فرش ارزان از کجا بخریم ؟ خرید فرش ارزان همراه با ارسال رایگان !

فرش ارزان از کجا بخریم ؟

از جمله سوالاتی که مردم هنگام خرید فرش ماشینی و قالی در ذهنشان به وجود می آید این است که :

فرش ارزان از کجا بخریم ؟ فرش ماشینی ارزان از کجا پیدا کنیم ؟ فرش از کارخانه بخریم یا نمایشگاه ؟ قیمت فرش ارزان چقدر است ؟ چطور فرش ماشینی به قیمت کارخانه بخریم ؟ و…
این ها سوالاتی است که خریداران فرش با ورود به بازار فرش ماشینی و مشاهده قیمت های بالای فرش ماشینی و عدم اطلاعات درمورد کاربرد فرش در ذهنشان شکل می گیرد و به دنبال مکانی برای فروش فرش ماشینی ارزان قیمت می گردند .

فرش ارزان قیمت کاشان
فرش ارزان از کجا بخریم ؟

عوامل موثر بر قیمت فرش ماشینی

برخی از فرش های ماشینی گران قیمت برای زیبایی و دکوری استفاده می شود و قیمت بالایی نیز دارد اما برخی دیگر صرفا برای مکانی که رفت و آمد در آن زیاد است و محلی برای نشستن فرش است تولید شده است . لذا قیمت فرش بر اساس نوع کاربردی که دارد تغییر می کند .

قیمت فرش ماشینی به شانه و تراکم و الیافی که در بافت فرش استفاده شده نیز بستگی دارد . فرش های گران قیمت و دستباف گونه برای مکان های پررفت و آمد مناسب نیستند زیرا از ضخامت کمی برخوردار هستند و مقاومت زیادی در برابر شستشو ندارند لذا برای شستشو باید به افراد خبره و متخصص سپرد .

اما فرش ماشینی ارزان اینطور نیستند ‌،‌ فرش ماشینی ۵۰۰ شانه ،‌ ۷۰۰ شانه و ۱۰۰۰ شانه جز فرش نسبتا ارزان هستند و مشکلاتی که فرش های گران قیمت داشتند را ندارند . در این جا ما به عواملی که به قیمت فرش ماشینی تاثیر می گذارد را بررسی کردیم اما فقط این موارد نیست .

در ادامه از دیگر هزینه  های موثر بر قیمت فرش ماشینی را به طور مختصر شرح می دهیم .

الیاف فرش ماشینی

جنس الیاف فرش ماشینی یکی از عوامل موثر بر قیمت فرش است . بهترین الیاف فرش ماشینی که قیمت آن کمی بیشتراز دیگر الیاف دارد ،‌ الیاف اکریلیک است . از دیگر الیافی که در بافت فرش ماشینی استفاده می شود پلی استر است که برخی از شرکت ها برای فرش ارزان مخلوطی از دو الیاف را استفاده می کنند .

پس اگر فرشی را مشاده کردید که فرش ارزان قیمتی بود و تفاوت قیمت بسیار زیادی با دیگر فرش ها داشت ،‌ آن را تهیه نکنید زیرا این الیاف پس از مدتی تغییر رنگ داده و طول عمر کمتری نسبت به الیاف اکریلیک دارند . همچنین الیاف پلی استر قابل شستشوی زیاد نیست و حالت خود را پس از شستشوی زیاد از دست می دهد . اما الیاف اکریلیک این مشکلات را ندارد و شما می توانید به راحتی و سالیان سال از فرشی با اکریلیک بافته شده استفاده کنید .

شانه و تراکم در فرش ماشینی

در شانه و تراکم فرش ماشینی منظور از شانه ( carpet reeds ) یا تراکم عرضی ،‌ تعداد ریشه یا گره هایی است که در یک متر از عرض فرش ماشینی قرار دارد . به طور مثال فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه در هر متر از قسمت عرض فرش ، ۱۰۰۰ گره وجود دارد . شانه یکی از مهم ترین عوامل در تعیین کیفیت فرش ماشینی و قیمت فرش ماشینی است و تا به امروز فرش های ۵۰۰ شانه ،‌ ۷۰۰ شانه ،‌۱۰۰۰ شانه ،‌۱۲۰۰ شانه و ۱۵۰۰ شانه تولید و وارد بازار شده است .

