اطلاعات فرش

برچسب پشت فرش کاشان

فرش ارتامیس

همانطور که ممکن است قبلا هم مشاهده کرده باشید ،‌ در برچسب پشت فرش کاشان یک برچسبی که مخصوص کارخانه تولید فرش ماشینی است زده شده و این برچسب نشان دهنده ی مشخصاف فرش ماشینی از جمله نام طرح فرش ،‌ تراکم و شانه فرش ماشینی ،‌ جنس نخ خاب ، جنس ‌نخ تار و نخ پود فرش ،‌ رنگ زمینه فرش ،‌ ابعاد فرش ماشینی ،‌ تعداد گره ها در یک متر ،‌ نجوه نگهداری و آموزش تمیزکردن فرش ، ‌درجه فرش ماشینی و ارتفاع نخ خاب فرش است .

قبل از اینکه به بررسی کلیه مشخصات فرش ماشینی برسیم ، برای اطمینان خاطر بهتر است که فرش ماشینی را از مکان های معتبر سفارش دهیم زیرا امکان دارد برخی از شرکت ها اطلاعات نادرستی را در پشت فرش درج کنند .

اگر خرید فرش ماشینی به صورت حضوری باشد بایستی از مکانی معتبر و کارخانه ای معتبر خریداری شود و اگر فرش ماشینی را به صورت غیر حضوری یا اینترنتی خریداری می کنید ،‌ به نماد اعتماد الکترونیک سایت حتما توجه کنید . تا با اطمینان خاطر و خیالی راحت خرید خود را انجام دهید .

در این مقاله ما به کلیه مشخصات فنی فرش ماشینی که در  برچسب پشت فرش کاشان درج شده است به صورت جداگانه می پردازیم و هر یک از مفاهیم مربوطه را به طور مختصر شرح می دهیم .

برچسب پشت فرش کاشان ( اتیکت فرش ماشینی )

موارد مختلفی در برچسب پشت فرش کاشان بر روی فرش ماشینی قرار داده اشت که از اطلاعات درج شده می توان کلیه مشخصات فرش از جمله شانه و تراکم فرش ،‌ رنگ زمینه ،‌ ابعاد فرش ،‌ آدرس کارخانه و نام کارخانه بافندگی فرش ماشینی ،‌ جنس الیاف به کار رفته در نخ تار و پود و خاب فرش ،‌روش های شستشو و مراقبت کردن از فرش و ..  است که در آن قرار دارد .

فرش ارتامیس ایران کارپتنمونه ای از برچسب درج شده در پشت فرش ماشینی

نام طرح و نقشه فرش ماشینییکی از موارد اصلی در مشخصات  برچسب پشت فرش کاشان،‌ نام نقشه فرش یا نام طرح فرش ماشینی است . ممکن است خریدار پس از مدتی تمایل به خرید دوباره طرحی که قبلا خریده است را داشته باشد . یا فرد دیگری تمایل به خرید این فرش را داشته باشد . لذا اگر نام طرح را بداند می تواند به راحتی با کارخانه تماس گرفته و برای سفارش دوباره اقدام کند . البته سفارش طرح ها از روی عکس نیز امکان پذیر است .

شما می توانید تصویر فرش تان را برای ما از طریق واتساپ یا تلگرام برای واحد پشتیبانی ارسال کنید و سفارش شما در کمترین زمان با طرح دلخواه تان ثبت می گردد و برای شما ارسال می شود .

ابعاد فرش ماشینی

فرش ها به صورت استاندارد در ابعاد 6 متری ،‌9 متری و 12 متری تولید می شوند اما برخی از خانه ها ممکن است به فرش هایی با ابعاد متفاوت تری نیاز داشته باشند که ما فرش ماشینی به ابعاد سفارشی نیز ،‌ سفارش می گیریم .

شما ابعاد دلخواه را به واحد پشتیبانی اعلام کرده و پس از آن منتظر دریافت سفارشتان خواهید بود .  در ابعاد استاندارد یعنی ابعاد 6 متری ، 9 متری و 12 متری ،‌ ابعاد 6 متری به صورت 2 در 3 متر ،‌ ابعاد 9 متری به صورت 2.5 در 3.5  و ابعاد 12 متری به صورت 3 در 4 می باشد .

 برچسب پشت فرش کاشانبرچسب پشت فرش کاشان

تعداد رنگ های فرش ماشینی

فرش ماشینی در رنگ های مختلفی بافته می شود . برخی از فرش ها رنگ بندی های بیشتری دارند و زیباتر نیز هستند . هرچه رنگ‌های بیشتری در فرش به کار برده شده باشد، فرش گران‌تر می‌شود . به عنوان مثال فرش ماشینی 700 شانه هم به صورت 8 رنگ و 10 و حتی 12 رنگ نیز بافته می شود . فرش 1000 شانه به صورت 8 رنگ ،‌ 10 رنگ و 14 رنگ ،‌ فرش 1200 شانه به صورت 8 رنگ و 10 رنگ و  فرش 1500 شانه نیز به صورت 8 ،‌ 10 تا 15 رنگ بافته می شوند .

امروزه عمده ترین تعداد رنگ بکار رفته در زمینه فرش ماشینی 8 رنگ ، فرش ماشینی 10 رنگ و فرش ماشینی 12 رنگ هست .

رنگ اصلی زمینه فرش

فرش های ماشینی در رنگهای متنوعی تولید میشوند که تفاوت رنگ آنها در رنگ زمینه آنهاست ، رنگ گلهای یک نقشه از فرش در زمینه های مختلف با هم برابر است. رنگ زمینه به قسمت های از طرح فرش ماشینی گفته می شود که هیچ طرح و نقشی در آن شکل قرار نداشته باشد . معمولا 2 سانتی متر آخر هر فرش که هیچ طرح و نقشه ای ندارد می تواند روش شناخت رنگ زمینه فرش نیز باشد .

