1. خانه
  2. /
  3. اطلاعات فرش
  4. /
  5. تناسب فرش با دکوراسیون داخلی منزل

تناسب فرش با دکوراسیون داخلی منزل

استفاده از فرش در هر اتاق از منازل ایرانی یک فرهنگ دیرینه است. اما انتخاب فرش متناسب با هر اتاق، نیازمند رعایت استانداردهای خاصی است که در کنار سلیقه ی فردی قرار می گیرد.

 

تناسب فرش با دکوراسیون داخلی منزل 1

تولید فرش همانند دیگر اثاثیه ی منزل مانند مبلمان، لوستر و … نیازمند در نظر گرفتن استانداردهایی ویژه در زمینه ی طرح، رنگ و اندازه است. اندازه ی فرش قبل از توجه به رنگ و طرح معیار اصلی انتخاب آن است. پس از آنکه اندازه ی فرش مشخص شد، طرح و رنگ مطابق با سلیقه و تناسب با دکوراسیون منزل انتخاب می شود. چه بسا گاهی با دانستن استانداردهای چیدمان منزل، انتخاب طرح و رنگ آسان تر از پیش می گردد. بدین منظور در ادامه نکاتی موثر در انتخاب فرش متناسب با دکوراسیون منزل ذکر می شوند:

۱٫ اتاق پذیرایی یا سالن (چیدمان شماره ۱):

در این عکس قابل مشاهده است که نیمی از مبلمان بر روی فرش واقع شده است. از این الگو برای مجلل و گرم تر نشان دادن فضا استفاده می شود. برای استفاده از این نمونه توجه به سبک و مدل مبلمان نیز مهم است.

۲٫ اتاق پذیرایی یا سالن (چیدمان شماره ۲):

در این تصویر مبلمان بر روی فرش واقع نمی شود و بین پایه های مبل و فرش یک فضای خالی ایجاد می شود به گونه ای که در هنگام نشستن پای فرد روی فرش قرار بگیرد. لازمه ی این نوع چیدمان این است که اندازه ی فرش از فضای میانی مبلمان چیده شده بیشتر باشد.

 

تناسب فرش با دکوراسیون داخلی منزل 3

 

۳٫ اتاق پذیرایی یا سالن (چیدمان شماره ۳):

در صورتی که گرما و دلچسب بودن فضای اتاق پذیرایی مدنظر باشد می توان از فرش بزرگ به شکلی که بیشتر وسایل بر روی فرش قرار بگیرند استفاده نمود. نکته ی مهم این است که بخشی از فرش باید خالی باشد تا جلوه ی بیشتری داشته باشد و نیز مبلمان به منتهاعلیه فرش برده شود.

ادامه ی متن در مورد فرش متناسب با اندازه و چیدمان اتاق خواب و پذیرایی می باشد که در قسمت دوم این مطلب قابل مطالعه است.