قیمت فرش ماشینی 12 متری در بازار چند است؟

قیمت فرش ماشینی 12 متری را می توان قیمت اصلی فرش دانست، چرا که اولین طراحی هر نقشه از قالی بر روی فرش های 12 متری انجام شده و قیمت گذاری سایر سایزها نیز بر اساس آن قیمت گذاری می شود.

در این مقاله ابتدا با بررسی انواع ویژگی های فرش های 12 متری 1500 شانه، 1200 شانه، 1000 شانه و 700 شانه از لحاظ تراکم، شانه و خاب پرداخته و سپس به انتشار آخرین قیمت فرش ماشینی 12 متری خواهیم پرداخت.

اگر فرصت کافی برای مطالعه این مقاله ندارید می توانید از طریق لینک های زیر فرش های مورد نظر خودتون را انتخاب و خریداری نمایید.

فرش 700 شانه فرش 1000 شانه فرش 1200 شانه فرش 1500 شانه

قیمت فرش های 12 متری بر چه اساسی تعیین می شود؟

قیمت فرش در کل بر اساس چند آیتم مشخص می شود:

 • مواد اولیه که شامل نخ خاب، نخ پود و نخ تار می گردد.
 • مزد بافت شامل مزد بافنده، کمک بافنده، بوبین پیچ و سایر کارگران خط تولید و بسته بندی و.. می شود
 • بخش تکمیل شامل کناره دوزی، آهار و بسته بندی است.

همچنین هزینه های حمل و نقل، انبار، استهلاک ماشین آلات بافت و سود فروش مدت نیز بی تاثیر نیست.

قیمت فرش 12 متری به چه چیزهایی بستگی دارد؟

قیمت فرش ماشینی 12 متری به مسائل مختلفی همچون شانه، تراکم، وزن، جنس نخ خاب و همچنین برند شرکت تولید کننده بستگی دارد.

فرش ۱۲ متری عرضه شده در وب سایت فروشگاه اینترنتی فرش ماشینی ایران کارپت در تراکم های فرش ۱۲۰۰ شانه، فرش ۱۰۰۰ شانه، فرش ۷۰۰ شانه و فرش طرح ۷۰۰ شانه ( ۵۰۰ شانه) موجود است.

در فرش ۱۲۰۰ شانه ۱۲ متری، تراکم بافت فرش ۳۶۰۰ ، در فرش ۱۰۰۰ شانه ۱۲ متری تراکم بافت ۳۰۰۰ ، در فرش ۷۰۰ شانه ۱۲ متری تراکم بافت ۲۵۵۰ تا ۳۰۰۰ و در فرش طرح ۷۰۰ شانه ۱۲ متری تراکم بافت بین ۱۰۰۰ الی ۲۰۰۰ می باشد.

ابعاد فرش 12 متری

ابعاد فرش ماشینی ۱۲ متری، ۳ * ۴ متر می باشد که مساحت آن 12 متر مربع می شود اصلاحاً به آن فرش 12 متری می گویند.

قیمت فرش ماشینی 12 متری

الیاف جنس نخ خاب در فرش ها می تواند انواع مختلفی همچون آکریلیک، آکریلیک هیت ست شده، پلی استر، BCF و .. داشته باشد که یکی از مهمترین عوامل موثر در قیمت فرش ماشینی ۱۲ متری و کیفیت آن می تواند داشته باشد.

انواع فرش 12 متری

همانطور که در ابتدای این مقاله گفتیم، فرش 12 متری اصلی ترین نقش در طراحی و قیمت گذاری را دارد.

هم اکنون فرش های 12 متری ماشینی در انواع 1500 شانه، 1200 شانه، 1000 شانه، 700 شانه و 500 شانه بافته می شود

البته ماشین آلات قدیمی نیز چون 350 شانه و 440شانه نیز به بافت فرش دوازده متری اقدام می کنند که به دلیل قدیمی بودن و بی کیفیت بودن آن از پرداختن به آن پرهیز خواهیم کرد.

فرش های 1500 در حال حاضر گرانترین فرش ماشینی در بازار ایران است چرا که آخرین تکنولوژی بافت عرضه شده در صنعت فرش های ماشینی است. این فرش ها دارای تراکم 4500 بوده و بیشتر به صورت گل برجسته در بازار عرضه شده است.

فرش های 1500 شانه به خاطر تراکم بسیار بالا، بسیار نازک هستند و اصطلاحاً خاب کمتری از سایر فرش ها دارند.

فرش 1200 شانه در رتبه دوم از نظر قیمت قرار می گیرد و با تراکم 3600 بافته می شود. این فرش ها در دو نوع کف ساده و گل برجسته در بازار وجود دارد. خاب این فرش های از 1500 شانه بیشتر است.

فرش 1000 شانه نیز در رتبه سوم از لحاظ قیمت قرار می گیرد و مثل فرش های 1200 شانه، به صورت گل برجسته و کف ساده وجود دارد. خاب این فرش از 1200 و 1500 بیشتر است. تراکم فرش های 1000 شانه 3000 می باشد.

فرش های 700 شانه رتبه چهارم در زمینه قیمت قرار می گیرد و به خاطر قیمت پایین تر، پر فروش ترین فرش های ماشینی است. تراکم این نوع فرش ها از 1500 تا 2700 می باشد ولی به صورت معمولی 2550 می باشد.

فرش های 700 شانه نیز در بازار در دو نوع کف ساده و گل برجسته می باشد.

لیست قیمت فرش ماشینی دوازده متری

عامل مهم دیگر دستگاه بافت می باشد. اما به طور خاص قیمت فروش اینترنتی فرش های ۱۲ متری را با توجه به مشخصات ذیل اعلام می داریم.

لیست قیمت فرش ماشینی 12 متری

ارسال تمامی فرش ها به سراسر کشور رایگان می باشد.

قیمت های ذکر شده فقط برای فروش اینترنتی بوده و قیمت در نمایندگی ها و فروشگاه های فرش به قیمت مصرف کننده و بدون تخفیف می باشد.

قیمت فرش‌ها به روز است؟

متاسفانه در بازار پرتلاطم ارز ، فرش ماشینی نیز از این وضعیت بی نصیب نمانده است و هر روز قیمت نخ و تجهیزات فرش دچار تغییرات می شود.

لذا ما از شما می خواهیم برای اطلاع از آخرین قیمت فرش به صفحه زیر مراجعه کنید:

قیمت فرش ماشینی

بهترین فرش ماشینی 12 متری چیست؟

بهترین فرش ماشینی 12 متری به دلایل گوناگونی بستگی دارد. ولی اگر فقط خواهان یک جواب یک کلمه ای هستید، بر اساس پالایش فرش های ماشینی تولید شده در سال 98، فرش آرتامیس بعنوان برترین شرکت تولیدکننده فرش ماشینی در سال 98 شناخته شده است.

ولی اگر قصد دارید اطلاعات بیشتری در مورد انتخاب یک فرش خوب داشته باشید می توانید مقاله بهترین فرش ماشینی در بازار ایران را مطالعه کنید.

 

فرش 700 شانه فرش 1000 شانه فرش 1200 شانه فرش 1500 شانه

 

دیدگاه‌ها 6

  مریم جوادپور پاسخ

  با سلام ودرود برشما ،مطالب پیجتون سودمند واطلاع رسانی مطلوبی دارید اما یک سؤال داشتم خدمتتون بنده سه تخت فرش ماشینی سالم دارممی خولستم بدانم خریدار هستید؟

   محمدعلی ناظری پاسخ

   سلام. با سپاس از شما، ما هیچ انباری نداریم و تمامی فرش ها به صورت مستقیم از کاخانجات دریافت و برای مشتریان ارسال می شود. لذا امکان خرید وجود ندارد.

  جلال پاسخ

  درود
  اگه قیمت و اطلاعات فرشتون رو بفرمایید من خریدارم
  این شماره تماسم هست
  0901****188

   ایران کارپت پاسخ

   سلام. تماس گرفته می شود

  محسن پاسخ

  ابعاد منزل من 8/5در 6/5متر هر
  چ فرشی خریداری کنم که کامل پوشیده بشه منظورم فرش چند متری هست
  و فرش خوب چ ویژگی های داره
  کلا تراکم بالاتر باشه بهتر هست
  اینکه میگن 700شونده یعنی چی

   ایران کارپت پاسخ

   با سلام و تشکر از پیام شما؛

   فضای شما 55 متر مربع هست و اگر ستون یا مشکلی وجود نداشته باشد شما می توانید 4 تخته فرش 12 متری خریداری نمایید. همچنین اگر می خواهید فضا کاملا مفروش گردد، در کنار این 4 تخته فرش 2 کناره با عرض 50 سانت خریداری نمایید که سایز دقیقش می شود: 8*0.50 و 6*0.50 و مساحت آن می شود 7متر مربع.

   اینکه فرش خوب چه ویژگی دارد حتماً به مقاله بهترین فرش ماشینی چیست مراجعه کنید؛ ولی به اختصار باید گفت الزاماً فرشی که تراکمش بالاتر باشد بهترین نیست.

   در مورد شونده بودن متوجه منظور شما نشدم، اما اگر در مورد دستگاه تبدیلی است که یعنی دستگاه 500 شانه به 700 تبدیل شده است، کلا دستگاه های تبدیلی کیفیت خوبی ندارند و باید از فرش های بافته شده با ماشین اصل خریداری کرد. مثل 700 شانه با دستگاه HCP