از جمله پرفروش ترین رنگ های زمینه فرش ماشینی عبارتند از : فرش ماشینی سرمه ای ، فرش ماشینی فیلی ، فرش ماشینی کرم ، فرش ماشینی نقره ای ، فرش ماشینی لاکی یا روناسی یا فرش قرمز و فرش ماشینی سفید می باشد .

جنس الیاف فرش ماشینی

از مهم ترین قسمت های به کار رفته در فرش ماشینی که بر قیمت فرش ماشینی نیز تاثیر بسیاری دارد ، ‌الیاف به کار رفته در فرش ماشینی است . بهترین کیفیت الیاف در نخ خاب فرش ماشینی ، ‌الیاف اکریلیک هیت ست شده است .

الیاف دیگری نیز وجود دارد از جمله : پلی استر ،  bcf  ،‌ پلی پروپیلن و … که همانطور که گفتیم بهترین الیاف اکریلیک هیت ست شده است که در برابر عواملی همچون حرارت بالا ،‌ نور خورشید و گرد و غبار و همچنین شستشو مقاومت بالایی از خود نشان داده است .

الیاف اکرلیک هیت ست شده یعنی چه ؟

فرایندی که نخ بعد از ریسیدن با دما و بخار تثبیت داده می شود این فرایند موجب تغییراتی در نخ شده و کیفیت نخ و در نهایت کیفیت فرش ماشینی را بالاتر می برد. فرش ماشینی که از نخ هیت ست شده بافته شده است جذابیت بیشتر ، ماندگاری بالاتر و راحت تر از دیگر فرش ها برای مشتریان و خریداران خواهد بود. زمانی که این فرش در معرض نور خورشید قرار گیرد تغییر رنگی در آن رخ نمی دهد زیرا نخ هیت ست شده در برابر حرارت و شستشو مقاوم است و آسیب پذیر نیست .

پشت فرش کاشان

برچسب پشت فرش کاشان

شانه فرش ماشینی

یکی دیگر از موارد بسیار مهم و تاثیر گذار در قیمت فرش ماشینی ،‌ شانه فرش ماشینی است که به تعداد گره های بافته شده در یک متر از عرض قالی گفته می شود . فرش ماشینی شانه های مختلفی دارد مانند فرش 500 شانه ،‌ فرش 700 شانه ،‌فرش 1000 شانه ،‌ فرش 1200 شانه ،‌ فرش 1500 شانه . برای اینکه مطمئن شوید فرش ماشینی تان اصل است یا نه گره های پشت فرش را بشمارید .

برای تشخیص فرش ماشینی اصل  ،‌ تعداد گره های موجود در 10 سانتی متر را شمرده و در 10 ضرب کنید . اگر عدد به دست آمده با شانه فرش یکسان بود ، فرش شما اصل و درجه یک است . در این صورت شما متوجه خواهید شد فرش اصل خریده اید یا نه .

تراکم فرش ماشینی

تراکم فرش نیز به اندازه شانه فرش اهمیت بالایی دارد و از جمله مشخصات درج شده در پشت فرش ماشینی است . برای محاسبه تراکم واقعی فرش ماشینی تعداد گره های یک متر از طول فرش را بشمارید و در دو ضرب کنید . به عنوان مثال فرش ماشینی تراکم 3600 دارای 1800 گره در هر متر از قسمت طول فرش است .  از جمله تراکم های معمول در فرش ماشینی ،‌ تراکم 1000 ،‌2550 ، 2700 ، 3000 ، 3600 و 4500 است . تراکم ها به شانه فرش بستگی دارد .

فرش ارتامیس

درجه بندی فرش ماشینی

برخی از کارخانه های فرش ماشینی برای افرادی که به دنبال فرش ماشینی ارزان قیمت هستند ،‌ فرش های درجه دو هم تولید می کنند . در  برچسب پشت فرش درجه بندی فرش نیز قرار داده شده است . اگر محصولی میخواهید که باکیفیت باشد و از عمر طولانی برخوردار باشد بهتر است که فرش ماشینی درجه یک تهیه کنید . کلیه محصولات ایران کارپت درجه یک بوده و از عمر طولانی برخوردار خواهند بود .

دیگر مشخصات فرش ماشینی

ارتفاع خاب فرش ماشینی ، جنس نخ پود ،‌ جنس نخ تار فرش ماشینی و .. از دیگر مشخصاتی است که در پشت فرش ماشینی قرار می گیرد . ارتفاع خاب فرش ماشینی به صورت میلی متری محاسبه می شود و زمانی که شانه  و تراکم فرش بالا برود این عدد کمتر خواهد شد . ارتفاع خاب فرش ماشینی همان ضخامت فرش ماشینی است .

نخ تار و پود به ترتیب نخ هایی هستند که در طول و عرض فرش بافته می شوند . معمولا جنس نخ تار پنبه یا پلی استر است . از نخ جوت نیز برای پود فرش استفاده می شود .

خرید فرش ماشینی باکیفیت

در این مقاله ما کلیه موارد ذکر شده در برچسب پشت فرش کاشان را بررسی نمودیم  . کارشناسان ایران کارپت همیشه آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند، لذا از بیان سوالات و نظرات خود کوتاهی نفرمایید. اگر سوالی در مورد خرید بهترین فرش ماشینی دارید آن را با ما در میان بگذارید.

0315534003809125347596

همچنین برای مشاهده فرش های ایران کارپت از طریق لینک های زیر اقدام نمایید:

 

فرش 700 شانه فرش 1000 شانه فرش 1200 شانه فرش 1500 شانه

ایران کارپت هفت روز هفته 24 ساعته در خدمت شماست .

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *