گرانترین فرش ماشینی در حال حاضر چیست؟

گرانترین فرش ماشینی در حال حاضر چیست؟

گرانترین فرش ماشینی بر اساس نوع دستگاه بافت، سایز، الیاف به کار رفته در مواد اولیه، برندینگ، تکمیل و بسته بندی و همچنین کیفیت و اصالت دستگاه بافت تعیین می شود.

در حال حاضر در بین فرش های عرضه شده در بازار فرش ایران، فرش 1500 شانه با تراکم 4500 و جنس نخ خاب 100% آکریلیک هیت ست شده و بافته شده با ماشین آلات شرکت واندویل HCI X2 گرانترین فرش ماشینی است.

این فرش ها برای نخستین بار در سال 98 و برای اولین بار در کشور ایران تولید شد و تنها کشوری که دارای ماشین آلات بافت این نوع فرش ها می باشد، ایران است.

گرانترین فرش ماشینی در بازار ایران

گرانترین فرش ماشینی بهترین فرش ماشینی است؟

از ظاهر امر پاسخ به این سوال مثبت است، اما آیا واقعا گرانترین فرش ماشینی بهترین است؟ باید بگوییم خیر، الزاماً گرانی دلیلی بر خوب بودن نیست.

در انتخاب یک فرش ماشینی شما باید تمامی جوانب را در نظر بگیرید تا خدای نکرده در خرید فرش ماشینی متضرر نشوید.

ما در یک مقاله مجزا راهنمایی جامعی برای انتخاب بهترین فرش ماشینی را برای کاربران خود تدوین دیده ایم، اما به صورت خلاصه می توان گفت که بهترین فرش بر هر خانه و خانواده متفاوت است و باید نکات مختلفی رعایت شود.

به خاطر تراکم فوق العاده بالای این نوع فرش ها، فرش های 1500 شانه دارای ضخامت کمتری در قیاس با سایر فرش های ماشینی مثل فرش 1200 شانه و فرش 1000 شانه است و اصطلاحاً نازکتر است.

فرش های 1500 شانه معمولا در حالت گل برجسته باقته می شود.

طرح هایی از گرانترین فرش های ماشینی در بازار ایران

برخی از طرح های فرش 1500 شانه را در زیر می بینید. برای خرید می توانید روی آنها کلیک کنید.

فرش 1500 شانه گلورین زمینه آبی

فرش 1500 شانه نوین زمینه نقره ای

فرش 1500 شانه اصفهان زمینه نقره ای

فرش 1500 شانه افشان کاملیا زمینه بژ

مواد اولیه گرانترین فرش ماشینی چیست؟

مواد اولیه برای تولید انواع فرش های 1500 شانه در حال حاضر الیاف 100% آکریلیک هیت ست شده می باشد.

مهمترین عیب الیاف آکریلیک در سالهای نه چندان دور، پرزدهی آنان بود، اما به لطف تکنولوژی امروزه پرزدهی این نوع فرش ها به هیت ست کردن آنها رفع شده است.

لذا فرش های صد در صد اکریلیک هیت ست شده برای مدت یکی دو هفته احتمالا مقدار کمی پرز بدهد و پس از چندین بار جارو زدن، دیگر هیچ پرزی مشاهده نخواهد شد.

الیاف فرش های 1500 شانه ایران کارپت همگی از کشورهای آلمان، ژاپن، ترکیه و کره وارد کشور شده و در معتبرترین شرکت های ریسندگی تبدیل به نخ آکریلیک شده است.

برای مشاهده سایر نقشه های فرش های 1500 شانه اینجا را کلیک نمایید.

دیدگاه شما

2 دیدگاه

 1. جاویدپور گفت:

  سلام. اینکه مارکش چی باشه هم فرقی تو قیمت داره

  • درود بر شما؛

   بله، قاعدتاً این موضوع هم تاثیرگذار است، برندها در هر صورت باید هزینه های تبلیغاتشون رو از مشتریان بگیرند. توصیه ما خرید فرش های شرکت فرش آرتامیس است که درسال 98 به عنوان بهترین فرش ماشینی ایران انتخاب شد و ما نیز با افتخار محصولات این شرکت را در سایتمون عرضه می کنیم.
   _____________________
   در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر از طریق شماره 55340038-031 پاسخگوی 24 ساعته به سوالات شما هستیم