اطلاعات فرش

تناسب فرش با دکوراسیون داخلی منزل

تناسب فرش با دکوراسیون داخلی منزل 1

استفاده از فرش در هر اتاق از منازل ایرانی یک فرهنگ دیرینه است. اما انتخاب فرش متناسب با هر اتاق، نیازمند رعایت استانداردهای خاصی است که در کنار سلیقه ی فردی قرار می گیرد.

 

تناسب فرش با دکوراسیون داخلی منزل 3

تولید فرش همانند دیگر اثاثیه ی منزل مانند مبلمان، لوستر و … نیازمند در نظر گرفتن استانداردهایی ویژه در زمینه ی طرح، رنگ و اندازه است. اندازه ی فرش قبل از توجه به رنگ و طرح معیار اصلی انتخاب آن است. پس از آنکه اندازه ی فرش مشخص شد، طرح و رنگ مطابق با سلیقه و تناسب با دکوراسیون منزل انتخاب می شود. چه بسا گاهی با دانستن استانداردهای چیدمان منزل، انتخاب طرح و رنگ آسان تر از پیش می گردد. بدین منظور در ادامه نکاتی موثر در انتخاب فرش متناسب با دکوراسیون منزل ذکر می شوند:

۱٫ اتاق پذیرایی یا سالن (چیدمان شماره ۱):

در این عکس قابل مشاهده است که نیمی از مبلمان بر روی فرش واقع شده است. از این الگو برای مجلل و گرم تر نشان دادن فضا استفاده می شود. برای استفاده از این نمونه توجه به سبک و مدل مبلمان نیز مهم است.

۲٫ اتاق پذیرایی یا سالن (چیدمان شماره ۲):

در این تصویر مبلمان بر روی فرش واقع نمی شود و بین پایه های مبل و فرش یک فضای خالی ایجاد می شود به گونه ای که در هنگام نشستن پای فرد روی فرش قرار بگیرد. لازمه ی این نوع چیدمان این است که اندازه ی فرش از فضای میانی مبلمان چیده شده بیشتر باشد.

 

تناسب فرش با دکوراسیون داخلی منزل 5

 

۳٫ اتاق پذیرایی یا سالن (چیدمان شماره ۳):

در صورتی که گرما و دلچسب بودن فضای اتاق پذیرایی مدنظر باشد می توان از فرش بزرگ به شکلی که بیشتر وسایل بر روی فرش قرار بگیرند استفاده نمود. نکته ی مهم این است که بخشی از فرش باید خالی باشد تا جلوه ی بیشتری داشته باشد و نیز مبلمان به منتهاعلیه فرش برده شود.

ادامه ی متن در مورد فرش متناسب با اندازه و چیدمان اتاق خواب و پذیرایی می باشد که در قسمت دوم این مطلب قابل مطالعه است.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *