اطلاعات فرش

عوارض پاکیزه نبودن فرش های خانه وحشتناک است!

عوارض پاکیزه نبودن فرش های خانه وحشتناک است! 1

متخصصان می گویند تمیز نبودن فرش های خانه می تواند سلامت افراد را به مخاطره بیاندازد.

اتفاق نظر وجود دارد که محیط تمیز می تواند برای سلامت انسان مفید باشد. در این میان، تمیز بودن محیط خانه که بخش قابل توجهی از زندگی خانواده در آن می گذرد، حائز اهمیت است.

متخصصان می گویند یکی از مواردی که باید در خانه به آن توجه ویژه ای شود تمیزی فرش هاست اما تمیز بودن فرش ها چه ارتباطی با سلامت انسان دارد؟

مشکلات تنفسی

گرد و غبار، خاک، موی سر، پوست بدن، و بسیاری دیگر از مواد آلوده به وفور در بافت های فرش دیده می شود. فعالیت های روزانه روی فرش مانند راه رفتن روی آنها باعث پخش شدن این مواد در هوای خانه می شود. محققان بر این باورند این مواد می توانند پس از ورود به مجاری تنفس باعث مشکلات تنفسی شود.

افرادی که دارای بیماری های زمینه ای تنفسی مانند آسم هستند این آلودگی ها با شدت بیشتری می تواند آنها را تحت تاثیر قرار دهد. براساس اعلام انجمن ریه آمریکا، کودکان به ویژه به دلیل آنکه روی فرش بازی می کنند و آلودگی های فرش را با دستانشان در دهان خود می گذارند، در خطر مسمومیت قرار دارند.

آلرژی

گرد و غبار و خاک موجود در فرش می تواند باعث وقوع حملات آلرژیک در افراد شود. این افراد ممکن است دچار قرمزی و تورم چشم، آب ریزش بینی و دیگر علائم آلرژی شوند.

عوارض وحشتناک پاکیزه نبودن فرش ها بر سلامت بدن

مشکلات پوستی

خارش پوست، سرخی، بثورات و جوش در پوست، اگزما و بیماری پای ورزشکار از جمله مواردی است که با پاکیزه نبودن فرش ها ارتباط مستقیمی دارد. بخصوص افرادی که دارای حساسیت پوستی هستند عوارض و علائم شدیدتری نشان می دهند.

تضعیف سیستم ایمنی بدن

بدن به طور بی وقفه در حال مبارزه با عوامل بیماری زاست. از این رو، زمانی که فرد در محیط آلوده زندگی می کند فعالیت سیستم ایمنی بدن تشدید شده و همین امر باعث تضعیف سیستم ایمنی می شود. نوزادان در حال توسعه سیستم ایمنی بدن بوده و به طور همزمان با فرش در ارتباط هستند و ممکن است دچار بیماری های مختلف شوند. بهتر است اگر نوزاد یا کودک نوپایی در خانه دارید حتماً به تمیزی فرش ها توجه کنید.

از دیگر مشکلاتی که می تواند ناشی از فرش آلوده باشد می توان به بیماری معده، و مشکلات روانی اشاره کرد. از این رو، زنان خانه دار باید اهتمام ویژه ای در تمیزی فرش ها داشته باشند. بکوشید به طور مستمر فرش ها را با جاروبرقی تمیز کنید همچنین هر چند وقت یکبار اقدام به شستن فرش ها کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *