1. خانه
  2. /
  3. اخبار فرش ماشینی
  4. /
  5. صنعت فرش ماشینی بیش از سیصد میلیون ارزآوری دارد

صنعت فرش ماشینی بیش از سیصد میلیون ارزآوری دارد

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شواری اسلامی اظهار کرد:‌ صنعت فرش ماشینی امروز در بخش تولید به لحاظ کیفیت و تنوع، طراحی، دانش و تجربه در اوج قراردارد و از نظر تجهیزات به تکنولوژی روز دنیا مجهز است.

 به گزارش بازار فرش ایران، سید جواد ساداتی نژاد در پنجمین همایش فرش ماشینی ایران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان گفت: «اکنون صادرات این صنعت نسبت به کل صنایع نساجی وضعیت خوبی دارد«.

وی افزود: «این صنعت نزدیک به نیمی از ازرش صادرات سالیانه صنایع نساجی را به خود اختصاص داده و بیش از ۳۰۰ میلیون دلار ارز آوری در سال داشته و باعث ایجاد اشتغال مستقیم و غیر مستقیم زیادی در کشور به ویژه در منطقه کاشان شده‌ است«.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس اظهار کرد: «وجود بیش از ۸۰۰ واحد صنعتی فرش ماشینی باعث شده‌است تا شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل با تولید و صادرات بیش از ۷۵درصد از فرش ماشینی ایران تبدیل به قطب این صنعت در کشور شود«.

ساداتی نژاد گفت: «مرکز تحقیقات فرش ماشینی دانشگاه توانسته است به مدد مجاورت با این قطب بزرگ، ارتباط تنگاتنگی با صاحبان و دست‌اندرکاران این صنعت برقرار کند.»

ساداتی نژاد اظهار کرد:‌ «موضوع بیشتر پایان‌نامه‌های دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه در زمینه‌های کاربردی مورد نیاز صنعت و حتی برخی موضوعات، پیشنهاد صاحبان صنعت فرش ماشینی است«.

در حاشیه این همایش نمایشگاهی با ۴۲ غرفه در فضایی به وسعت ۲هزار مترمربع در سالن سپیده کاشانی برگزار شده است.