تراکم فرش یا تراکم طولی فرش ماشینی ،‌ دوبرابر تعداد گره هایی که در یک متر از طول فرش وجود دارد گفته می شود . یعنی فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه تراکم ۳۰۰۰ در هر متر از طول فرش ۱۵۰۰ ریشه وجود دارد . تراکم ۱۰۰۰ و تراکم ۱۲۰۰ و تراکم ۱۴۰۰ و تراکم ۲۵۵۰ و تراکم ۳۰۰۰ و تراکم ۳۲۰۰ و تراکم ۳۶۰۰ و تراکم ۴۵۰۰ از جمله تراکم هایی ست که در فرش ماشینی با شانه های مختلف بافته می شود البته تراکم های پایین تر نیز وجود دارد .

زمانی که شانه و تراکم فرش ماشینی بالا رود ،‌ الیاف بیشتری در فرش استفاده می شود که موجب افزایش قیمت فرش ماشینی خواهد شد .

فرش ماشینی ارزان
فرش ارزان از کجا بخریم ؟
ابعاد فرش ماشینی

فرش ماشینی در ابعاد استاندارد ۶ متری ،‌ ۹ متری و ۱۲ متری تولید می شود . زمانی که سایز فرش بیشتر شود ،‌ الیاف بیشتری نیز در فرش استفاده می شود که در نتیجه قیمت فرش ماشینی نیز بالاتر می رود . اگر ابعاد فرش برایتان فرقی نمی کند می توانید از فرش ۶ متری که فرش ارزان تری نسبت به دیگر ابعاد است تهیه کنید .

خرید بی واسطه

زمانی که فرش را در نمایشگاه های مختلف سراسر کشور مشاهده می کنید ،‌ علاوه بر موارد بالا ،‌موارد دیگری نیز از جمله هزینه اجاره نمایشگاه ،‌ نیروی انسانی و .. وجود دارد که موجب افزایش قیمت فرش می شود . پس چه بهتر است که فرش را به گونه ای تهیه کنیم که واسطه ای در میان نباشد و به طور مستقیم و به قیمت درب کارخانه خریداری کنیم .

فرش ارزان از کجا بخریم ؟
فرش ارزان از کجا بخریم ؟

فرش ارزان از کجا بخریم ؟

برای خرید فرش ارزون قیمت ،‌ به سراغ کارخانه ها و فروشگاه های اینترنتی بروید که خودشان تولید کننده هستند و واسطه ای در بین آن نیست . ایران کارپت با برند آرتامیس توانسته با فروش اینترنتی مستقیم و به قیمت تولیدی توانسته است فرش را بدون واسطه و ارزانتر از همه جا به مشتریان خود برساند .

فرش ماشینی ارزان را از کجا پیدا کنیم ؟

سایت ایران کارپت ‌،‌ یکی از معتبرترین سایت های فعال در زمینه فرش ماشینی ارزان قیمت در ایران است . دفتر اصلی ایران کارپت در شهر فرش ایران یعنی شهرستان کاشان است که کلیه فرش های ماشینی با هر شانه و تراکمی در این سایت وجود دارد . شما عزیزان می توانید با کمترین بودجه و اتلاف وقت ،‌بهترین فرش را انتخاب کنید . در ضمن ایران کارپت ارسال رایگان به سرتاسر کشور نیز دارد و می تواند فرش منتخب تان را تا درب منزل برای تان بیاورد .

قیمت فرش ماشینی ارزان

تمامی طرح هایی که در سایت وجود دارد ،‌  با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور به فروش می رسد . در صورت وجود هر گونه سوال می توانید با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید .

۰۳۱۵۵۳۴۰۰۳۸۰۹۱۲۵۳۴۷۵۹۶

همچنین برای مشاهده فرش های ایران کارپت از طریق لینک های زیر اقدام نمایید:

فرش 700 شانه فرش 1000 شانه فرش 1200 شانه فرش 1500 شانه

 

این مطلب چطور بود؟
دیدگاه شما

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.