با پیشرفت روز افزون تولید فرش ماشینی ، بسیاری از تولید کنندگان فرش ، فرش های بسیار خوب و باکیفیتی در تراکم ها و شانه های مختلف و همچنین نقشه های متنوعی تولید می کنند و همیشه به دنبال این هستند که به روز ترین ها و متنوع ترین ها را از آن خود کنند . از جمله فرش های ماشینی که از ابتدای تولید فرش ماشینی تا به امروز از فروش خوبی برخوردار بوده است فرش های 700 شانه هستند .

در این جا میخواهیم به مشخصات فرش 700 شانه بپردازیم و علت اینکه چرا با گذشت این همه سال هنوز هم این فرش ها فروش خوبی داشته و اکثر مردم به سراغ این فرش می روند .

https://irancarpet.net/wp-content/uploads/2020/03/2020_img_5e6f7fb7ea629_irancarpet.jpg

مشخصات فرش 700 شانه

در گذشته به دلیل تنوع کم در شانه و تراکم ،‌ فرش ها را بر اساس طرح و نقشه تقسیم بندی می کردند و فقط فرش ها به صورت 350 شانه بافته می شد . اما به تدریج شرکت های زیادی در این زمینه شروع به فعالیت و رقابت کردند و معیار دسته بندی از طرح و رنگ بندی به شانه تغییر داده شد . در حال حاظر 5 دسته بندی برای فرش ماشینی وجود دارد که عبارتند از فرش ماشینی 500 شانه ،‌ فرش ماشینی 700 شانه ،‌ فرش ماشینی 1000 شانه ،‌ فرش ماشینی 1200 شانه ،‌ فرش ماشینی 1500 شانه که هر کدام را مفصل  به مشخصاتشان می پردازیم .

در ادامه ما میخواهیم به طور جداگانه هر یک از مشخصات فرش 700 شانه شرح دهیم .مشخصات فرش 700 شانه

مشخصات فرش 700 شانه از نظر شانه فرش ماشینی

منظور از شانه در فرش ماشینی چیست ؟ شانه فرش یا تراکم عرضی یعنی چه ؟  ( reed carpet ) این ها سوالاتی است که اگر برای اولین بار به خرید فرش می روید در ذهن شکل می گیرد .

شانه فرش ماشینی یا reed  یعنی گره هایی که در یک متر از عرض فرش بافته شده است . اگر به پشت فرش ماشینی دقت کنید می بینید که در هر ردیف گره های بی شماری وجود دارد و هر چه این تعداد گره ها بیشتر باشد ،‌ نقوش روی فرش زیباتر نشان داده می شود . ممکن است برای درک اصطلاح شانه فرش و صحیح بودن شانه بخواهید ببینید که فرشی که خریده اید یا قصد خرید آن را دارید چند شانه است !

اصلا کار مشکلی نیست و شما می توانید به راحتی متوجه شوید که فرش اصل و باکیفیتی نصیبتان شده یا نه ؟؟! کافی است تعداد گره هایی که در ردیف عرضی فرش قرار دارند به اندازه 10 سانتی متر محاسبه کنید و در 10 ضرب کنید . اگر با مقداری که در برچسب فرش درج شده یکسان بود ، ‌فرش ماشینی اصل خریده اید .

مشخصات فرش 700 شانه از نظر تراکم فرش ماشینی

منظور از تراکم در فرش ماشینی چیست ؟ تراکم فرش یا همان تراکم طولی فرش یعنی چه ؟ ( reed carpet ) تراکم فرش ماشینی یا تراکم طولی فرش ماشینی  یعنی گره هایی که در یک متر از طول فرش بافته شده است  . البته تراکم با شانه مقداری متفاوت است . تراکمی که در فروشگاه های فرش گفته می شود در واقع دو برابر تراکم واقعی فرش است یعنی اگر فرشی تراکم 1000 بود تراکم واقعی آن ،‌ 500 است .

نحوه محاسبه تارکم واقعی فرش هم بسیار آسان است . کافی است تعداد گره هایی که در ردیف طولی فرش قرار دارند به اندازه 10 سانتی متر محاسبه کنید و در 20 ضرب کنید . اگر با مقداری که در برچسب فرش درج شده یکسان بود ، ‌فرش ماشینی شما  اصل است  .

فرش های 700 شانه در تراکمی بین 2100 تا 3000 بافته می شوند که از رایج ترین تراکم ها در فرش 700 شانه ،‌ تراکم 2550 و تراکم 2700 است . در ادامه شما می توانید فرش ماشینی 700 شانه تراکم 2550 و فرش ماشینی 700 شانه تراکم 2700 را مشاهده کنید .

فرش ماشینی 700 شانه تراکم 2550

فرش ماشینی 700 شانه تراکم 2700

مشخصات فرش 700 شانه

مشخصات فرش 700 شانه از نظر رنگ بندی

فرش های 700 شانه رنگ بندی های مختلفی دارند . اما به طور کلی فرش 700 شانه درجه یک دارای 8 رنگ یا 10 رنگ و یا 12 رنگ متفاوت هستند . اما در فرش های درجه دو و غیر اصل یا تقلبی تعداد رنگ ها کمتر از 8 رنگ می باشد .

