اخبار فرش ماشینی

نکات لازم در انتخاب فرش برای دکوراسیون منزل

نکات لازم در انتخاب فرش برای دکوراسیون منزل 1

۱ – انتخاب فرشی که بیش از اندازه کوچک است !
اگر فرشی که برای یک اتاق در نظر می گیرید بیش از اندازه کوچک باشد باعث می شود که فضای اتاق بسیار کوچک تر از آنچه که است ،به نظر برسد .
یک طراح دکوراسیون داخلی می گوید : فرش را باید به اندازه ای در نظر گرفت که مبلمان و دیگر وسایل دور تا دور آن جا بگیرد و به اندازه ای بزرگ باشد که زمانیکه روی مبل می نشینیم ،پاهایمان رویزمین قرار نگیرند . به ویژه اینکه این نکته در اتاق نشیمن باید بسیار مورد توجه قرار گیرد.

Image result for carpet

در اتاق خواب نیز باید اندازه ی فرش به گونه ای باشد که زمانیکه از خواب بیدار می شوید و پای خود را روی زمین می گذارید ،پاهایتان روی فرش قرار گیرد.

۲ – استفاده از چند تکه قالیچه کوچک در یک اتاق!
بسیاری از افراد ترجیح می دهند که به جای استفاده از چند تکه فرش و قالیچه ی کوچک،از یک فرش بزرگ در اتاق استفاده کنند که این یا به دلیل قیمت آن می باشد و یا دلایلی دیگر دارد .
طراح داخلی در این باره می گوید به جای یک فرش از چند تکه قالیچه در یک اتاق استفاده کنید و با این کار نه تنها فضای اتاق را زیباتر نشان می دهید بلکه به راحتی می توانید هر کدام را جا به جا کنید و به راحتی آنها را که احیانا توسط فرزندان یا حیوانات خانگی اتان کثیف شده است را بشورید .

 

Image result for carpet

۳ – خالی نگذاشتن کناره های دیوار !
از اینکه لبه های دیوار را خالی بگذارید نترسید به این دلیل که این کار چیدمان و فضا را زیباتر نشان می دهد و به این ترتیب اتاق را به اندازه ای که لازم است از فرش پر کنید.

۴ – انتخاب فرش در مرحله ی آخر
اگر می خواهید به طراحی اتاق خود بپردازید بهتر است که در ابتدا فرش ها را انتخاب کنید. فرش وسیله ای است که به همه چیز اتاق ربط دارد و شما را در طراحی
و دکوراسیون خانه کمک می کند و کار را برایتان راحت تر خواهد نمود .
( تا زمانی که فرش را نخریده باشید نمی توانید دیگر وسایل اتاق را خریداری کنید )

هنگامی که ما مشغول تزِئین و چیدمان یک اتاق می شویم در ابتدا فرش را انتخاب کرده و می اندازیم و بعد هم پرده اتاق را نصب کرده و در نهایت دیگر وسایل را انتخاب می کنیم.

Related image

 

۵ – انتخاب نکردن طرح مناسب برای فرش هر اتاق اینکه فرش اتاق بهتر است چه طرحی داشته باشد بسیار مهم می باشد. برای مثال  اتاقی که دیوارهای آن قهوه ای و تیره می باشد بهتر است از فرشی روشن استفاده شود ،تا فضای اتاق را شادتر نشان دهد.

 

Image result for decoration carpet

 

۶ – تکان خوردن فرش
اینکه فرش در جای خود ثابت بماند و تکان نخورد نکته ای بسیار مهم می باشد که این کار تنها با استفاده از چسباندن ترمز فرش پشت آن میسر نمی شود و گاهی اوقات لازم است که پایه ی یکی از وسایل را روی آن قرار داد تا ثابت بماند .Related image

۷ – به دنبال یک فرش ارزان قیمت
اگر به دنبال یک فرش ارزان قیمت و مقرون به صرفه می باشید اشتباه بزرگی را مرتکب میشوید .
این طراح می گوید : بهتر است به جای یک فرش به درد نخور و تعویض مرتب آن ،از همان
ابتدا یک فرش از جنس خوب بخرید . مطمئن باشید که پشیمان نخواهید شد.
فرش اگر جنس خوبی نداشته باشد و ارزان باشد بعد از مدتی مثل یک گلیم به نظر می رسد.

 

Image result for carpet

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *