ویکی فرش

فرش فرانسوی و بافت فرش در فرانسه

فرش فرانسوی و بافت فرش در فرانسه 1

فرش‌های اروپایی

تولید فرش در اروپا عمدتاً در کشورهایی چون فرانسه، انگلستان، اسپانیا و ایرلند رواج داشته است.

فرش های شرقی پس از جنگهای صلیبی در قرن ۱۱ وارد اروپا شدند. تا اواسط قرن هیجدهم بیشتر آنها به عنوان دکوراسیون دیوار و زینت منزل استفاده می شد.

در آغاز قرن سیزدهم، فرشهای شرقی در نقاشی های مختلف نقاشانی از ایتالیا، انگلستان و فرانسه دیده می شود.

فرش هایی الهام گرفته از طرح های هندی و ایرانی در اروپا از طریق شرکت های هندی – هلندی، بریتانیا و فرانسه در قرن هفدهم و هفدهم معرفی شد.

_irancarpet

موزه لوور در پاریس که مجموعه وسیعی از فرش ها را به نمایش گذاشته است.

فرش‌های فرانسوی

تولید فرش دستباف فرانسوی در سال ۱۶۰۸ به عنوان ابتکار هانری چهارم آغاز شد. از فرش ترکیه به عنوان الگو بافت فرش استفاده شد و در بافت آن از گره های متقارن استفاده شد.

تولید فرش در سال ۱۶۲۸ از شهر پاریس خارج و به یک کارخانه قدیمی صابون به نام Savonnerie انتقال یافت.

نخستین فرش تولید شده از آنجا اغلب فرشهای لویی دوازدهم نامیده می شود که گمراه کننده است زیرا در اوایل سلطنت لویی دوازدهم ساخته شد.

طرح فرش فرانسوی اغلب با گل، گلدان ها یا سبد ها تزئین شده اند، اما همچنین نقوش نظامی و نقوش از معماری دیده می شود.

فرش فرانسوی_irancarpet

الگوها از پارچه و نقاشی های هلندی و فلانیش گرفته شده است. فرش شناخته شده ترین Savonneri، در مجموع ۱۰۵، آنهایی که ساخته شده برای “گراند گالری” و “گالری D’آپولون” در موزه لوور است. دوره عظمت در Savonnerie بین ۱۶۵۰ و ۱۷۸۹ ادامه یافت.

تولید در Savonnerie به Gobelins در پاریس در سال ۱۸۲۶، یک کارخانه سلطنتی برای ساخت پرده بافته شده و پوشاک مبلمان منتقل شد. این در طول انقلاب فرانسه انجام شد و کیفیت در فرش ها در این زمان کاهش یافت.

تولید در شهر آوبوسون در سال ۱۷۴۳ در یک کارگاه خصوصی خصوصی تحت مالکیت خصوصی آغاز شد. در بووه فرش دستباف که بین سال های بین ۱۷۸۰ تا ۱۷۹۲٫ فرش ساخته شده compraised از طرح های ترکیه کپی ساخته شد، اما به انواع ساده تر از سبک Savonnerie تغییر کرده است.

در حال حاضر هیچ تولیدی برای صحبت در فرانسه وجود ندارد اما سبکهای Savonnerie و Aubusson در کشورهایی مانند چین، هند و پاکستان کپی می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *