منحصر به فرد ترین فرش ماشینی و فرش دستباف تبدیل شده است .

آشنایی با فرش طرح افشان

نقشه فرش افشان یکی از قدیمی ترین طرح های فرش ایرانی است که از گذشته تا امروز طرفداران خاص خود را داشته است . در طرح افشان گل ها و برگ ها ،‌پرندگان و حیوانات با یک هماهنگی در کنار هم قرار گرفته اند و با هم به گونه خاص مرتبط شده اند . اکثر قالی های بافته شده ی طرح افشان بدون لچک و ترنج هستند و در صورتی که لچک و ترنجی وجود داشد ، ابعاد کوچک تری نسبت به فرش های دیگر دارد .

در برخی از نقشه های فرش افشان ،‌ از نقوش اسلیمی پوشانده شده است . در طرح ختایی ،‌سطح فرش از شاخ و برگ پوشیده شده و در برخی موارد به ندرت از حیوانات هم استفاده می شود اما طرح افشان مخلوطی از نقش اسلیمی و ختایی است .

انواع نقشه های فرش طرح افشان

انواع طرح های فرش افشان عبارتند از : افشان شاه عباسی ،‌افشان حیوان دار ،‌افشان دسته گل ،‌افشان شاخه پیچ ،‌افشان ترنج دار ،‌افشان بندی ،‌افشان اسلیمی . در بین طرح های نام برده ،‌افشان دسته گل از ترکیب گل های شاه عباسی و دسته گل های پراکنده به وجود آمده است .

فرش 1200 شانه نقشه افشان ماهرو زمینه دودی
فرش ۱۲۰۰ شانه نقشه افشان ماهرو زمینه دودی

ویژگی‌ فرش نقشه افشان

طرح افشان در نگاه اول اینطور به چشم می خورد که طرح ها و نقوش روی سطح فرش با هم ارتباط و پیوستگی دارند و به گونه ای است که طراح از زمانی که مشغول به طراحی این فرش بوده تا انتهای کار قلم خود را از روی کاغذ برنداشته و موجب این ارتباط و هماهنگی بین گل های روی فرش شده است . یکی دیگر از ویژگی های فرش افشان بزرگ نشان دادن فضای خانه به خاطر نداشتن ترنج و لچک در زمینه فرش است .

افرادی که در خانه های کوچک زندگی می کنند و به دنبال فرشی هستند که خانه شان را بزرگ تر جلوه دهد فرش افشان رنگ روشن انتخاب مناسبی است . در ادامه به چند نمونه از زیباترین طرح فرش ماشینی افشان می پردازیم .

پرفروش ترین فرش طرح افشان ۷۰۰ شانه

فرش ماشینی ۷۰۰ شانه طرح افشان شاهان دودی

فرش ماشینی 700 شانه طرح افشان شاهان دودی
فرش ماشینی ۷۰۰ شانه طرح افشان شاهان دودی

فرش ماشینی ۷۰۰ شانه طرح افشان شاهان دودی با تراکم ۲۵۵۰ و برجسته است. برای خرید کلیک کنید: خرید فرش ۷۰۰ شانه افشان شاهان دودی

فرش ماشینی ۷۰۰ شانه طرح افشان جانان نقره ای 

فرش ماشینی 700 شانه طرح افشان جانان نقره ای
فرش ماشینی ۷۰۰ شانه طرح افشان جانان نقره ای

فرش ماشینی ۷۰۰ شانه طرح افشان جانان نقره ای با تراکم ۲۵۵۰ و ساده است. برای خرید کلیک کنید: خرید فرش ۷۰۰ شانه افشان جانان نقره ای

فرش ماشینی ۷۰۰ شانه طرح افشان فرنوش سرمه ای

فرش ماشینی 700 شانه طرح افشان فرنوش سرمه ای
فرش ماشینی ۷۰۰ شانه طرح افشان فرنوش سرمه ای

فرش ماشینی ۷۰۰ شانه طرح افشان فرنوش سرمه ای با تراکم ۲۵۵۰ و ساده است. برای خرید کلیک کنید: خرید فرش ۷۰۰ شانه افشان فرنوش سرمه ای

فرش ماشینی ۷۰۰ شانه طرح افشان بیتا فیلی

 

