فرش ماشینی آران و بیدگل در ایران بی نظیر است

به گزارش فروشگاه فرش ماشینی ایران، فرماندار آران و بیدگل در جمع صنعتگران شهرستان آران و بیدگل اظهار داشت که: ۲۳ هزار کارگر در این شهرستان مشغول به کار هستند که ۱۶ هزار نفر از آنها در بخش صنعت فعالیت می کنند.

«ابوالفضل معینی‌نژاد» میزان ریالی صادرات فرش ماشینی از آران و بیدگل را ۱۰۰ میلیون دلار عنوان کرد و افزود: در آران و بیدگل بیش از ۵۰۰ واحد فرش ماشینی فعالیت دارند که این واحدهای تولیدی سالانه بیش از چهل و پنج میلیون متر مربع فرش ماشینی با کیفیت تولید می‌کنند که این میزان، پنجاه (۵۰) درصد تولید فرش ماشینی کشور است.

فرش آران و بیدگل
فرماندار آران و بیدگل خاطرنشان ساخت : در سال گذشته بیش از یکصد میلیون دلار کالا از این شهرستان به خارج از کشور صادر شده که این میزان ۱۰ درصد از صادرات کالاهای غیرنفتی استان اصفهان را تشکیل می دهد. وی در این مراسم اظهار کرد: با وجود اینکه این شهرستان تنها دو درصد از جمعیت کل استان اصفهان را به خود اختصاص داده است ، بیش از ۱۰ درصد از واحدهای صنعتی این استان را در اختیار دارد.

شهرک صنعتی سلیمان صباحی بیدگلی و شهرک صنعتی هلال، که هر دو شهرک در آران و بیدگل قرار دارند با مجموع بیش ۷۰۰ واحد تولیدکننده فرش ماشینی همچون فرش آسایش، فرش بهارستان، فرش سورنا، فرش نیاوران، فرش نگین مشهد هلال، فرش قیطران، فرش اعیان، فرش جردن، فرش امیران، فرش کاخ، فرش تاپ، فرش آرشام، فرش سجاد، فرش قالی سلیمان، فرش مهر و ماه، فرش ماندانا، فرش ماهوت، فرش چهل نگین مشهد، قالی سلیمان، فرش رویال، فرش آویژه، فرش پرهام، فرش جماران، فرش آویژه و…  این شهر را به عنوان یکی از قطب های بزرگ و اصلی تولید فرش ماشینی ایران مبدل ساخته است.

اهمیت دیگر و ویژگی شهرک های صنعتی آران و بیدگل در آن است که قریب به ۱۰۰ درصد شرکتهای موجود در شهرک صنعتی سلیمان صباحی و شهرک صنعتی هلال در زمینه تولید فرش ماشینی و صنایع وابسته به آن فعالیت دارند.

فرش آران و بیدگل

فرش آران و بیدگل به کشورهای مختلف جهان همچون ایالات متحده آمریکا، کانادا، چین، ژاپن، آلمان، اسپانیا، ایتالیا، سوئد، اتریش، دانمارک، قطر، امارات متحده عربی، عمان، ترکیه، عراق و… صادر می شود. در بافت فرش آران و بیدگل از الیافی چون آکریلیک، آکریلیک هیت ست شده، پلی‌پروپیلن، پلی استر و BCF استفاده می شود که نوع آکریلیک هیت ست شده آن مرغوبیت بیشتری داشته و کارکرد بالاتری نسبت به سایر الیاف دارد.

همچنین رئیس هیئت مدیره شهرک صنعتی صباحی آران و بیدگل گفت: آران و بیدگل بزرگترین صادر کننده فرش ماشینی جهان بعداز شهر غازی ترکیه است لذا در تلاشیم اولین جشنواره ملی فرش را در آران و بیدگل مهد شرکت های فرش صنعتی برگزار کنیم.

عبدالرحیم مفیدی اظهار کرد: تولید بیش از ۴۵ میلیون مترمربع فرش آران و بیدگل در سال و داشتن بیش از ۷۰۰ شرکت بزرگ و کوچک تولید فرش ماشینی گوشه ای از خدمات این شهرستان به اقتصاد و صادرات کشور است.

مفیدی با اشاره به صادرات فرش آران وبیدگل به بازارهای هدف به خصوص آسیا و اروپا گفت: بازار فرش های بیشتر کشورهای آسیا است وتعاملات خوبی با اروپا برقرار کرده ایم و امیدواریم صادراتمان به این قاره نیز افزایش پیدا کند.

وی به جشنواره ملی تعاونی های برتر صادراتی کشور اشاره کرد و گفت: شرکت تعاونی فرش آران و بیدگل در سال جاری با صادرات فرش به ارزش تقریبی ۶۰ میلیون دلار مقام دوم تعاونی های برتر کشور را در بخش صادرات بدست آورد و آران و بیدگل به عنوان شهر نمونه اقتصاد مقاومتی معرفی شد و امیدواریم مسئولان نیم نگاهی به صنعت خصوصی فرش شهرستان داشته باشند.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.