فرحناز رافع رئیس مرکز ملی فرش ایران شد

فرحناز رافع به عنوان رئیس جدید مرکز ملی فرش ایران معرفی شد.

رافع که پیش از این دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی در وزارت صمت و ریاست جمعیت جوانان هلال احمر را در کارنامه خود داشت جایگزین فرشته دستپاک شد.

مراسم تودیع و معارفه رئیس مرکز ملی فرش ایران با حضور عباس قبادی معاون امور بازرگانی داخلی وزارت صمت، زندی رئیس مرکز اصناف و بازرگانان ایران و معاونان این مرکز برگزار شد.

مرکز ملی فرش ایران به عنوان نهادی متمرکز و با هدف حمایت همه جانبه در عرصه‌های مختلف تولید، عرضه و حفظ و صیانت از ارزش‌های هنری و فرهنگی فرش دستباف ایران در سال 1382 و بر پایه مصوبه شورای عالی اداری بنیان نهاده شد.

بر اساس مصوبه شورای عالی اداری به شماره 5169/ 1901 مورخ 1382/01/20 همه امور مربوط به سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، نظارت، هدایت و حمایت صنعت فرش دستباف، امور تحقیقاتی و پژوهشی مربوط به آن و تهیه ضوابط و الزامات فنی تولید و صادرات و اقدامات حمایتی مربوط به آن از کلیه دستگاه‌های دولتی جدا و در حوزه مرکزی وزارت بازرگانی با عنوان «مرکز ملی فرش ایران» تجمیع شد.

حفظ و اعتلای مقام و جایگاه والای فرش دستباف ایران به عنوان یک میراث گرانقدر فرهنگی و هنری در سطح ملی و بین المللی از طریق نظارت، هدایت و حمایت، تشکل‌های مختلف مردمی، هنرمندان، بافندگان، صادرکنندگان و همه دست اندرکاران در عرصه این صنعت و هنر ملی، حمایت از توسعه صادرات این محصول در سطح جهان و تلاش در جهت حفظ موقعیت اقتصادی و معرفی موثر این محصول با ارزش از اهداف این مرکز می باشد.

این مطلب چطور بود؟
دیدگاه شما

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.