قیمت فرش ماشینی ۱۲ متری ☀️ خرید انواع فرش ۱۲ متری ارزان قیمت

قیمت فرش ماشینی ۱۲ متری را می توان قیمت اصلی فرش دانست، چرا که اولین طراحی هر نقشه از قالی بر روی فرش های ۱۲ متری انجام شده و قیمت گذاری سایر سایزها نیز بر اساس آن قیمت گذاری می شود.

همچنین قیمت فرش ماشینی بر اساس آیتم های متفاوتی از قبیل مواد اولیه، ماشین بافت، برند و… تعیین می شود و هر شرکت و فروشگاه بر اساس هزینه های خود و سیاست های کاری، برای محصولات خود قیمت گذاری می کند.

در این مقاله ابتدا با بررسی انواع ویژگی های فرش های ماشینی ۱۲ متری ۱۵۰۰ شانه، ۱۲۰۰ شانه، ۱۰۰۰ شانه و ۷۰۰ شانه از لحاظ تراکم، شانه و خاب پرداخته و سپس به انتشار آخرین قیمت فرش ماشینی ۱۲ متری خواهیم پرداخت.

اگر فرصت کافی برای مطالعه این مقاله ندارید می توانید از طریق لینک های زیر فرش های مورد نظر خودتون را انتخاب و خریداری نمایید.

لیست قیمت فرش ماشینی ۱۲ متری معتبر و به روز

 • قیمت ها به تومان و ارسال تمامی محصولات فرش به سراسر کشور رایگان می باشد.
 • قیمت سایر سایزها بر اساس مساحت آن حساب می شود. یعنی قیمت فرش های ۶ متری نصف قیمت فرش های ۱۲ متری می شود.
 • در قیمت فرش ۹ متری، مبلغ ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان بابت هزینه بافت پرت اضافه می شود.
 • کلیه محصولات بین ۱۲ الی ۶۰ ماه ضمانت نامه کتبی دارند. ( بسته به رعایت موارد ذکر شده)
 • لازم به ذکر است قیمت فرش های بالا، قیمت درب کارخانه بوده و هیچ تخفیفی برای فروش تعداد در مبالغ زیر اعمال نمی شود.

فقط و فقط جهت خرید  با شماره ۰۳۱۵۵۳۴۰۰۳۸ و یا ۰۹۱۲۵۳۴۷۵۹۶ تماس بگیرید. ( نمایندگی در هیچ شهری نداریم )

فرش 1500 شانه

فرش 1200 شانه

فرش 1000 شانه

فرش 700 شانه

قیمت فرش ماشینی ۱۲ متری بر چه اساسی تعیین می شود؟

قیمت فرش در کل بر اساس چند آیتم مشخص می شود:

 • مواد اولیه که شامل نخ خاب، نخ پود و نخ تار می گردد.
 • دستگاه بافت که شامل انواع ماشین آلات ۱۵۰۰، ۱۲۰۰،  ۱۰۰۰ ، ۷۰۰ شانه و… می باشد و می تواند اصلی یا تبدیل شده باشد.
 • نیروی انسانی که شامل مزد بافنده، کمک بافنده، بوبین پیچ و سایر کارگران خط تولید و بسته بندی، کارمندان و.. می شود
 • بخش تکمیل شامل کناره دوزی، آهار و بسته بندی است.

همچنین هزینه های حمل و نقل، انبار، استهلاک ماشین آلات بافت و سود فروش مدت نیز بی تاثیر نیست.

مواد اولیه فرش ماشینی

مواد اولیه از مهمترین عواملی است که علاوه بر قیمت فرش، بر طول عمر آن تاثیر مستقیم دارد. فرش های آکریلیک به مراتب از انواع فرش های بی سی اف، پلی استر، ورژن و… ارجحیت دارد.

البته فرش های آکریلیک زیاد پرز می دهد اما با توسعه فناوری، تکنولوژی هیت ست کردن فرش های آکریلیک به کمک آمد و امروزه فرش های آکریلیک هیت ست شده بسبار پرزدهی کمی دارند و پس از مدتی همان هم تمام می شود. همانطور که بیان شد فرش های آکریلیک نسبت به سایز مواد از قیمت بالاتری برخوردار است.

دستگاه بافت فرش ماشینی

بر اساس دستگاه بافت شانه و تراکم فرش مشخص می شود. در حال حاضر انواع فرش های ماشینی به صورت ۱۵۰۰ شانه، ۱۲۰۰ شانه، ۱۰۰۰ شانه، ۷۰۰ شانه، ۵۰۰ شانه، ۴۴۰ شانه، ۳۵۰ شانه و ۳۲۰ شانه موجود می باشد.

اگر چه تراکم فرش ها قابل تغییر است ولی به صورت نورمال تراکم فرش ها با شانه های ذکر شده به ترتیب ۴۵۰۰ ، ۳۶۰۰ ، ۳۰۰۰ ، ۲۵۵۰ ، ۱۰۰۰ ، ۹۰۰ ، ۷۰۰ و ۶۰۰ می باشد.

طبیعی است که هرچه فرش شانه و تراکم بالاتری داشته باشد، فرش از قیمت بالاتری برخوردار است.

تکمیل و بسته بندی فرش ماشینی

تکمیل و بسته بندی جزء آخرین مرحله های تولید فرش ماشینی است و جزء عوامل موثر در تعیین قیمت فرش ماشینی می باشد.

برندینگ فرش ماشینی

برند یکی از مهمترین عامل ها در تعیین قیمت یک فرش می باشد. اگرچه خرید از برندهای معروف و مشهور خوشایند است، اما توجه داشته باشید که باید هزینه های تبلیغاتی که در برند شدن آن محصول صرف شده را شما پرداخت کنید.

سایر عوامل

سایر عوامل موثر در قیمت شامل نیروی انسانی، حمل و نقل و همچنین هزینه های انبارداری می باشد. ضمن اینکه نباید واسطه ها و دلالان را فراموش کنیم.

قیمت فرش ماشینی در بازار فرش

قیمت فرش ۱۲ متری به چه چیزهایی بستگی دارد؟

قیمت فرش ماشینی ۱۲ متری به مسائل مختلفی همچون شانه، تراکم، وزن، جنس نخ خاب و همچنین برند شرکت تولید کننده بستگی دارد.

فرش ۱۲ متری عرضه شده در وب سایت فروشگاه اینترنتی فرش ماشینی ایران کارپت در تراکم های فرش ۱۲۰۰ شانه، فرش ۱۰۰۰ شانه، فرش ۷۰۰ شانه و فرش طرح ۷۰۰ شانه ( ۵۰۰ شانه) موجود است.

در فرش ۱۲۰۰ شانه ۱۲ متری، تراکم بافت فرش ۳۶۰۰ ، در فرش ۱۰۰۰ شانه ۱۲ متری تراکم بافت ۳۰۰۰ ، در فرش ۷۰۰ شانه ۱۲ متری تراکم بافت ۲۵۵۰ تا ۳۰۰۰ و در فرش طرح ۷۰۰ شانه ۱۲ متری تراکم بافت بین ۱۰۰۰ الی ۲۰۰۰ می باشد.

ابعاد فرش ۱۲ متری چقدر است؟

ابعاد فرش ماشینی ۱۲ متری، ۳ * ۴ متر می باشد که مساحت آن ۱۲ متر مربع می شود اصلاحاً به آن فرش ۱۲ متری می گویند.

قیمت فرش ماشینی 12 متری

الیاف جنس نخ خاب در فرش ها می تواند انواع مختلفی همچون آکریلیک، آکریلیک هیت ست شده، پلی استر، BCF و .. داشته باشد که یکی از مهمترین عوامل موثر در قیمت فرش ماشینی ۱۲ متری و کیفیت آن می تواند داشته باشد.

قیمت انواع فرش ۱۲ متری چند است؟

همانطور که در ابتدای این مقاله گفتیم، فرش ۱۲ متری اصلی ترین نقش در طراحی و قیمت گذاری را دارد.

هم اکنون فرش های ۱۲ متری ماشینی در انواع ۱۵۰۰ شانه، ۱۲۰۰ شانه، ۱۰۰۰ شانه، ۷۰۰ شانه و ۵۰۰ شانه بافته می شود

البته ماشین آلات قدیمی نیز چون ۳۵۰ شانه و ۴۴۰شانه نیز به بافت فرش دوازده متری اقدام می کنند که به دلیل قدیمی بودن و بی کیفیت بودن آن از پرداختن به آن پرهیز خواهیم کرد.

قیمت فرش ماشینی ۱۲ متری ۱۵۰۰ شانه

فرش های ۱۵۰۰ در حال حاضر گرانترین فرش ماشینی در بازار ایران است چرا که آخرین تکنولوژی بافت عرضه شده در صنعت فرش های ماشینی است. این فرش ها دارای تراکم ۴۵۰۰ بوده و بیشتر به صورت گل برجسته در بازار عرضه شده است.

فرش های ۱۵۰۰ شانه به خاطر تراکم بسیار بالا، بسیار نازک هستند و اصطلاحاً خاب کمتری از سایر فرش ها دارند. همچنین نگهداری از فرش های ۱۵۰۰ زحمت بیشتری دارد.

برای اطلاع از قیمت فرش ماشینی ۱۲ متری ۱۵۰۰ شانه به لیست قیمت فرش ماشینی مراجعه کنید.

قیمت فرش ماشینی ۱۲ متری ۱۲۰۰ شانه

فرش ۱۲۰۰ شانه در رتبه دوم از نظر قیمت قرار می گیرد و با تراکم ۳۶۰۰ بافته می شود. این فرش ها در دو نوع کف ساده و گل برجسته در بازار وجود دارد. خاب این فرش های از ۱۵۰۰ شانه بیشتر است.

برای اطلاع از قیمت فرش ماشینی ۱۲ متری ۱۲۰۰ شانه به لیست قیمت فرش ماشینی مراجعه کنید.

قیمت فرش ماشینی ۱۲ متری ۱۰۰۰ شانه

فرش ۱۰۰۰ شانه نیز در رتبه سوم از لحاظ قیمت قرار می گیرد و مثل فرش های ۱۲۰۰ شانه، به صورت گل برجسته و کف ساده وجود دارد. خاب این فرش از ۱۲۰۰ و ۱۵۰۰ بیشتر است. تراکم فرش های ۱۰۰۰ شانه ۳۰۰۰ می باشد.

برای اطلاع از قیمت فرش ماشینی ۱۲ متری ۱۰۰۰ شانه به لیست قیمت فرش ماشینی مراجعه کنید.

قیمت فرش ماشینی ۱۲ متری ۷۰۰ شانه

فرش های ۷۰۰ شانه رتبه چهارم در زمینه قیمت قرار می گیرد و به خاطر قیمت پایین تر، پر فروش ترین فرش های ماشینی است. تراکم این نوع فرش ها از ۱۵۰۰ تا ۲۷۰۰ می باشد ولی به صورت معمولی ۲۵۵۰ می باشد.

فرش های ۷۰۰ شانه نیز در بازار در دو نوع کف ساده و گل برجسته می باشد.

برای اطلاع از قیمت فرش ماشینی ۱۲ متری ۷۰۰ شانه به لیست قیمت فرش ماشینی مراجعه کنید.

آیا قیمت های این سایت به روز و معتبر است؟

متاسفانه در بازار پرتلاطم ارز ، فرش ماشینی نیز از این وضعیت بی نصیب نمانده است و هر روز قیمت نخ و تجهیزات فرش دچار تغییرات می شود.

اما ما سعی می کنیم لیست قیمت فرش ماشینی فوق را همواره به روز نگهداریم و در حال حاضر لیستی که مشاهده می فرمایید کلیه قیمت فرش های ۱۲ متری به روز و معتبر می باشد.

بهترین فرش ماشینی ۱۲ متری چیست؟

بهترین فرش ماشینی ۱۲ متری به دلایل گوناگونی بستگی دارد. ولی اگر فقط خواهان یک جواب یک کلمه ای هستید، بر اساس پالایش فرش های ماشینی تولید شده در سال ۹۸، فرش آرتامیس بعنوان برترین شرکت تولیدکننده فرش ماشینی در سال ۹۸ شناخته شده است.

ولی اگر قصد دارید اطلاعات بیشتری در مورد انتخاب یک فرش خوب داشته باشید می توانید مقاله بهترین فرش ماشینی در بازار ایران را مطالعه کنید.

جهت اطلاعات بیشتر با شماره های ۵۵۳۴۰۰۳۸ – ۰۳۱ و یا ۰۹۱۲۵۳۴۷۵۹۶ تماس بگیرید.

فرش 1500 شانه

فرش 1200 شانه

فرش 1000 شانه

فرش 700 شانه

سوالات متداول

بله، تمامی قیمت محصولات درج شده در سایت ایران کارپت به روز می‌باشد. توجه داشته باشید در صورت پرداخت آنلاین هنگام ثبت سفارش، قیمت ها قطعی است ولی در صورتی که قصد پرداخت به هنگام تحویل دارید، قیمت فرش بر اساس نرخ روز تحویل خواهد بود.

بله، اکثر فرش های ما بین ۲ الی ۵ سال ضمانت نامه کتبی دارد که در مشخصات محصول میزان دقیق ضمانت درج شده است. همچنین فرش ها تا ۷ روز ضمانت برگشت وجه دارند و بر اساس شرایط مندرج در ایران کارپت، می توانید آنها را مرجوع یا تعویض نمایید.

در صورت پرداخت آنلاین ارسال به سراسر کشور رایگان است، در صورتی که قصد پرداخت هنگام تحویل دارید هزینه بر عهده مشتری می باشد. هزینه ارسال توسط تیپاکس به صورت حدودی برای هر تخته فرش ۱۲ متری، ۱۲۰ هزار تومان، ۹ متری، ۹۰ هزار تومان و ۶ متری ، ۷۰ هزار تومان است.

بله، امکان ارسال فرش به سراسر کشور از طریق باربری، ترمینال و تیپاکس وجود دارد. توجه داشته باشید که در صورتی که قصد پرداخت موقع تحویل دارید، حتما باید در شهر شما نمایندگی تیپاکس وجود داشته باشد.

بله، امکان پرداخت هنگام تحویل وجود دارد ولی در این حالت هزینه ارسال بر عهده مشتری می باشد. توصیه ما به شما برای جلوگیری از هرگونه تغییر قیمت در مبلغ سفارش و ارسال رایگان، پرداخت آنلاین می باشد.

بله، برای کارمندان دولت، دارندگان جواز کسب  و کارمندان و کارگران با ارائه نامه کسر از حقوق، امکان خرید اقساطی فرش به صورت ۳ ماهه، ۶ ماهه و ۱۲ ماهه  با ارائه چک صیادی وجود دارد. برای اطلاع از شرایط کامل صفحه خرید اقساطی فرش را مطالعه نمایید.

4.6/5 - (260 امتیاز)
دیدگاه شما

۶ دیدگاه

 1. مریم جوادپور گفت:

  با سلام ودرود برشما ،مطالب پیجتون سودمند واطلاع رسانی مطلوبی دارید اما یک سؤال داشتم خدمتتون بنده سه تخت فرش ماشینی سالم دارممی خولستم بدانم خریدار هستید؟

  • محمدعلی ناظری گفت:

   سلام. با سپاس از شما، ما هیچ انباری نداریم و تمامی فرش ها به صورت مستقیم از کاخانجات دریافت و برای مشتریان ارسال می شود. لذا امکان خرید وجود ندارد.

 2. جلال گفت:

  درود
  اگه قیمت و اطلاعات فرشتون رو بفرمایید من خریدارم
  این شماره تماسم هست
  ۰۹۰۱****۱۸۸

 3. محسن گفت:

  ابعاد منزل من ۸/۵در ۶/۵متر هر
  چ فرشی خریداری کنم که کامل پوشیده بشه منظورم فرش چند متری هست
  و فرش خوب چ ویژگی های داره
  کلا تراکم بالاتر باشه بهتر هست
  اینکه میگن ۷۰۰شونده یعنی چی

  • با سلام و تشکر از پیام شما؛

   فضای شما ۵۵ متر مربع هست و اگر ستون یا مشکلی وجود نداشته باشد شما می توانید ۴ تخته فرش ۱۲ متری خریداری نمایید. همچنین اگر می خواهید فضا کاملا مفروش گردد، در کنار این ۴ تخته فرش ۲ کناره با عرض ۵۰ سانت خریداری نمایید که سایز دقیقش می شود: ۸*۰٫۵۰ و ۶*۰٫۵۰ و مساحت آن می شود ۷متر مربع.

   اینکه فرش خوب چه ویژگی دارد حتماً به مقاله بهترین فرش ماشینی چیست مراجعه کنید؛ ولی به اختصار باید گفت الزاماً فرشی که تراکمش بالاتر باشد بهترین نیست.

   در مورد شونده بودن متوجه منظور شما نشدم، اما اگر در مورد دستگاه تبدیلی است که یعنی دستگاه ۵۰۰ شانه به ۷۰۰ تبدیل شده است، کلا دستگاه های تبدیلی کیفیت خوبی ندارند و باید از فرش های بافته شده با ماشین اصل خریداری کرد. مثل ۷۰۰ شانه با دستگاه HCP

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.