فرش ماشینی 700 شانه طرح افشان بیتا فیلی
فرش ماشینی ۷۰۰ شانه طرح افشان بیتا فیلی

فرش ماشینی ۷۰۰ شانه طرح افشان بیتا فیلی با تراکم ۲۵۵۰ و ساده است. برای خرید کلیک کنید: خرید فرش ۷۰۰ شانه افشان بیتا فیلی

فرش ماشینی ۷۰۰ شانه طرح افشان گیلدا صدفی

فرش ماشینی 700 شانه طرح افشان گیلدا صدفی
فرش ماشینی ۷۰۰ شانه طرح افشان گیلدا صدفی

فرش ماشینی ۷۰۰ شانه طرح افشان گیلدا صدفی با تراکم ۲۵۵۰ و برجسته است. برای خرید کلیک کنید: خرید فرش ۷۰۰ شانه افشان گیلدا صدفی

فرش ماشینی ۷۰۰ شانه طرح افشان لیندا فیلی

فرش ماشینی 700 شانه طرح افشان لیندا فیلی
فرش ماشینی ۷۰۰ شانه طرح افشان لیندا فیلی

فرش ماشینی ۷۰۰ شانه طرح افشان لیندا فیلی با تراکم ۲۵۵۰ و برجسته است. برای خرید کلیک کنید: خرید فرش ۷۰۰ شانه افشان لیندا فیلی

فرش ماشینی ۷۰۰ شانه طرح افشان رژین آبی

فرش ماشینی 700 شانه طرح افشان رژین آبی
فرش ماشینی ۷۰۰ شانه طرح افشان رژین آبی

فرش ماشینی ۷۰۰ شانه طرح افشان لیندا فیلی با تراکم ۲۵۵۰ و برجسته است. برای خرید کلیک کنید: خرید فرش ۷۰۰ شانه افشان رژین آبی

قیمت فرش ۷۰۰ شانه طرح افشان

فرش های ۷۰۰ شانه طرح افشان ایران کارپت ،‌ با استفاده از بهترین الیاف اکریلیک هیت ست شده بافته شده است و بسیار با کیفیت است . فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۲۵۵۰ یعنی در هر متر از عرض فرش ۷۰۰ گره قرار گرفته است . ارتفاع فرش ۷۰۰ شانه حدود ۹ میلی متر است .

قیمت فرش ۶ متری ۷۰۰ شانه طرح افشان بین ۲٫۵۰۰٫۰۰۰ تا ۳٫۴۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت فرش ۹ متری ۷۰۰ شانه طرح افشان بین ۳٫۹۰۰٫۰۰۰ تا ۵٫۳۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت فرش ۱۲ متری ۷۰۰ شانه طرح افشان بین ۵٫۰۰۰٫۰۰۰ تا ۶٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

دقت کنید که این قیمت ها در تاریخ ۰۵ مهرماه ۱۴۰۰ درج شده لذا برای اطلاع از اخرین قیمت فرش به لینک صفحه قیمت فرش ماشینی مراجعه کنید.

پرفروش ترین فرش طرح افشان ۱۰۰۰ شانه

فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه طرح افشان می گل سرمه ای

 

فرش ماشینی 1000 شانه طرح افشان می گل سرمه ای
فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه طرح افشان می گل سرمه ای

فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه طرح افشان می گل سرمه ای با تراکم ۳۰۰۰ و ساده است. برای خرید کلیک کنید: خرید فرش ۱۰۰۰ شانه افشان می گل سرمه ای

فرش طرح افشان ارزان قیمت

فرش ۷۰۰ شانه نقشه افشان زرین در ابعاد مختلف بافته می شود . قیمت فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۲۷۰۰ در هر ابعادی متفاوت است . در ادامه قیمت فرش ۷۰۰ شانه طرح افشان را ذکر می کنیم .

خرید اینترنتی فرش افشان

تمامی طرح هایی که در سایت وجود دارد،‌با ضمانت قیمت و کیفیت و با ارسال رایگان به سراسر کشور به فروش می رسد . در صورت وجود هر گونه سوال می توانید با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید .

۰۳۱۵۵۳۴۰۰۳۸۰۹۱۲۵۳۴۷۵۹۶

فرش طرح افشان

همچنین برای مشاهده سایر محصولات فرش ایران کارپت از طریق لینک های زیر اقدام نمایید:

فرش 700 شانه فرش 1000 شانه فرش 1200 شانه فرش 1500 شانه

سوالات متداول در مورد فرش طرح افشان

4.3/5 - (12 امتیاز)

دیدگاه شما

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.