اطلاعات فرش

فرش مناسب اتاق خواب

فرش مناسب اتاق خواب 1

فرش راحت و مناسب برای اتاق خواب ویژگی‌های زیادی ندارد. اما توجه به همین مشخصات اندک می‌تواند در ایجاد محیطی گرم و راحت برای استراحت تاثیر زیادی داشته باشد.

فرش مناسب اتاق خواب 3

 

به طور متوسط هر انسان حدود یک سوم از عمر خود را در خواب سپری می‌کند. استراحت کامل و خوب در طول شب، موجب سرحال بودن در زمان بیداری می‌شود. به همین دلیل توجه به راحتی و زیبایی اتاق خواب بسیار مهم است.
علاوه بر اهمیت راحتی و زیبایی تختخواب، فرش اتاق خواب نیز کالایی است که در ایجاد آرامش مؤثر است. از قالیچه‌ می‌توان جهت جداسازی فضا استفاده کرد و از آشفته جلوه دادن اتاق خواب کاست. در نتیجه اتاق مرتب‌تر به نظر می‌رسد و حس آرامش بیشتری ایجاد می‌شود. به همین دلیل فرش‌های تک رنگ یا ساده برای اتاق خواب مناسب ترند.

از سویی بهتر است که فرش اتاق خواب دارای پرزهای بلند و نرم باشد تا حس گرما و آرامش بیشتری را القا کند. فرش مناسب اتاق خواب‌های بزرگ با کوچک متفاوت است، از این رو بهتر است قبل از انتخاب فرش، علاوه بر پرس و جو در مورد قیمت فرش فانتزی، ابعاد اتاق خواب را نیز به عنوان مورد اساسی مؤثر در انتخاب فرش درنظر داشت.

در اتاق خواب‌های بزرگ، پهن کردن فرش زیر تختخواب جلوه و زیبایی خاصی را به اتاق می‌بخشد اما ابعاد فرش باید به اندازه‌ای باشد که فرش حاشیه ی تخت را در بربگیرد تا به ویژه در زمستان هنگام برخاستن از تخت یا نشستن بر آن، پا‌ها روی فرش قرار بگیرند. ولی در اتاق‌های کوچک قالیچه‌ها را باید اطراف تختخواب پهن کرد. این کار علاوه بر زیبایی و گرمایی که ایجاد می‌کند به بزرگ جلوه دادن اتاق هم کمک می‌کند.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *