اخبار فرش ماشینی

برای از بین بردن بوی بد فرش چکار کنیم؟

برای از بین بردن بوی بد فرش چکار کنیم؟ 1

ممکن است بارها و بارها برایمان اتفاق افتاده باشد که فرش اتاقمان بو گرفته باشد. چه بوی ادرار، چه مایعات و مواد بودار دیگر. به هر حال وقتی که فرش بو بگیرد هم کلافه می شویم که چرا فرش بو می دهد و هم تمام وقت احساس می کنیم کثیف است. بالاخره باید چاره ای باشد، باید دست به کار شد.

یکی از بهترین روش هایی که بو را از فرش و موکت جدا می سازد، استفاده از جوش شیرین است. روش کار بسیار ساده است اما باید با صبر و حوصله پیش رفت. ابتدا روی قسمتی که بو می دهد حسابی جوش شیرین می ریزیم. سپس با کمک یک جارو یا فرچه همه جوش شیرین را به خورد فرش می دهیم. در این مرحله پنجاه درصد کار انجام شده و باید ۲۴ ساعت به کارهای روزمره خود برسیم و اجازه دهیم تا جوش شیرین روی فرش باقی بماند.

بعد از ۲۴ ساعت ابتدا تمام جوش شیرین را با جارو دستی از سطح فرش جدا کرده و پس از آن با کمک جارو برقی آن را به خوبی و با دقت پاک می کنیم. حال وقت آن است که با یک دستمال نیم خیس سطح مورد نظر را دستمال کنیم.

 

برای از بین بردن بوی بد فرش چکار کنیم؟ 3

بعد از اینکه دستمال کردیم باید محلول سرکه سفید درست کنیم. به این شکل که در یک لیوان آب یک قاشق سرکه سفید ریخته و هم می زنیم. سپس محلول را یا با دستمالی تمیز روی فرش می کشیم یا درون آبپاش ریخته و اسپری می کنیم. در این جا باید ۱۵ دقیقه منتظر بمانیم تا محلولمان کارش را انجام دهد.

در آخرین مرحله با استفاده از اسفنج و شامپو فرش محل مورد نظر را اندکی می شوییم تا اثرات احتمالی جوش شیرین و سرکه کامل از بین برود. در نهایت پس از انجام این موارد، فرشی که بو می داد دیگر شما را اذیت نخواهد کرد و بوی آن به طور کامل از بین رفته است.

حالا می توانید برای خودتان یک فنجان چای بریزید، جلوی تلویزیون بنشینید و از برنامه مورد علاقه تان با خیال آسوده لذت ببرید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *