فرش نیاوران

 

تاریخچه فرش نیاوران

شرکت نیاوران در سال ۱۳۷۸با یک دستگاه فرش ماشینی از نوع ASR شروع بکار کرده و در سال ۱۳۸۰ با دستگاه دیگر A S R ادامه تولید داده است. جهت کاهش زمان توقف زیاد تعویض نقشه و تنوع زیاد طرح ها ، متناسب با درخواست سلیقه مشتری ، اجرای نصب سیستم ژاکارد اتوماتیک کامپیوتری ارتقاء داده شده است.

این شرکت همزمان با روند تولید خود برای اینکه از سطح تکنولوژی مدرن موجود روز دنیا عقب نباشد اقدام به تهیه اولین دستگاه بافندگی فرش ۷۰۰ شانه از نوع CRX – ۸ رنگ خاب با بافت کریستال و تراکم ۱۵۰۰ پود در متر با عرض ۳ متر از شرکت واندویل بلژیک ، خریداری و نصب و راه اندازی ،و تولیدفرش ۷۰۰ شانه نمود.

همچنین در سال ۱۳۹۰ یک دستگاه فرش ماشینی از نوع (A LP H A – ۴۰۰)دیگر عرض ۳ متر ۸ رنگ خواب از شرکت شونهر آلمان اقدام به خریداری و نصب و راه اندازی و تولید فرش ۷۰۰ شانه با تراکم پودی ۲۲۵۰ پود در متر نموده است.
در سال ۱۳۹۲ جهت ارتقاء کیفیت فرش تولیدی و ظرافت بیشتر و تنوع طرح های جدید اقدام به تهیه و نصب و راه اندازی دستگاه ۱۰۰۰ شانه از نوع (H C I – X2)- 8 رنگ با تراکم پود در متر ۳۰۰۰با عرض ۳ متر از شرکت واندویل بلژیک کرده است .

همچنین جهت رفع نیاز بازار فروش و مشتریان به فرش های فانتزی اقدام به راه اندازی ماشین بافندگی از نوع ۴۲۰ شانه (A LP H A-400) – ۸ رنگ خاب و با تکنولوژی منحصر بفرد ۶نوع پود رنگ شنل با سرعت تولید بالا کرد.
در سال ۱۳۹۳ ، این شرکت برای افزایش تنوع در محصولات تولیدی خود اقدام به راه اندازی یک دستگاه HCP برای تولید فرش های ۷۰۰ شانه با تراکم پودی ۳۰۰۰ نموده است .

جهت تنوع بافت و تولید بیشتر فرش در بازار رقابتی ، مطالعاتی در شرکت برای امکان بافت فرش پشم طبیعی بجای اکریلیک مصنوعی در حال انجام کار تحقیقاتی و آزمایشی می باشد ، که به امید خدا در سال آینده در صدد تولید محصول جدید فرش ماشینی پشمی هست .
با توجه به مراتب فوق همانطوری که ملاحظه مفرمایید این شرکت از پیشرفته ترین تجهیزات و ماشین آلات تولید فرش ماشینی برخوردار است و هم اکنون باب صادرات خود را به کشورهای مختلف مثل : عربستان ، کویت ، امارات ، عراق ، استرالیا ،آلمان و …شروع نموده و در حال توسعه است .

به دلیل کیفیت فرشهای تولیدی این شرکت ، بخشی از تولیدات شرکت را برای استفاده در مکانهای عمومی ، مثل عتبات عالیات ، از قبیل :

  • حرم مطهر حضرت امام علی (ع) در نجف اشرف ؛ و مسجد سهله در عراق
  • حرم مطهر حضرت معصومه (س) – مسجد مقدس جمکران در شهر مقدس قم
  • حرم مطهر امازاده هلال بن علی (ع) در آران و بیدگل

مصرف میشود.

چون در مکان های فوق با استفاده از این فرش ها ، در طول شبانه روز با رفت و آمد تعداد زیاد زائران محترم ، نسبت به نوع استفاده در مقایسه مصارف فرش خانگی ، با تحمل فشار بار فیزیکی زیاد ناشی از رفت و آمد روزانه ، کیفیت فرش ، مقاومت خوبی داشته است . که با بررس بعمل آمده و با مقایشه دیگر فرش های شرکت ها توسط خود مشتریان رضایت آنها جلب شده است.

انواع محصولات فرش ماشینی شرکت نیاوران :

  • فرش ها با تراکم تاری ۷۰۰شانه و تراکم پودی ۲۵۵۰،۲۴۰۰،۲۲۵۰،۱۵۰۰ و ۳۰۰۰
  • فرش با تراکم تاری ۱۰۰۰ شانه و تراکم پودی ۳۰۰۰
  • فرش فانتزی با تراکم تاری ۴۲۰ شانه شنل و تراکم پودی ۲۲۵۰

برای حفظ بهبود و پیشرفت روند تولید اصول مدیریت مبتنی بر: استاندارد ملی جهانی
اخذ گواهی نامه انطباق مشخصات بر چسب در سال ۲۴/۰۴/۱۳۸۷

اخذ پروانه کاربرد علامت استاندارد تشویقی در سال ۱۳۸۷
اخذ پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری در سال ۱۳۹۰
اخذ گواهینامه مدیریت مبتنی بر ISO 9001/2008 ، از شرکت TCL انگلستان و تاریخ اعتبار ۲۰۱۶,oct,10
اخذ ISO 10002/2004 ،از شرکت TCL انگلستان و تاریخ اعتبار۲۰۱۶,oct,11
اخذ ISO 14001/2004 ،از شرکت TCL انگلستان و تاریخ اعتبار ۲۰۱۶,oct,9
اخذ گواهینامه O H S A S 18001/2007 از شرکت TCL انگلستان و تاریخ اعتبار ۲۰۱۶,oct,9

محصولات فرش ماشینی نیاوران