مشخصات فرش 700 شانه از نظر طرح و نقشه

طرح ها و نقشه های فرش 700 به دلیل استقبال زیاد روز به روز در حال افزایش است . طراحان فرش ماشینی همه روزه به دنبال ایجاد و خلق یک طرح جدید هستند تا بتوانند پرفروش ترین فرش سال را به نام طرح خود کنند . طرح های جدید فرش 700 شانه به قدری زیباست که چشم هر بیننده ای را به خود جذب می کند . اگر تمایل به دیدن چند نمونه از این طرح ها را دارید لینک زیر را فشار دهید .

فرش ماشینی 700 شانه گل برجسته

مشخصات فرش 700 شانه از نظر الیاف به کار رفته در فرش

الیافی  که در بافت فرش 700 شانه  استفاده می شود ،‌ الیاف اکریلیک هیت ست شده است که از بهترین الیاف و نخ های موجود می باشد . عمر طولانی ،‌ عدم پرزدهی و عدم ایجاد حساسیت الیاف اکریلیک باعث شده تا در بیشتر فرش های 700 شانه باکیفیت از آن استفاده شود .

ضخامت یا ارتفاع خاب فرش 700 شانه

ضخامت فرش های 700 شانه یا ارتفاع نخ خاب فرش 700 شانه از مهم ترین مزایایی است که مردم علاقه زیادی به خرید اینگونه فرش ها دارند . نرم بودن و ارتفاع خاب زیاد فرش نسبت به دیگر فرش های ماشینی باعث شده تا بسیاری از افراد ضخامت فرش را به زیبایی آن ترجیح دهند  . ارتفاع خاب فرش 700 شانه حدود 11 میلی متر است در صورتی فرش 1000 شانه ،‌ 1200 شانه و 1500 شانه به ترتیب 9 ،‌ 8 و 6 میلی متر است که نشستن و رفت و آمد بر روی این فرش ها مقداری سخت است .

به همین خاطر خانواده هایی که بیشتر روی زمین می نشینند و کمتر از میز ناهارخوری و مبلمان استفاده می کنند از فرش هفتصد شانه استفاده می کنند . ارتفاع خاب الیاف فرش 700 شانه باعث شده تا این فرش علاوه بر پذیرایی و نشیمن خانه انتخاب مناسبی برای اتاق کودک و اتاق خواب نیز باشد . یکی دیگر از مزایای ضخامت فرش بالا ،‌ افزایش دوام و مقاومت در برابر فشار و شستشو است .

مشخصات فرش 700 شانه مشخصات فرش 700 شانه

قیمت فرش ماشینی 700 شانه

با توجه به اوضاع اقتصادی کشور و مردم قیمت هر جنس مهم ترین عامل در خرید آن است . فروش فرش ماشینی نیز از این قاعده مستثنی نیست و مردم به دنبال فرشی با کیفیت و قیمت مناسب هستند . فرش ماشینی 700 شانه از نظر قیمت مناسب تر از فرش های دیگر است . برای اطلاع از آخرین قیمت های فرش به صفحه زیر مراجعه کنید .

قیمت فرش 700 شانه

نتیجه گیری

فرش هایی که ضخامت بیشتر دارند درست است که از نظر زیبایی و طرح و رنگ از فرش های تراکم و شانه بالا در رده پایین تری قرار دارند اما برای افرادی که دوام و مقاومت مهم تر از زیبایی است ،‌بهترین انتخاب فرش 700 شانه است . زیرا هم زیبایی دارند و هم دوام بیشتری نسبت به دیگر فرش ها دارند .

خرید اینترنتی فرش 700 شانه

اگر تصمیم به خرید فرش ماشینی 700 شانه به قیمت درب کارخانه دارید ، بازار فرش ایران یعنی ایران کارپت را مشاهده کنید . در شاخه فرش 700 شانه محصولات بسیار متنوعی در هر رنگ بندی که بخواهید وجود دارد . کلیه محصولات شرکت ایارن کارپت همراه با ضمانت نامه و گارانتی به فروش می رسد . ایران کارپت برای جلب رضایت مشتری ،‌ ارسال رایگان تا درب منزل را قرار داده تا به راحتی سفارش خود را دریافت کنید .

افرادی که در شهر های دیگر زندگی می کنند ممکن است امکان خرید حضوری را نداشته باشند لذا سایت ایران کارپت را راه اندازی کردیم تا امکان مشاهده محصولات و خرید اینترنتی در سراسر ایران وجود داشته باشد . مزیت خرید اینترنتی نسبت به حضوری این است که در هر زمان و ساعت از روز می توانید به بازار فرش ایران سری بزنید . محصولاتی که علاقه مند هستید را مقایسه کرده و سپس اقدام به خرید نمایید .

تمامی طرح هایی که در سایت وجود دارد ،‌  با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور به فروش می رسد . در صورت وجود هر گونه سوال می توانید با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید .

0315534003809125347596

همچنین برای مشاهده فرش های ایران کارپت از طریق لینک های زیر اقدام نمایید:

فرش 700 شانه فرش 1000 شانه فرش 1200 شانه فرش 1500 شانه

ایران کارپت هفت روز هفته 24 ساعته در خدمت شماست .